• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cykl "Sopocki Bieg po Plaży"

Lubisz biegać o każdej porze roku? Zimowe bieganie po plaży to ciekawe wyzwanie? Z początkiem nowego roku sopocki MOSiR zaprasza na cykl trzech biegów po sopockiej plaży. Biegi odbędą się w trzy zimowe soboty: 20 stycznia 2024 r. (na 4 km), 17 lutego 2024 r. (na 6 km) i 16 marca 2024 r. (na 8 km) o godzinie 12:00. Cykl zakończy się biegiem marcowym, który wyłoni zwycięzców całego cyklu w ośmiu kategoriach wiekowych i w kategorii OPEN.

Sopocka plaża zimą zachęca do aktywności. Wielu biegaczy uwielbia morską scenerię i wybiera właśnie plażę na swoje codzienne treningi. Dla nich i dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu MOSiR w Sopocie przygotował cykl trzech biegów na różnych dystansach. Można wziąć udział w jednym, dwóch lub wszystkich trzech biegach. Jedynym wymogiem jest ukończenie w dniu biegu 16 lat.
Start i meta zostaną ustawione na plaży. Trasa każdego z biegów została wytyczona po plaży na północ od sopockiego mola. Biegacze pobiegną w kierunku Gdyni (do potoku Swelina) i z powrotem. Na mecie na każdego uczestnika będą czekały pamiątkowe medale i ciepłe napoje.Zasady rywalizacji
- Poszczególne biegi rozstrzygną się w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Na zwycięzców tych kategorii będą czekały statuetki i nagrody rzeczowe. W każdym z biegów biegacze będą zbierać punkty do klasyfikacji generalnej w ośmiu kategoriach wiekowych. Obejmie ona wszystkich, którzy pobiegną przynajmniej w dwóch biegach - mówi Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR w Sopocie, organizator cyklu.

Po ostatnim biegu, 16 marca 2024 r., zostaną wręczone statuetki i nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w ośmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn i w kategorii OPEN.
Punkty w klasyfikacji generalnej będą naliczane wg zasady: zajęte miejsce to liczba uzyskanych punktów. Im mniej punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. W przypadku równej liczby punktów wyższe miejsce zajmuje biegacz, który osiągnął wyższą lokatę na mecie ostatniego biegu. Nagrody w kategoriach wiekowych i w kat. OPEN nie dublują się.

Kategorie wiekowe
16-19 lat
20-29 lat
30-39 lat
40-49 lat
50-59 lat
60-69 lat
70-79 lat
80 lat i powyżej
O przypisaniu do konkretnej kategorii decyduje wiek w dniu danego biegu. Szczegóły dotyczące tej kwestii są zawarte w Regulaminie.

Zapisy i opłaty
Na poszczególne biegi można zapisać się na platformie: elektronicznezapisy.pl:
Zimowy Bieg po Zdrowie na 4 km (20.01.2024)
Zimą po Zdrowie na 6 km (17.02.2024)
Zimą Biegaj z MOSiR na 8 km (16.03.2024)

Bramka do zapisów będzie otwarta do każdego czwartku poprzedzającego start - do godz. 22:00. Opłata startowa za każdy bieg wynosi 40 zł. Mieszkańcy Sopotu z Kartą Sopocką zapłacą 30 zł, a osoby, które w dniu biegu ukończyły 65 lat biorą udział w wydarzeniu za darmo.

Od godziny 10:00 do 11:45 w muszli koncertowej przy molo będzie działało Biuro Zawodów. Zapisując się w dniu wydarzenia na miejscu zapłacimy 80 zł (osoby powyżej 65 lat nadal startują za darmo). Organizatorzy zapewniają na miejscu szatnię damską i męską, a także depozyt.

Organizatorami cyklu biegowego są MOSiR w Sopocie i North Event.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  30 zł
Opłata startowa wynosi 40 zł. Mieszkańcy Sopotu z Kartą Sopocką zapłacą 30 zł, a osoby, które w dniu biegu ukończyły 65 lat biorą udział w wydarzeniu za darmo.

Od godziny 10:00 do 11:45 w muszli koncertowej przy molo będzie działało Biuro Zawodów. Organizatorzy zapewniają na miejscu szatnię damską i męską, a także depozyt.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane