wiadomości

stat

Gdzie i jak poruszać się w święta?

Łyżwy to jedna z najpopularniejszych sportowych rozrywek w okresie świątecznym. W Trójmieście nie zabraknie jednak alternatyw w postaci siłowni, parku trampolin czy zawodów dla biegaczy.
Łyżwy to jedna z najpopularniejszych sportowych rozrywek w okresie świątecznym. W Trójmieście nie zabraknie jednak alternatyw w postaci siłowni, parku trampolin czy zawodów dla biegaczy. fot. Syda Productions/Fotolia

W Święta Bożego Narodzenia wybór miejsc dla miłośników aktywności fizycznej będzie nieco ograniczony, ale nie oznacza to, że jesteśmy skazani na siedzenie przy stole. Dla chcącego nic trudnego. Podpowiadamy gdzie i kiedy znaleźć otwartą siłownie, lodowisko i inne atrakcje, które pomogą rozruszać kości przed, w trakcie i po wspólnym biesiadowaniu.

Czy spędzasz święta aktywnie?

tak, jak najmniej siedzenia w miejscu! 18%
po prostu staram się nie zapominać o ruchu w tym okresie 37%
nie, odpuszczam sobie te kilka dni w roku 45%
zakończona Łącznie głosów: 125
Nieodłącznym elementem świątecznej rekreacji jest jazda na łyżwach. Trójmiejskie lodowiska będą zamknięte w Wigilię, ale już w pierwszy dzień świąt będzie można wybrać się na taflę lodowiska w Gdyni. 25 grudnia czynne będzie od godz. 14:10 do 20:30, a 26 grudnia od 10:40 do 20:30. W niedzielę czynne będzie także sztuczne lodowisko przy Molo w Sopocie. Pojeździć na nim będzie można od godz. 11:30 do 20. Ponieważ obiekt nie jest kryty, godziny otwarcia uzależnione będą jednak od warunków atmosferycznych.

Dopiero na drugi dzień świąt, czyli w poniedziałek otwarte zostaną lodowiska w Gdańsku. Lodowisko przy Bramie Oliwskiej czynne będzie od godz. 11:30, a ostatnią sesję zaplanowano na godz. 20:30. Natomiast ślizgawki w Hali Olivia czynne będą od godz. 10:30. Sesje rozpoczynać się będą co 90 minut aż do godz. 19:30.Trójmiejskie kluby sieci Tiger Gym w Wigilię czynne będą od godz. 8 do godz. 15. Wyjątkiem będzie zamknięty tego dnia Tiger Gym Chełm. Pierwszego dnia świąt kluby tej sieci będą zamknięte, a drugiego dnia czynne będą w godz. 8-21 za wyjątkiem Tiger Gym Chełm i Tiger Gym Alchemia.

Obiekty Calypso Fitness Club w Wigilię czynne będą od godz. 8 do 14. Pierwszego i drugiego dnia świąt będą zamknięte. Natomiast całodobowy Good Luck Club zobacz na mapie Gdańska w Wigilię zaprasza do godz. 15. Ponownie otwarty zostanie drugiego dnia świąt o tej samej porze.

Ci, którym zależy na treningu przez całe święta, mogą skorzystać z oferty Premium Fitness & Gym. Obiekt na Morenie przy ul. Dobrowolskiego 6 zobacz na mapie Gdańska w Wigilię czynny będzie godz. 14, ale w pierwszy i drugi dzień świąt otwarty będzie całodobowo. Klub na Chełmie przy ul. Cienistej zobacz na mapie Gdańska w Wigilię zaprasza do godz. 14. W święta będzie nieczynny.

Fani akrobacji na trampolinach będą mogli spalić świąteczny nadmiar kalorii w Jump City. Obiekty w Gdyni zobacz na mapie Gdyniw Gdańsku zobacz na mapie Gdańska otwarte będą w drugi dzień świąt od godz. 10 do godz. 22.Ogólnodostępne baseny w Wigilię i święta będą zamknięte. Dopiero 27 grudnia dostępna będzie kryta pływalnia w Sopocie przy ul. Haffnera zobacz na mapie Gdańska oraz kryta pływalnia w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego zobacz na mapie Gdańska. Natomiast dopiero w nowym roku tory otworzą m.in. w Centrum Sportowym u Jezuitów w Gdyni.

Sprawdź, gdzie i za ile na basen w Trójmieście?Wprawdzie pogoda nie sprzyja miłośnikom jazdy na nartach i desce snowboardowej, ale w niedzielę udało się otworzyć wyciąg Koszałkowo Wieżyca. To pierwszy, otwarty w nowym sezonie stok na Pomorzu. W Wigilię czynny będzie od godz. 8 do 15. W pierwszy dzień świąt od godz. 11 do 22, a w drugi od 9 do 22. Wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych. Na mrozy czekają pozostałe okoliczne stoki.

W świątecznym okresie z aktywności biegowej nie rezygnują organizatorzy i uczestnicy zawodów parkrun w Gdyni i w Gdańsku. W Wigilię o godz. 9 odbędą się biegi na Bulwarze Nadmorskim i przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. Tym razem pauzować będzie trzecia lokalizacja w Nadmorskim Parku Reagana. Udział w biegach jest bezpłatny, wystarczy jednorazowo zarejestrować się na parkrun.pl.

Opinie (16) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl