stat
Impreza już się odbyła

DogTrekking

MOSiR w Gdańsku wspólnie ze Stowarzyszeniem Rally-o startuje z nowym cyklicznym edukacyjnym dla właścicieli psów, organizowanym w ramach akcji "Aktywuj się z psem". Będą to bezpłatne zajęcia odbywające się raz w miesiącu. Poprowadzą je trenerzy psów.

Zajęcia będą obejmowały naukę psiego posłuszeństwa połączoną z prezentacją psich sportów oraz zawodami. Nauka, ćwiczenia, zawody, nagrody i zestaw ćwiczeń domowych - to wszystko czekać będzie cyklicznie, raz w miesiącu na aktywnych gdańszczan oraz ich pupilów.

Pierwsza runda odbędzie się już 14 czerwca o godz. 11 w Parku im. R. Reagana (przy wejściu C).

W programie:

dogtrekking - warsztaty teoretyczno-praktyczne połączone ze spacerem po parku oraz nauka przywoływania - warsztaty teoretyczno-praktyczne.

Wystarczy przyjść na pierwsze bezpłatne spotkanie, aby za miesiąc wystartować w zawodach i wygrać nagrody.
Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 6 lipca 2014 r., podczas którego odbędą się zawody dogtrekkingowe oraz top speed dog i oczywiście praktyczna nauka rzucania dyskiem, czyli dogfrisbee.

Przypominamy także o naszym cyklu zajęć na świeżym powietrzu dla właścicieli psów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Pomorski Puchar Dogtrekkingu zapraszają na cotygodniowe, aktywne spacery z czworonogami.

Jest to kolejna odsłona innowacyjnego projektu "Aktywuj się!" realizowanego przez MOSiR. Tym razem zorganizowano aktywności dla gdańszczan z psami. - Szukaliśmy propozycji, by zainteresować mieszkańców, jak atrakcyjnie można spędzić czas na świeżym powietrzu z czworonogiem i jednocześnie zadbać o dobrą kondycję dla siebie. W ramach zajęć przewidujemy różnego rodzaju gry, zabawy i szkolenie z dużą dawką ruchu. - zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

- DogTrekking to nic innego jak spacer z psem. Będzie można poznać innych psiarzy oraz aktywnie spędzić godzinkę czy dwie na świeżym powietrzu. Ty i Twój pies, zyskacie nowych przyjaciół na codzienne spacery. Będzie można podzielić się swoimi psimi problemami i radościami. Wszyscy chętni dowiedzą się, jak prawidłowo czytać mapę, posługiwać się kompasem oraz nie zgubić się w lesie podczas spaceru. To doskonała okazja do poprawienia kondycji fizycznej swojej i swojego psa. - zachęca Olga Nylec, Prezes Stowarzyszenie Rally-o.
W czerwcu spotykamy się w każdy czwartek o godz. 18:30 na parkingu przy Kuźni Wodnej w Gdańsku Oliwie, u zbiegu ulic Kwietnej i Bytowskiej.
Zajęcia poprowadzą: Olga Nylec, Prezes Stowarzyszenie Rally-o - partner akcji oraz PanHusky.pl czyli Zbyszek Skupiński, wielokrotny zwycięzca zawodów DogTrekkingowych. Udział, podobnie jak w pozostałych zajęciach akcji "Aktywuj się!", jest bezpłatny! Organizatorzy nie prowadzą zapisów, wystarczy po prostu przyjść.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl