wiadomości

stat

Do Wielkanocy zjazdy z pomorskich stoków narciarskich

Pogoda i warunki na stoku zachęcają do wizyty na Łysej Górze w Sopocie
Pogoda i warunki na stoku zachęcają do wizyty na Łysej Górze w Sopocie facebook.com/lysasopot/

Zapowiadana jest odwilż, ale na pomorskich stokach nawet do końca miesiąca powinny być dobre warunki do jazdy na nartach lub snowboardzie. W Wieżycy w niektórych miejscach są nawet 2 metry śniegu. Natomiast warto się pospieszyć, by spróbować sił na Łysej Górze w Sopocie, gdyż tutaj białego puchu jest najmniej.SPRAWDŹ, GDZIE W TRÓJMIEŚCIE POBIEGASZ NA NARTACH BIEGOWYCH

Jedynym stokiem zlokalizowanym w samym Trójmieście jest sopocka Łysa Góra. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi tu od 10 do 60 cm. Ruch na trasach jest spory, ale obsługiwany na bieżąco. W kolejce trzeba czekać ok. 2-3 minut.

W Sopocie z niepokojem zerkają jednak na prognozy pogody, które na sobotę zapowiadają jeszcze wspaniałą aurę dla narciarzy, ale część z nich w niedzielę straszy już odwilżą. Wyciąg na Łysej Górze działać będzie jednak z pewnością cały weekend, a amatorzy białego szaleństwa wierzą, że nie będzie to wcale ostatni śnieżny koniec tygodnia.ILE KOSZTUJE WŁASNY SPRZĘT NARCIARSKI

Na Kaszubach pogoda również dopisuje. Już ok. pół godziny drogi samochodem od Trójmiasta możemy skorzystać z jednej z sześciu stacji narciarskich. Na wszystkich stokach panują bardzo dobre warunki.

Na wyciągu Koszałkowo-Wieżyca temperatura trzyma się nieznacznie poniżej zera, a grubość warstwy śniegu waha się od 20 do 200 cm. Wciąż dostępne są wszystkie wyciągi, a także tory do snowtubingu.

W Przywidzu stok o długości 600 metrów pokryty jest śniegiem grubości od 20 do 60 cm. Pogoda też sprzyja zjazdom, w poniedziałek odnotowywano tam nawet -8 stopni Celsjusza. Tu do dyspozycji mamy dwa wyciągi oraz trasę dla młodych entuzjastów popularnych "oponek".

GDZIE W TRÓJMIEŚCIE SPRÓBOWAĆ SIŁ NA NARTACH Z LATAWCEM?

Podobne atrakcje i warunki znajdziemy w Szymbarku. Na tamtejszej Kotlince śnieg ma od 80 do 100 cm grubości, a temperatura wynosi ok. pięciu kresek na minusie.

W Sulęczynie na wyciągu Amalka leży od 30 do 50 cm śniegu, a zjeżdża się tam przy ok. -2 stopniach Celsjusza. Taka sama grubość śnieżnego puchu pokrywa stok w Ośrodku Narciarskim Trzepowo. Działają tam dwa wyciągi oraz tory do snowtubingu.

Z kolei w stacji narciarskiej Paczoskowo, 3 kilometry za Przodkowem, pojeździmy po warstwie śniegu o grubości do 70 cm. Temperatura w wysokości -4 stopni zachęca do korzystania z nart.

Na wszystkich stokach możemy oczywiście wypożyczyć sprzęt narciarski. Aktualne warunki panujące w poszczególnych miejscach sprawdzimy, korzystając z kamer on-line na ich stronach internetowych. Póki nie nadejdzie trwała odwilż, w każde z powyższych miejsc można udawać się w ciemno, bo stoki są świetnie przygotowane i cały czas doglądane. A kiedy temperatura wzrośnie powyżej zera? Na Kaszubach deklarują, że zamierzają pracować tak długo, jak tylko będzie szansa na śnieg. Liczą, że aż do Wielkanocy, czyli końca miesiąca.

SPRAWDŹ WARUNKI KORZYSTANIA Z POMORSKICH STOKÓW

Opinie (13)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.