• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Dojrzały Smak Przygody

 • Kalendarz
  w każdą środę (do 02.10), godz. 09:30
 • Lokalizacja
  Gdańsk
  Organizator: CIiEE Gdańsk
 • Bilety
  wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy seniorów do wspólnych wędrówek w ramach cyklu Dojrzały Smak Przygody. Na szlak wyruszymy już po raz XIXNikogo nie trzeba przekonywać, że ruch jest gwarancją zdrowia i przedłuża życie. A aktywność fizyczna w zielonym otoczeniu, wsparta dużą dawką wiedzy przyrodniczej, przynosi jeszcze więcej korzyści. Pragniemy zainspirować Państwa do ciągłego rozwoju i aktywności, pokazując piękno przyrody i dziedzictwo kulturowe.

Nasz projekt to kompleksowy cykl warsztatów terenowych, obejmujących zarówno Trójmiasto i jego okolice, jak i obszar województwa pomorskiego, z małym wyskokiem na zachód. Trasy warsztatów przedstawiamy na naszej stronie internetowej.

W tym roku w gronie przewodników powitamy nowe osoby, wspólnie przygotowaliśmy 18 wypraw! Na szlak wyruszymy już 29 maja, zapraszamy nad Wróbla Staw.

Prosimy o fotografowanie najpiękniejszych miejsc podczas poszczególnych spacerów, te wspomnienia opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz w albumie na facebooku.

Warsztaty realizujemy dzięki wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Do zobaczenia na szlaku!

Większość z Państwa świetnie wie jak przygotować się do spacerów w terenie. Dla nowych uczestników naszych wypraw mamy skrócony dekalog, obowiązuje na każdym spacerze:
- Na odpowiedni strój terenowy składają się: wygodne terenowe buty, spodnie sportowe, kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne.
- Zawsze miej zapas wody, mile widziana także kanapka lub inny prowiant. Nie zawsze będziemy mijać sklep.
- Jeśli posiadasz, na dłuższe wyprawy zabierz ze sobą kijki trekkingowe.
- Repelent na owady bywa przydatny.
- Nie zawsze można płacić kartą, gotówka bywa wskazana.
- Dobry humor niezbędny zawsze!

Więcej na https://ciee-gda.pl/ciee-aktualnosci/dojrzaly-smak-przygody-cykl-warsztatow-terenowych-dla-seniorow-2024/
cze 24

poniedziałek, godz. 18:30

Paraszyno, Przystań kajakowa nad rzeką...
bilety 25-40 zł
lip 13

sobota, godz. 13:00 - 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl