• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Cross Mixed Zone - Gdańsk 2024

Cross Mixed Zone Gdańsk 2024 to czwarta edycja tej imprezy, która na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie. Już 8 czerwca - tak jak w poprzednich latach - wyzwanie podejmą tam - w kategorii Open - prawdziwi twardziele - bywalcy boxów crossfitowych, dla których workouty to przyjemność, a sportową rywalizację mają we krwi. Start o godzinie 11.00. Wstęp bezpłatny - wejścia na plażę 53 i 54.

Trzy poprzednie edycje Cross Mixed Zone Gdańsk były imprezami ze wszech miar udanymi. Dopisała piękna pogoda, frekwencja uczestników i kibiców, panowała wspaniała atmosfera. Po prostu dobrze się wszyscy bawili. Dlatego zmiany w zasadach rywalizacji są niewielkie. Cross Mixed Zone 2024 to atletyczne wyzwanie dla duetów mieszanych w kategorii Amateur/Open Team. Każda z dwuosobowych drużyn złożona będzie z kobiety i mężczyzny. Do rywalizacji przyjętych zostanie 16 mikstów. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, których można dokonywać drogą mailową pod adresem zapisy@crossmixedzone.pl (prosimy w temacie wiadomości wpisać Zapisy CMZ 2024). Tu się nic nie zmienia.

Warunki wzięcia udziału w zawodach:

1)
ukończony 18 rok życia lub w przypadku 16- i 17-latków pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

2) uiszczenie opłaty startowej w wysokości 250 zł od osoby na rachunek bankowy o numerze: 57 1140 2004 0000 3302 7949 0819 tytułem "Cross Mixed Zone 2024"

W skład pakietu startowego wchodzą: koszulka, nr startowy, suplementy diety, napój, niespodzianka, posiłek.

3) posiadanie ważnego ubezpieczenia NNW

Impreza będzie mieć formułę open, na specjalnie ułożonym torze każdy duet będzie się musiał zmierzyć z kilkunastoma konkurencjami i wykonać ćwiczenia w jak najlepszym czasie. Szczegóły rywalizacji znajdziecie w regulaminie imprezy.

W ruch znów pójdą m.in. kettlebell, sztangi czy hantle, w użyciu będzie klatka, ale przede wszystkim głowa, ręce i nogi. Praca mózgu w połączeniu z pracą mięśni. Na plaży, w letniej nadmorskiej scenerii, przy - miejmy nadzieję - znów świecącym słońcu. To będzie wielkie atletyczne wyzwanie. Tym razem na głównym boisku Energa Stadionu Letniego.

- Cross Mixed Zone Gdańsk 2024 to wydarzenie, które stało się już letnią tradycją na plaży w Brzeźnie. Jest atrakcyjne w odbiorze dla każdego, promuje zdrowy styl życia i zachęca do aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej, będzie też sporo innych atrakcji - m.in. porady specjalistów od diety czy fizjoterapii, zumba oraz dobra muzyka. Jestem pewien, że atmosfera będzie jak zwykle wspaniała i wszyscy opuszczą gdańską plaże z uśmiechem na ustach - zapowiada Marcin Skabowski ze Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, które organizuje imprezę razem z Crossbox Atleta.

Rywalizacja odbędzie się - identycznie jak przed rokiem - systemem eliminacji. Po pierwszej fazie, czyli trzech workoutach - w grze zostanie połowa drużyn. Po następnym, półfinałowym - cztery najlepsze miksty zakwalifikują się do wielkiego finału. Tutaj poznamy już zwycięzców. Nagrody finansowe otrzyma tym razem cały kwartet finalistów. 1600 zł (do podziału między członków teamu) będzie warte miejsce pierwsze, 1200 zł - drugie, 1000 zł - trzecie, a 500 zł - czwarte.

Wymagania wobec uczestników? Pozytywne nastawienie i choćby minimalne umiejętności. Zadbamy też o właściwą oprawę muzyczną i konferansjerską. Nie zabraknie atrakcji dla kibiców - przewidzieliśmy chociażby wspomnianą zumbę, pokazy podnoszenia ciężarów młodzieży z MKS Atleta czy bezpłatne porady specjalistów od szeroko pojętego fitnessu czy dietetyki. Każdy będzie mógł z nich skorzystać.

Weryfikacją zawodników zajmą się fachowcy z klubu Crossbox Atleta, który znów został partnerem przedsięwzięcia i będzie sprawował nadzór merytoryczny nad imprezą, która odbywa się w kategorii Open i wyklucza udział zawodników z kategorii Elite.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie, które zdecydowanie wyszło poza Trójmiasto. Przeważały co prawda teamy z naszego regionu, ale uczestnicy pochodzili przecież także m.in. z Lęborka, Kołobrzegu, Poznania, Bydgoszczy, Warszawy, Katowic, Zabrza, Knurowa czy Opola! Wieść o naszej imprezie rozeszła się po kraju, co bardzo nas cieszy. Serdecznie zapraszamy kibiców, na pewno będzie ciekawie, a nadmorska sceneria tylko doda uroku rywalizacji. Przygotujemy urozmaicone workouty, chcemy przybliżyć crossfit szerszej publiczności. Ta impreza to świetna ku temu okazja - dodał Alexander Nabekalo, sędzia główny zawodów z Crossbox Atleta.

To jak? Widzimy się 8 czerwca na plaży w Brzeźnie? Nie wyobrażamy sobie Cross Mixed Zone 2024 bez Waszego udziału. Zapraszamy razem z naszymi partnerami. Wstęp dla kibiców wolny.

Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość weryfikacji umiejętności zawodników lub ich wcześniejszych startów w innych zawodach w kategorii ELITE. Osoby uprzednio startujące w kategorii ELITE w jakichkolwiek innych zawodach nie będą brane pod uwagę przy zgłoszeniach.

Informacja o biletach

Wstęp dla kibiców wolny.
cze 14-16

piątek - niedziela

Gdańsk, Brzeźno
bilety 457 - 1068 zł

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane