• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cyklo Gdynia XC

Zupełnie nowa impreza pojawiła się w kalendarzu Cyklo. Nie jest związana z seriami dla miłośników kolarstwa szosowego czy grupą wyścigów MTB. To znacznie inna formuła, dedykowana fanom cross country, nawiązująca do rozgrywanego po raz ostatni w wyścigu w 2014 r. Uczestników i kibiców czeka więc bardzo widowiskowa rozgrywka na krótkiej, ale niezwykle dynamicznej i wy-magającej wszechstronności pętli. Wyścig odbędzie się już w sobotę 12 sierpnia 2017 w Gdyni.

Trasa:

Wyścig rozpocznie się spod Gdynia Arena około 180 metrową prostą, na której od razu musicie porządnie depnąć na pedał, jeżeli na pierwszym podjeździe chcecie znaleźć się w kluczowej grupie. Potem ostry skręt w lewo i od razu pierwszy nowy segment na stravie - 700 m, 5% i pod koniec ostra ścianka. Brzmi jak dobry początek? Chwila wytchnienia dla tych, którym udało się załapać do czołówki. Około 300 metrów szerzej i spokojniej, żeby nadgonić straty dla "ogonów". Zaraz potem znany już zjazd z edycji Cyklo Gdynia XC 2014, więc bądźcie czujni. Warto przed startem wypracować sobie, czy wolicie lecieć jego lewą czy prawą stroną, które różnią się szybkością i trudnością przelotu. Jeśli uda się Wam po tym zjeździe ostać w całości czeka Was najatrakcyjniejszy fragment trasy. Od razu zaczyna się podjazd pod starą wieżę, ostra nawrotka, zjazd po korzeniach godny Pucharu Świata XC, kolejna nawrotka i prawie pionowa ściana, tym razem do góry. Prze-wyższenia nie są na tym miejscu olbrzymie, ale główną trudnością będzie adaptacja to szybkich zmian - zjazd, podjazd, wąski nawrót - to wyścig dla wszechstronnych kolarzy. Po pokonaniu tego miejsca do końca pętli zostaje Wam już tylko 1500 m. Kolejny zjazd, ok 300 m, tym razem mniej techniczny a szybszy a zaraz po nim bardzo podobny podjazd. Generalnie można przyjąć zasadę na tej trasie, że wyprzedzać dobrze można na płaskich odcinkach, a na podjazdach/zjazdach trzeb trzymać koło lub uciekać o ile jest przed nami miejsce. Do końca pętli zjazd rynną, również raczej szybszy niż techniczny. Po 3,5 km od startu czeka Was wjazd w prawo na kolejne okrążenie lub prosta na metę.

Podsumowując - szybkie zmiany tempa, duża trudność techniczna oraz wąskie odcinki sprawiają, że trasa jest dedykowana dla zawodników cechujących się samotnym stylem jazdy i umiejętnością narzucenia sobie wysokich obrotów.

Trasa w liczbach:
- Twój dystans wynosi 3500 m + ( 3500 m * ilość pętli)
- przewyższenie na pętli wynosi 150 m

>>> Zobacz mapę i profil trasy

Rywalizacja Cyklo Gdynia XC będzie rozgrywana na następujacych dystansach:
- kat. Elita mężczyźni - 7 pętli
- kat. Elita kobiety - 5 pętli
- kat. M3 - 6 pętli
- kat. M4 - 5 pętli
- kat. M5 - 4 pętli
- kat. M6+ - 3 pętle
- kat. K3, K4+ - 4 pętle

Uczestnicy:

Uczestnikami Cyklo Gdynia XC mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, choć gotowe na niemałe wyzwania techniczne na zjazdach.

Opłaty:

W terminie od 24.07. do 08.08.2017:
-Cyklo Gdynia XC - 35 zł
-Cyklo Gdynia XC Elita - 35 zł

W terminie od 09.08.2017 i na starcie
-Cyklo Gdynia XC - 50 zł
-Cyklo Gdynia XC Elita - 50 zł

>>>Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

>>>Regulamin imprezy Cyklo Gdynia XC


Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Gdynia XC
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl

>>> Zobacz naszą wideo relację z zawodów Cyklo Żuchliński MTB 2017

Przeczytaj także

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl