• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ćwiczenia na siłownie pod chmurką

Rafał Sumowski
26 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Siłownie pod chmurką dają wręcz nieograniczone możliwości treningu na świeżym powietrzu. Bez względu na wiek czy poziom wytrenowania może z nich skorzystać praktycznie każdy. Na filmie prezentujemy przykładowe ćwiczenia, od których najlepiej zacząć.Siłownie na powietrzu w Trójmieście. Sprawdź i korzystajBez względu na obostrzenia zewnętrzne siłownie, zwane siłowniami pod chmurką, cieszą się dużym zainteresowaniem. W Trójmieście ich nie brakuje, a możliwości, jakie dają, jeśli chodzi o trening, są niemal nieograniczone. Wszystko zależy od inwencji, a z powodzeniem mogą na nich ćwiczyć zarówno ci, którzy są wysportowani i trenują regularnie, jak i seniorzy czy osoby, które z aktywnością są z reguły na bakier.

Siłownie pod chmurką popularne mimo pandemiiJacek CzeczotAdam Zagórski ze Sportplay.pl oraz Szymon KowalskiMaciej Starczewski ze Street Workout Gdańsk, z którymi spotkaliśmy się na Zaspie, pokazali nam zarówno wyszukane ewolucje dla zaawansowanych, jak i najprostsze ćwiczenia dla początkujących.

- Siłownie pod chmurką są praktycznie dla każdego. Sam trenuję z osobami, które mają kilkanaście lat, a także takimi, które dochodzą do siedemdziesięciu. To świetny zamiennik klasycznych siłowni. Z internetu lub od bardziej doświadczonych osób można nauczyć się ćwiczeń, które rozwijają wszelkie możliwe partie ciała - wyjaśnia Szymon Kowalski.

Kalendarz imprez na najbliższy weekendW trójmiejskich siłowniach zewnętrznych znajdziecie przyrządy do ćwiczeń takich jak: "chodziarz", wyciskanie siedząc, "twister", stepper, "surfing", prasa nóg czy "wioślarz", "pajac" i wiele innych. Nie brakuje drążków i poręczy, na których można wykazać się wielką kreatywnością. Nawet najprostsze ćwiczenia, jak pompki czy podciąganie, można na nich wykonać pod różnym kątem, który wiąże się z innym poziomem trudności.

Ćwiczenia w siłowni pod chmurką - prezentuje Karolina PawlakPrzykłady ćwiczeń zaprezentowane przez Szymona, Maćka, Adama i Jacka ze szczegółowym wyjaśnieniem zobaczycie na filmie. Panowie przypominają jednocześnie, aby pod żadnym pozorem nie zaczynać treningu bez rozgrzewki.

- Szkoda ryzykować niepotrzebnego urazu, który może nas wykluczyć z aktywności na kilka tygodni, a nawet miesięcy - wyjaśnia Szymon.
Jak bezpiecznie korzystać z siłowni pod chmurką w czasie pandemii koronawirusa:

1. Nie dotykaj twarzy


Ćwicząc na sprzęcie, z którego korzystają inne osoby, pamiętajmy o tym, aby pod żadnym pozorem nie dotykać twarzy. Każde potarcie się po oku czy ustach to ryzyko, że wirus przedostanie się do błony śluzowej.

2. Weź płyn do dezynfekcji


Na trening zaopatrzmy się w środek dezynfekujący. Spryskajmy nim dotykane powierzchnie, narażone na wcześniejszy kontakt z potem, śliną bądź krwią osób, które mogą być zarażone koronawirusem. Co ważne, spryskajmy je nie tylko przed, ale i po treningu, dbając o bezpieczeństwo innych, gdyż sami możemy być nosicielami infekcji, nie będąc tego świadomi.

3. Rękawiczki


Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto założyć do ćwiczeń jednorazowe rękawiczki, na przykład nitrylowe. Na dłoniach często dochodzi do mikrourazów, a uszkodzony naskórek to ryzyko zakażenia. Po treningu rękawiczki należy wyrzucić do śmieci. Jeśli dezynfekujemy sprzęt, wystarczą zwykłe materiałowe rękawiczki, które później powinny trafić do prania.

4. Używaj chusteczek


Zadbajmy o to, aby żadne nasze wydzieliny z nosa czy ust nie trafiły na sprzęt, naszą odzież czy na ziemię. Używajmy jednorazowych chusteczek, które później wyrzucimy do kosza.


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Dziecka w kajaku z przewodnikiem po Gdańsku

75, 85, 95 zł
wykład / prezentacja, spacer, zajęcia rekreacyjne

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Supersprint Triathlon Sopot

bieg, zawody / wyścigi

Forum

Najczęściej czytane