Co się dzieje z orlikiem na Siedlcach?

Orlik przy Gimnazjum nr 2 w teorii jest zamknięty, ale w praktyce - choć to zabronione - da się na niego wejść.
Orlik przy Gimnazjum nr 2 w teorii jest zamknięty, ale w praktyce - choć to zabronione - da się na niego wejść. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Zamknięte i niszczejące boisko sportowe przy dawnym Gimnazjum nr 2Mapka w Gdańsku martwi okolicznych mieszkańców Siedlec. Czy obiekt zostanie naprawiony i ponownie oddany do użytku? Bartłomiej Papis z Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wyjaśnia, że obiekt zostanie otwarty po zakończeniu przebudowy dawnego gimnazjum w Gdańskie Centrum Świadczeń.Czy korzystasz z orlików w Trójmieście?

Zobacz wyniki (293)
Boisko sportowe przy ul. Kartuskiej 32/23 zostało zamknięte, gdy rozpoczęły się prace w dawnym Gimnazjum nr 2. Placówka zniknęła z edukacyjnej mapy Gdańska na skutek reformy edukacji sprzed kilku lat. Po tym, jak szkołę opuścili uczniowie, budynek stał zamknięty na cztery spusty. W październiku ub. r. na terenie szkoły pojawili się robotnicy, którzy przebudowują obiekt na Gdańskie Centrum Świadczeń.

Czytaj także: Przerabiają szkołę na Siedlcach na siedzibę urzędu

Orlik jest zamknięty i niszczejeNa terenie dawnej szkoły znajdują się dwa boiska - szkolne i orlik o pow. ponad 1200 m kw.

Do momentu rozpoczęcia przebudowy z orlika mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, ale od ponad roku obiekt jest zamknięty. Z jakiego powodu?

- Boisko, którym zarządzamy, zostało zamknięte z uwagi na fakt, że mieści się na terenie, gdzie aktualnie prowadzone są prace budowlane. Jako Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego mamy podpisany protokół zabezpieczenia boiska z wykonawcą prac, który przebudowuje szkołę. Dlatego wstęp na boisko jest zabroniony - tłumaczy Bartłomiej Papis.
Mimo zabezpieczenia boiska przez wykonawcę prac obiekt wygląda nieciekawie. Na boisku widać śmieci, a trawa wrasta w płot z siatki, która w jednym miejscu ma dziurę.

- W związku z odsłoniętą siatką, która umożliwia wstęp na teren obiektu, poinformujemy wykonawcę o ponownym zabezpieczeniu boiska. Wchodzenie na teren budowy i korzystanie z boiska jest skrajnie nieodpowiedzialne - zaznacza Bartłomiej Papis.


Czy boisko odzyska dawny blask?Według Bartłomieja Papisa - tak. Po zakończeniu prac budowlanych firma, z którą miasto ma podpisaną umowę na naprawę takich obiektów, przywróci boisku dawny kształt.

- Zaraz po zakończeniu prac w tym miejscu firma przystąpi do odświeżenia boiska, tak by znów mogło spełniać swoją funkcję - kończy Bartłomiej Papis.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (49)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Harpuś z mapą na Jasień!
Harpuś z mapą na Jasień!
impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 9:30 - 14:00
Gdańsk Szkoła Montessori
GFT 2021 / Behind The Screen / The Space
GFT 2021 / Behind The Screen / The...
festiwal sztuki, kurs tańca
gru 5
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Klub ŻAK

Forum