stat
Impreza już się odbyła

DogTrekking

MOSiR w Gdańsku wspólnie ze Stowarzyszeniem Rally-o startuje z nowym cyklicznym edukacyjnym dla właścicieli psów, organizowanym w ramach akcji "Aktywuj się z psem". Będą to bezpłatne zajęcia odbywające się raz w miesiącu. Poprowadzą je trenerzy psów.

Zajęcia będą obejmowały naukę psiego posłuszeństwa połączoną z prezentacją psich sportów oraz zawodami. Nauka, ćwiczenia, zawody, nagrody i zestaw ćwiczeń domowych - to wszystko czekać będzie cyklicznie, raz w miesiącu na aktywnych gdańszczan oraz ich pupilów.

Pierwsza runda odbędzie się już 14 czerwca o godz. 11 w Parku im. R. Reagana (przy wejściu C).

W programie:

dogtrekking - warsztaty teoretyczno-praktyczne połączone ze spacerem po parku oraz nauka przywoływania - warsztaty teoretyczno-praktyczne.

Wystarczy przyjść na pierwsze bezpłatne spotkanie, aby za miesiąc wystartować w zawodach i wygrać nagrody.
Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 6 lipca 2014 r., podczas którego odbędą się zawody dogtrekkingowe oraz top speed dog i oczywiście praktyczna nauka rzucania dyskiem, czyli dogfrisbee.

Przypominamy także o naszym cyklu zajęć na świeżym powietrzu dla właścicieli psów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Pomorski Puchar Dogtrekkingu zapraszają na cotygodniowe, aktywne spacery z czworonogami.

Jest to kolejna odsłona innowacyjnego projektu "Aktywuj się!" realizowanego przez MOSiR. Tym razem zorganizowano aktywności dla gdańszczan z psami. - Szukaliśmy propozycji, by zainteresować mieszkańców, jak atrakcyjnie można spędzić czas na świeżym powietrzu z czworonogiem i jednocześnie zadbać o dobrą kondycję dla siebie. W ramach zajęć przewidujemy różnego rodzaju gry, zabawy i szkolenie z dużą dawką ruchu. - zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

- DogTrekking to nic innego jak spacer z psem. Będzie można poznać innych psiarzy oraz aktywnie spędzić godzinkę czy dwie na świeżym powietrzu. Ty i Twój pies, zyskacie nowych przyjaciół na codzienne spacery. Będzie można podzielić się swoimi psimi problemami i radościami. Wszyscy chętni dowiedzą się, jak prawidłowo czytać mapę, posługiwać się kompasem oraz nie zgubić się w lesie podczas spaceru. To doskonała okazja do poprawienia kondycji fizycznej swojej i swojego psa. - zachęca Olga Nylec, Prezes Stowarzyszenie Rally-o.
W czerwcu spotykamy się w każdy czwartek o godz. 18:30 na parkingu przy Kuźni Wodnej w Gdańsku Oliwie, u zbiegu ulic Kwietnej i Bytowskiej.
Zajęcia poprowadzą: Olga Nylec, Prezes Stowarzyszenie Rally-o - partner akcji oraz PanHusky.pl czyli Zbyszek Skupiński, wielokrotny zwycięzca zawodów DogTrekkingowych. Udział, podobnie jak w pozostałych zajęciach akcji "Aktywuj się!", jest bezpłatny! Organizatorzy nie prowadzą zapisów, wystarczy po prostu przyjść.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl