• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cross Mixed Zone - Gdańsk 2024 (2 opinie)

Cross Mixed Zone Gdańsk 2024 odbędzie się w najbliższą sobotę już po raz czwarty w historii. To crossfitowa rywalizacja duetów mieszanych, którą 8 czerwca  zaplanowano na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie.  Tak jak w ostatnich latach wyzwanie podejmą tam - w kategorii Amateur Open - prawdziwi twardziele, bywalcy boxów crossfitowych, dla których workouty to przyjemność, a sportową rywalizację mają we krwi. Start o godzinie 11.00, koniec około 17.00. Wstęp bezpłatny - wejście na plażę nr 53 i 54. Rywalizacja jak zwykle na terenie Energa Stadionu Letniego (boisko nr 2).

Cross Mixed Zone Gdańsk 2024

Trzy poprzednie edycje Cross Mixed Zone Gdańsk - z lat 2021-23- były imprezami ze wszech miar udanymi. Dopisała pogoda, frekwencja uczestników i kibiców, panowała wspaniała atmosfera. Po prostu dobrze się wszyscy bawili. To wszystko spowodowało systematyczny wzrost zainteresowania tą imprezą i dlatego Cross Mixed Zone Gdańsk 2024 stanie się atletycznym wyzwanie dla 20 duetów mieszanych (wcześniej startowało ich 16). Każda z dwuosobowych drużyn złożona będzie z kobiety i mężczyzny.

Lista startowa Cross Mixed Zone Gdańsk 2024


1. Tryptofunny (Magda Szrajer, Paweł Cichocki)
2. Tęczowe Misie (Natalia Rejkowska, Kasjan Tounsi)
3. Trzeba Dokładać (Natalia Błędowska, Dmytro Kuznetsov)
4. Crossfighterzy (Milena Krasuska, Julian Sobierski)
5. Pat i Kot (Patrycja Dudek, Michał Zamłyński)
6. Emom Team (Natalia Zawadzka, Piotr Szczepański)
7. Sąsiedzi (Emilia Klawikowska, Damian Wittbrodt)
8. Lubisz To Się Bawisz (Katarzyna Rojewska, Filip Barnat)
9. Świeżaki (Kamila Wittbrodt, Damian Rożański)
10. Młodzi i Piękni (Natalia Korda, Piotr Jaskólski)
11. Żółte Rakuny (Magdalena Darecka, Michał Biernat)
12. Ciasteczkowe Potwory (Katarzyna Kusiak, Olaf Tomosz)
13. Last Minute (Monika Zawadzka, Samir Bouchachi)
14. Crossfit Bytom (Małgorzata Ratajczyk, Adam Dadok)
15. Daria&Daro (Daria Lejk, Dariusz Myszk)
16. Poturbowani (Monika Satława, Jakub Świetlik)
17. Just For Fun (Zuzanna Korczewska, Tomasz Unger)
18. Iksde (Magdalena Koper, Adrian Szymczak)
19. Lft Hvy Sht (Marta Matuszak, Jakub Pochylski)
20. Drużyna A (Agnieszka Jakubów, Konrad Foksiński)

Impreza będzie mieć formułę open, na specjalnie ułożonym torze każdy duet będzie się musiał zmierzyć z kilkunastoma konkurencjami i wykonać ćwiczenia w jak najlepszym czasie. Szczegóły rywalizacji można znaleźć w  regulaminie imprezy. 

W ruch znów pójdą m.in. kettlebell, sztangi czy hantle, w użyciu będzie klatka, ale przede wszystkim głowa, ręce i nogi. Praca mózgu w połączeniu z pracą mięśni. Na plaży, w letniej nadmorskiej scenerii, przy - miejmy nadzieję - znów świecącym słońcu. To będzie wielkie atletyczne wyzwanie.

- Cross Mixed Zone Gdańsk 2024 to wydarzenie, które stało się już letnią tradycją na plaży w Brzeźnie. Jest atrakcyjne w odbiorze dla każdego, promuje zdrowy styl życia i zachęca do aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej, będzie też sporo innych atrakcji - m.in. porady specjalistów od diety czy fizjoterapii, zumba oraz dobra muzyka. Jestem pewien, że atmosfera będzie jak zwykle  wspaniała i wszyscy opuszczą gdańską plaże z uśmiechem na ustach - zapowiada Marcin Skabowski ze Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, które organizuje imprezę razem z Crossbox Atleta. 

Nie zabraknie atrakcji dla kibiców - przewidzieliśmy tradycyjnie trzy sesje zumby pod
okiem Wioletty Matynki , pokazy podnoszenia ciężarów młodzieży z MKS Atleta czy
bezpłatne porady specjalistów od szeroko pojętego fitnessu czy dietetyki - trenera
personalnego Wojtka Kraski oraz fizjoterapeutów z Chromiec Fizjoterapia. Każdy będzie
mógł z nich skorzystać. 

Rywalizacja odbędzie się - identycznie jak przed rokiem - systemem eliminacji. Po pierwszej fazie, czyli trzech workoutach - w grze zostanie dziesięć drużyn. Po następnym, półfinałowym - pięć najlepszych mikstów zakwalifikuje się do wielkiego finału. Tutaj poznamy już zwycięzców. Pula nagród finansowych jest wyższa niż w ubiegłym roku i wynosi 4600 zł (I miejsce - 1700 zł (do podziału między członków drużyny), II miejsce - 1300 zł; III miejsce - 1100 zł; IV miejsce - 500 zł). Weryfikacją zawodników zajęli się fachowcy z klubu Crossbox Atleta, który znów został partnerem przedsięwzięcia i będzie sprawował nadzór merytoryczny nad imprezą, która odbywa się w kategorii Open i wyklucza udział zawodników z kategorii Elite. 

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie, które już przed rokiem zdecydowanie wyszło poza Trójmiasto. Przeważały co prawda teamy z naszego regionu, ale uczestnicy pochodzili także z różnych części kraju! W tym roku także większość duetów reprezentuje trójmiejskie boxy, ale mamy na liście startowej gości z Warszawy, Bytomia czy Lęborka. Serdecznie zapraszamy kibiców, na pewno będzie ciekawie, a nadmorska sceneria tylko doda uroku rywalizacji. Przygotujemy urozmaicone workouty, wyłonimy aż pięciu finalistów, z których czterech zostanie nagrodzonych. Chcemy dzięki temu przybliżyć crossfit szerszej publiczności. Ta impreza to świetna ku temu okazja - dodał Alexander Nabekalo, sędzia główny zawodów z Crossbox Atleta.

Harmonogram Cross Mixed Zone 2024


9:00 - Odbiór pakietów startowych
10:00 - Odprawa z uczestnikami - przedstawienie szczegółowe Workout 1, Workout 2 i Workout 3 i zasad awansu do półfinału oraz finału
11:00 - Start Workout 1 (4x7min)
11:10 - Start pracy strefy trenera personalnego Wojtka Kraski, fizjoterapeutów z Chromiec Fizjoterapia oraz firmy Synago
11:45 - Koniec Workout 1
11:52 - Zumba z udziałem kibiców - runda 1 
12:15 - Start Workout 2 (4×8 min)
13:05 - Koniec Workout 2
13:15 - Zumba z udziałem kibiców - runda 2 
13:35 - Start Workout 3 (4×8 min)
14:22 - Koniec Workout 3
14:30 - Zumba z udziałem kibiców - runda 3
14:50 - Przedstawienie półfinalistów i szczegółowe przedstawienie ćwiczeń Workout 4 oraz przypomnienie zasad awansu do finału
15:05 - Pokazowy trening podnoszenia ciężarów w wykonaniu młodzieży z MKS Atleta Gdańsk
15:20 - Konsultacje trenerskie - podnoszenie ciężarów pod okiem trenera Marata Yedzikhanau
15:30 - Start Workout 4 (2×8 min)
16:10 - Przedstawienie finalistów i ćwiczeń Workout 5
16:20 - Start Workout 5 - Finał (1x8min)
16:30 - Koniec Workout 5
16:45 - Ceremonia rozdania nagród
17:00 - Zakończenie


Przypominamy, że w lipcu 2021 najlepszy okazał się team Szwadrony 7.0 (Gracja Mecwaldowska-Domańska, Marcin Mróz). Przed dwoma laty, 28 sierpnia, triumf odniósł Spontan Squat (Klaudia Kluba, Łukasz Szczerba). Wreszcie rok temu najlepszy okazał się duet Trzeba Dokładać (Natalia Błędowska, Dmytro Kuznietsov), który będzie bronił tytułu.

To co? Widzimy się 8 czerwca na plaży w Brzeźnie? Nie wyobrażamy sobie Cross Mixed Zone 2024 bez Waszego udziału. Zapraszamy razem z naszymi partnerami i sponsorami. Wstęp dla kibiców jest wolny. Więcej informacji na stronie internetowej www.crossmixedzone.pl.

Informacja o biletach

Wstęp dla kibiców wolny.

Opinie (2)

 • żeby tylko znowu muza nie naiwaniała cały dzień na całą plaże i województwa ościenne

  • 3 1

 • W ramach crossfitu nie zapominajcie o pomocy dla swoich rodziców...

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl