• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

City Trail

 • niedziela, 23 października 2016, godz. 9:30
 • Lokalizacja
  Trójmiejski Park Krajobra
 • Bilety
  wstęp wolny

W najbliższą niedzielę, 23 października w Gdyni odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej niezwykłymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 19 października.

Inauguracja sezonu odbyła się 25 września w Gdańsku. Linię mety minęło 295 biegaczy. Zwycięstwo odniósł Michał Rolbiecki, a wśród kobiet triumfowała Ewelina Paprocka. W zawodach dla dzieci i młodzieży wystartowało 94 młodych adeptów biegania.

Dlaczego warto startować w terenie?
Biegi przełajowe - w Polsce znacznie mniej popularne niż biegi uliczne - są doskonałym treningiem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. - Jako fizjoterapeuta polecam bieganie w przełaju swoim pacjentom, szczególnie jeśli ktoś jest obciążony treningiem pod maraton. Miękkie podłoże mniej obciąża nasze stawy, poprawia motorykę, poczucie stabilności. Zmiennie podłoże świetnie pobudza naszą propriocepcję czyli czucie głębokie - podkreśla Andrzej Piotrowski, fizjoterapeuta, instruktor, właściciel kliniki rehabilitacji sportowej Ortoreh w Warszawie, aktywny uczestnik cyklu CITY TRAIL. - W lesie trudniej jest zrealizować nawet najprostszy trening z asfaltu, ale upatruję w tym korzyści: pracujemy nad siłą, koncentracją, mobilizujemy siebie i swoje mięśnie do specyficznego wysiłku i w ostatecznym rozrachunku mamy lepszy efekt. Czasami udaje mi się namówić swoich pacjentów na zmianę planów startowych z "17,5ulicy" na zabawę w bieganie w terenie i z tego rodzą się ciekawe projekty - dodaje.
Andrzej Piotrowski zaznacza, że dla niego - jako biegacza - bieganie w terenie to możliwość spędzenia czasu na łonie natury, pooddychania świeżym powietrzem, relaksu i wykonania spontanicznego treningu - nierzadko takiego bez konkretnego celu - dla przyjemności.Zapisy do niedzielnego biegu
Rejestracja do niedzielnych zawodów odbywa się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 19 października. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku biegu głównego oraz 5 zł w biegu dla juniorów. Po zamknięciu zgłoszeń elektronicznych będzie można dopisać się do listy startowej jeszcze w dniu zawodów - opłata startowa w biegu głównym wyniesie wtedy 25 zł, koszt startu dzieci pozostaje bez zmian. Jest także możliwość wykupienia karnetu na cały cykl - opłata to 80 zł (w ramach pakietu startowego jest wtedy koszulka techniczna marki Salomon) - dorośli oraz 20 zł - dzieci.

Trasa
Biegi CITY TRAIL w Trójmieście są organizowane na dwóch trasach - na przemian w Gdańsku (okolice AWFiS) oraz w Gdyni - w dzielnicy Mały Kack. Niedzielne zawody odbędą się właśnie w Gdyni. Start, meta oraz biegowe miasteczko będą zlokalizowane na skraju ulicy Spokojnej.

Plan minutowy biegów

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5km.

6 miesięcy, 6 biegów
Formuła biegów CITY TRAIL to 6 biegów, które odbywają się w odstępach kilkutygodniowych. Edycja 2016/2017 potrwa do 26 marca 2017. Aby zostać skalsyfikowanym należy ukończyć co najmniej 4 biegi. Każdy, kto tego dokona otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie edycji odbędzie się w ciągu kilku tygodni po zakończeniu części sportowej. Gala z wręczeniem medali i nagród będzie siódmą, oddzielną imprezą i będzie miała uroczysty charakter.

Od sezonu 2015/2016 cykl CITY TRAIL odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden. - Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej - zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl