wiadomości

Dołącz do 24-godzinnego maratonu jiu-jitsu. Każdy może spróbować. Cel charytatywny

na mecie w gdańskiej AFFiS przez 24 godziny będą toczyć się walki brazylijskiego jiu-jitsu.
na mecie w gdańskiej AFFiS przez 24 godziny będą toczyć się walki brazylijskiego jiu-jitsu. fot. Złomiarz Team Gdańsk

Walki brazylijskiego jiu-jitsu przez 24 godzinny bez przerwy? To możliwe podczas specjalnej imprezy organizowanej w sali nr XIII na gdańskiej AWFiS z soboty na niedzielę, od godz. 10 do godz. 10. Udział w 24h Maratonie Brazylijskiego Jiu-Jitsu kosztuje 30 zł - bilet normalny i 10 zł ulgowy. Całość wpisowego wesprze charytatywny cel. Nie potrzebne jest doświadczenie w sportach walki, aby wejść na matę.

24-godzinny maraton BJJ to autorski projekt oraz jedyne takie wydarzenie w Polsce. Organizuje go Złomiarz Team Gdańsk. W weekend czeka nas czwarta odsłona tego przedsięwzięcia. Od godziny 10 w sobotę, do godz. 10 w niedzielę toczyć się będą nieprzerwanie walki w formule gi oraz no gi.

- Brazylijskie jiu-jitsu to sport walki, który można uprawiać w kimonie, czyli w gi, albo bez niego, tylko w stroju sportowym. Nie ma przymusu walczenia w kimonach - wyjaśnia Adam Górny ze Złomiarz Team Gdańsk.
- A co do samej imprezy, to jest ona trochę szalona i zwariowana. Przez 24 godziny toczymy walki, których intensywność jest różna. Nie są to pojedynki na śmierć i życie. Chodzi głównie o to, aby utrzymać intensywność przez całą dobę. Pewien kryzys następuje w godzinach nocnych, ale radzimy sobie z nim. Największa liczba uczestników pojawia się w godzinach 12-18 - dodaje.
Ważne jest to, że w imprezie może wziąć udział każdy. Nie trzeba mieć doświadczenia w sportach walki, aby spróbować BJJ.

- W klubie mamy osobę, która zachęcona przez kolegę, pojawiła się na jednym z maratonów, spodobało się jej i zaczęła zgłębiać tajniki brazylijskiego jiu-jitsu. Przychodzą również osoby z innych dyscyplin, jak judo, zapasy, czy uprawiające MMA - mówi Górny.
Przy okazji każdej edycji organizatorzy nagradzają osoby, które stoczyły największą liczbę walk. Do tego, co godzinę losowane są nagrody dla aktualnie walczących osób. Nagrody dla walczących fundują sponsorzy.Zeszłoroczny rekord to 193 walki, każda trwająca 5 minut. Czwarta edycja maratonu BJJ, podobnie jak dwie poprzednie, odbędzie się na odpowiednio do tego przygotowanej sali nr XIII na gdańskiej AWFiS.

Każdej edycji maratonu przyświeca charytatywny cel i tak jest i tym razem. Organizatorzy będą wspierać zbiórkę na leczenie 7-letniego Nikosia, który choruje na lekooporną padaczkę.

Organizatorzy zaznaczają, że wydarzenie nie jest formą zarobku dla klubu. Każda zebrana kwota jest w 100 proc. przekazywana na szczytny cel, a osoby, które wspierają maraton pracują na zasadzie wolontariatu.

Podczas zeszłorocznej edycji udało się zebrać 5840 zł. Kwota została przekazana na leczenie Milenki.

Opinie (27)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl