• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Co najmniej jedno lodowisko w Trójmieście więcej będzie jednak otwarte

Damian Konwent
7 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Czasza lodowiska na placu Zebrań Ludowych już stoi. Czasza lodowiska na placu Zebrań Ludowych już stoi.

Lodowisko na placu Zebrań LudowychMapka zostanie otwarte w grudniu, prawdopodobnie w Mikołajki. Ma być minimalna podwyżka cen biletów, ale dokładne kwoty mamy poznać niebawem. Wciąż czekamy na decyzję w przypadku ślizgawki przy moloMapka. Natomiast w grudniu czynna będzie ta obok RivieryMapka, a od połowy października działa już w hali OliviaMapka.Lodowisko na placu Zebrań Ludowych zostanie otwarteLodowiska i ślizgawki w TrójmieścieCzy jeździłe(a)ś na łyżwach już w tym sezonie?

Wyjaśniła się przyszłość Gdańskiego Lodowiska. Ślizgawka na placu Zebrań LudowychMapka ma zostać oddana do użytku w grudniu tego roku.

- Wstępnym planowanym terminem otwarcia są Mikołajki, czyli 6 grudnia, ale wiele będzie zależało od pogody. Na pewno musi się trochę ochłodzić - mówi nam Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej, która odpowiada za obiekt.
Przypomnijmy, że jeszcze niespełna miesiąc temu nie było to wcale takie pewne. Z uwagi na wysokie ceny energii elektrycznej jego działalność była zagrożona.

Przypomnij sobie, jak sytuacja trójmiejskich ślizgawek wyglądała niespełna miesiąc temuOstatecznie podjęto decyzję, która z pewnością ucieszy trójmiejskich miłośników jazdy na łyżwach. Czasza lodowiska pojawiła się w miniony piątek, a w kolejnych dniach ma powstawać też tafla lodowa.

Tłumy na lodowisku na placu Zebrań Ludowych. Materiał archiwalny


Na razie ceny są jeszcze w trakcie ustalania, ale już wiadomo, że będą różniły się w porównaniu do poprzednich sezonów. Przypomnijmy, że rok temu godzinny bilet kosztował 15 zł, a rodzinna wejściówka dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 wynosiła 45 zł.

- Niebawem powinien ukazać się pełen cennik. Ze względu większych cen mediów musimy minimalnie podnieść koszt biletów. Trzeba pamiętać między innymi o ogrzewaniu obiektu czy pensjach pracowników. Godziny otwarcia powinny być takie same, jak w latach poprzednich - wyjaśnia Piotr Chrzanowski.

Przypomnij sobie, jakie ceny na Gdańskim Lodowisku obowiązywały rok temuŚlizgawka przy molo też prawdopodobnie powstanieWiele wskazuje, że niebawem otwarta zostanie również ślizgawka na Placu Przyjaciół SopotuMapka. Przypomnijmy, że jeszcze w październiku sytuacja była bliźniaczo podobna do tej w Gdańsku.

- Lodowisko prawdopodobnie powstanie. Ostateczna decyzja ma zapaść niedługo - informuje nas Józef Kamiński z sopockiego MOSiR.

Coraz bliżej budowy nowego lodowiska na południu GdańskaZobacz, jak wyglądają wypożyczalnie łyżew. Materiał archiwalny


Co z pozostałymi ślizgawkami?Ślizgawka w Gdyni ma być czynna od grudnia. Zmieni jednak swoją lokalizację i w tym roku będzie umiejscowiona między halą sportową i Centrum RivieraMapka.

Przekonaj się, jakie są koszty zorganizowania jednego meczu Trójmiejskiej Ligi HokejaNatomiast ślizgawka w hali OliviaMapka działa już od połowy października. Jest otwarta co weekend, w godz. 10:30-20:30. Godzinne bilety kosztują od 20 do 22 zł.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane