wiadomości

stat

Debiutant wygrał przełajowy City Trail

Debiutant Mateusz Niemczyk triumfował w przedostatniej odsłonie obecnego sezonu biegów przełajowych City Trail Trójmiasto. Wśród pań najszybsza była Ewelina Paprocka, która przed ostatnim biegiem, zaplanowanym na 10 marca w Gdyni zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej pań. Trasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pobiegło łącznie z dziećmi i młodzieżą 370 osób.Przeczytaj relację z poprzedniej, styczniowej edycjiCity Trail z Nationale-Nederlanden to cykl zawodów przełajowych na dystansie 5 km rozgrywanych w dziesięciu polskich miastach. Edycja 2018/2019 trwa w Trójmieście od października. Piąte z sześciu zaplanowanych na obecny sezon zawodów przyciągnęły na start 297 uczestników biegu głównego i 73, którzy pobiegli w zawodach dziecięco-młodzieżowych.

Najszybciej dystans 5 km po ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pokonał debiutujący w cyklu Mateusz Niemczyk, który pokonał trasę w czasie 16:50. Drugą lokatę wywalczył Filip Janowski (17:16) a trzeci był Daniel Formela (17:21).

- Trasa jest urozmaicona, dużo podbiegów. Spodziewałem się, że tak będzie, ale mimo wszystko nie wiedziałem, że jest aż tak dużo przewyższeń. Dobrze mi się biegło, widać, że forma idzie w górę, także jestem dobrej myśli przed Biegiem Urodzinowym w Gdyni, który już za tydzień. Te dzisiejsze zawody to też dobry trening przed mistrzostwami Polski w przełajach, w których wezmę udział w marcu. Nie wykluczam, że będę częściej zaglądał na trasy City Trail, bo to bardzo dobry pomysł na okres jesienno-zimowy - takie starty świetnie wpisują się w kalendarz treningowy - podkreślił na mecie biegacz.


Wśród pań zwyciężyła Ewelina Paprocka z czasem 19:59. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko (20:54), trzecia była Julia Dias, która finiszowała z rezultatem 21:29.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn prowadzi Filip Janowski, ale prawdopodobnie walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse jeszcze kilku zawodników. Wśród pań zwycięstwo w całym cyklu zapewniła sobie już Paprocka, dla której był to już trzeci triumf.

Kolejne - ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Trójmieście odbędą się 10 marca na trasie w Gdyni. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy jest zaplanowane na 2 kwietnia.

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl