wiadomości

stat

Czy warto wybrać się do trenera personalnego?

Zajęcia z trenerem personalnym odbywają się nie tylko pod dachem w klubach fitness czy w siłowniach, ale również na świeżym powietrzu.
Zajęcia z trenerem personalnym odbywają się nie tylko pod dachem w klubach fitness czy w siłowniach, ale również na świeżym powietrzu. fot. djile/fotolia.com

Trenerzy personali stali się popularni na trójmiejskim rynku fitness. Od kiedy ćwiczenia z taką osobą przestały kojarzyć się tylko z gwiazdami show biznesu, nie narzekają oni na brak zajęć. Dlaczego wybieramy ich zamiast ćwiczeń w siłowni czy w salach fitness? Przede wszystkim ze względu na indywidualne podejście.

Czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

zdecydowanie tak, daje to najlepsze efekty

30%

przez pewien czas tak, później spokojnie można samemu

26%

nie ćwiczyłem, nie wiem

21%

daje to takie same efekty jak inne ćwiczenia, więc szkoda pieniędzy

23%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 266
Jeszcze parę lat temu trenerzy personalni kojarzyli się głównie z gwiazdami show biznesu. Taka forma ćwiczeń rozwinęła się jednak w ostatnim czasie i wiele osób woli takie treningi niż wyjście do siłowni czy na fitness.

Choć wiąże się to z wyższą opłatą, trenerzy personalni dalej zyskują na popularności. Za miesięczny karnet do siłowni, z nieograniczoną liczbą wejść zapłacimy 100-150 zł. Średnio tyle kosztują jedne zajęcia z trenerem personalnym. Oczywiście im więcej ich odbywamy, tym cena jest niższa. A jeżeli decydujemy się na ćwiczenia z trenerem personalnym, to spotkamy się z nim około trzech razy w tygodniu.

PIŁKARZ RĘCZNY, KTÓRY ZAWIESIŁ KARIERĘ, ABY ZOSTAĆ TRENEREM PERSONALNYM

Można z nimi ćwiczyć także w siłowniach, gdyż w rolę trenera personalnego wcielają się zazwyczaj pracujący tam instruktorzy. Tam cena za godzinę waha się w okolicach 100 zł.

Co oferują trenerzy personalni? Przede wszystkim indywidualne podejście do ćwiczącego, dopasowywanie zajęć do obecnej formy, a także układanie specjalnej diety. Do tego tańszą opcją są konsultacje on-line. Trener analizuje naszą sylwetkę za pomocną przesłanego przez nas zdjęcia, w taki sam sposób przesyła treningi czy dietę. Nie prezentuje nam jednak ćwiczeń i nie czuwa nad ich poprawnym wykonaniem. A to dla początkujących może mieć duże znaczenie.

CZY FITNESS DLA DZIECI JEST BEZPIECZNY?

W swojej ofercie trenerzy personalni mają zazwyczaj trening indywidualny, trening w parach, fitness medyczny, usprawnianie pourazowe, dochodzenie do formy po ciąży, rozciąganie, masaż, analizę składu ciała czy wspomnianą dietę.

- Sport amatorski, w odróżnieniu od sportu zawodowego, wykonujemy głównie dla zdrowia i poprawy jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranemu planowi treningowemu możemy osiągnąć cele i pokonywać kolejne wyzwania. Ważne, żeby wszystkie założenia były racjonalne i dostosowane do indywidualnych możliwości. Priorytetem powinno być zdrowie - nie wynik - twierdzi Błażej Ziętek, jeden z trenerów personalnych w Trójmieście.
Treningi mogą odbywać się na dworze, w siłowni, czy nawet w domu. Zależy na co mamy ochotę i co ustalimy z trenerem. Na przykład Twój Trener w Gdyni stworzył specjalny obiekt tylko i wyłącznie do treningów indywidualnych.

- Ludzie, z którymi pracuję, szukają we mnie motywacji, wsparcia i optymizmu. Staram się sprawić, żeby każda osoba nie tylko zmieniła swój wygląd, ale także była silniejsza, pewniejsza siebie i szczęśliwsza - twierdzi Maria Kilian, prowadząca treningi personalne dla kobiet.
Za treningi personalne odpowiadają nie tylko osoby po specjalistycznych kursach. Coraz częściej wykonują je także byli sportowcy, który brali udział w imprezach na arenach międzynarodowych. W Trójmieście jest to np. były olimpijczyk w rzucie oszczepem, Igor Janik.

TRENERKA PERSONALNA Z TRÓJMIASTA MISTRZYNIĄ FITNESS

- Jestem zdania, że sport to nie tylko sam trening. To także odpowiednia suplementacja. Dobór odżywek jest sztuką, podobnie jak ułożenie odpowiedniego planu treningowego. Nie można również zapomnieć o odnowie biologicznej - kolejnym elemencie, który znacząco przyspieszy naszą regenerację. Doskonale wiem, jak ważne jest zdrowie i co warunkuje jego utrzymanie. Jako licencjonowany masażysta wielokrotnie "stawiałem na nogi" zawodników po wyczerpujących treningach i zgrupowaniach sportowych. Właściwa koncepcja treningu, zaangażowanie, sumienność, pracowitość i wiara w to, co się robi, jest źródłem sukcesu - uważa Janik.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (78)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.