stat

Czwartkowa wycieczka piesza po pracy

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto ponownie zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych i rowerowych w ramach akcji #Oliwa Jakiej Nie Znacie. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy w środku tygodnia mają ochotę aktywnie podsumować dzień, w czwartki w godzinach popołudniowo-wieczornych, po pracy. Głównym celem naszej wędrówki są najwyższe wzgórza i wzniesienia górujące nad nadmorskim kurortem Sopot. Na naszej trasie zaliczymy wiele szczytów, z których rozpościerają się malownicze widoki na położoną w dole cywilizację oraz Zatokę Gdańską. Na zakończenie wędrówki rozpalimy też ognisko i trochę pobiesiadujemy, w końcu środek tygodnia, po pracy to też wspaniały czas na spotkania w gronie znajomych i poznanie nowych pozytywnie zakręconych ludzi.

paź 21

czwartek, godz. 17:30 - 20:30

Sopot Kamienny Potok, plac przed stacją PKP
Wstęp wolny

w każdą sobotę (do 20.11), godz. 9:00

Chmielno, Ośrodek Wypoczynkowy Krefta
bilety 200 zł
>>> Zobacz wideo relację z ostatniej czwartkowej wędrówki po pracy 

1. Idea popołudniowych wycieczek pieszych i rowerowych po pracy:

Podczas naszych wycieczek turystycznych poznamy trójmiejskie zakamarki jakich dotąd nie znaliście. Pokonamy liczne szczyty gór i wzniesień, zajrzymy do ciemnych wąwozów i jarów.  Przemierzymy doliny, polany, miejsca powiązane z historią Gdańska, Sopotu, Gdyni. Zobaczymy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Posłuchamy odgłosy żyjących tu zwierząt, a także szemrzące potoki. Poznamy historie i legendy powiązane z ciekawymi miejscami, skrywającymi się w leśnej gęstwinie. W okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu udamy się nad wodę: pobliskie jeziora i morze, co by przy okazji trochę popluskać się i poleżeć plackiem na plaży. Raz w miesiącu, odbędzie się także nieco dłuższa wycieczka rowerowa, która pozwoli zapoznać się z różnorodnym krajobrazem i architekturą najbliższych okolic Trójmiasta. Wszystko to pozwoli nam lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku.

2. Program bezpłatnych wycieczek w lipcu

Wycieczki w czwartki po pracy :

- 01.07. Punkty widokowe, wzgórza górujące nad Polankami, (wycieczka piesza)
- 08.07. Legenda o rusałce i rycerzu znad Jeziora Otomińskiego, (wycieczka rowerowa)
- 15.07. - Punkty widokowe, wzgórza i doliny Sopotu, (wycieczka piesza + ognisko)
- 22.07.-  Wzgórza kaszubskie i wypoczynek nad Jeziorem Kamień, (wycieczka rowerowa)

Całodniowa wycieczka rowerowa w sobotę :

- 17.07. Dookoła kompleksu jezior raduńskich (rower i wypoczynek nad wodą)

11,5 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza morenowe Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Suma przewyższeń sięgnie 265 m, co z pewnością będzie niezłą rozgrzewką do wakacyjnego wyjazdu w góry.
11,5 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza morenowe Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Suma przewyższeń sięgnie 265 m, co z pewnością będzie niezłą rozgrzewką do wakacyjnego wyjazdu w góry. fot. GR3miasto


3. Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Wycieczka adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki pieszej gustujących w wędrówkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Młodzież, dzieci, mogą wziąć udział w wędrówce tylko pod opieką rodziców lub pełnoprawnych opiekunów. Można też zabrać ze sobą zwierzaka o ile potrafi zachować się w grupie i nie gryzie uczestników.  Dla własnego komfortu warto ubrać się na sportowo, tak aby odzież nie krępowała ruchów. Zważywszy na dość urozmaicony teren sugerujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie. Na wędrówkę należy zabrać także prowiant, a w szczególności coś do picia, co by po drodze nie zaschło w gardle. W lesie jest już coraz cieplej, obudziły się też krwiożercze komary i kleszcze, dlatego też warto do plecaka wrzucić dezodorant na insekty.

4. Ciekawostki naszej trasy:

Głównym celem naszej wędrówki są najwyższe wzgórza i wzniesienia górujące nad nadmorskim kurortem Sopot. Na naszej trasie zaliczymy wiele szczytów, z których rozpościerają się malownicze widoki na położoną w dole cywilizację oraz morskie wody Zatoki Gdańskiej. Tym razem suma przewyższeń nie będzie tak duża jak podczas ostatniej wędrówki po Gdańsku. Na naszej marszrucie nie ma praktycznie żadnej stromizny !

>>> Zobacz trasę naszej wędrówki na mapie cyfrowej

Przy okazji wycieczki rowerowej poznamy także:
Znakowane szlaki turystyki pieszej i rowerowej przebiegające przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

5. Dystans do pokonania: max. 11,5 km / suma przewyższeń: 265 m

6. Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

7. Wspólne ognisko i biesiada po zakończeniu wędrówki:

Na koniec proponowanej wędrówki rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym, nieopodal miejsca parkingowego. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę. Uczestnicy organizują we własnym zakresie zakąski, kiełbaski, napoje itp.

Nasze wędrówki zrzeszają aktywnych ludzi, chcesz ich poznać? Dołącz do nas w środku tygodnia, po pracy oraz z weekendy. Organizujemy wycieczki piesze, rowerowe oraz spływy kajakowe
Nasze wędrówki zrzeszają aktywnych ludzi, chcesz ich poznać? Dołącz do nas w środku tygodnia, po pracy oraz z weekendy. Organizujemy wycieczki piesze, rowerowe oraz spływy kajakowe fot. GR3miasto


8. Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający grupę)
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów
- Pamiątkowe zdjęcia do 2 dni po wydarzeniu

9. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Gdynia Gołębiewo, pierwszy leśny parking przy tzw. Pętli Reja
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 17:30
- Czas trwania wędrówki: max. 3 godziny

10. Zgłoszenia i warunki udziału:

Organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Tematem przewodnim najbliższej wędrówki będą punkty widokowe, a na koniec wędrówki rozpalimy ognisko i trochę wspólnie pobiesiadujemy, w końcu środek tygodnia to też znakomity czas na integrację.
Tematem przewodnim najbliższej wędrówki będą punkty widokowe, a na koniec wędrówki rozpalimy ognisko i trochę wspólnie pobiesiadujemy, w końcu środek tygodnia to też znakomity czas na integrację. fot. GR3miasto


Wycieczkę prowadzą:
Krzysztof Kochanowicz i Marcin Czajkowski / Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Olivia Business Centre

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl