wiadomości

Drugie derby Trójmiasta w ultimate frisbee

fot. Quentin Dupré la Tour

We wtorek o godz. 17:30 na boisku do rugby na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbędą się drugie derby Trójmiasta w ultimate frisbee. Drużyny Ultimatum Gdańsk i Seagulls staną naprzeciwko i postarają się przekonać widzów oraz miłośników sportu, że właśnie ta dyscyplina może w niedalekiej przyszłości stać się ich pasją. Wstęp na mecz jest wolny.Ultimate frisbee to jedna z najbardziej dynamicznych i widowiskowych dyscyplin drużynowych na świecie. Znana jest również pod nazwą ultimate. To sport będący połączeniem wielu elementów zaczerpniętych z innych dyscyplin drużynowych, takich jak: piłka nożna, szczypiorniak, koszykówka czy nawet rugby i futbol amerykański.

O godz. 17.30 boisko rugby na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku stanie się miejscem rozgrywek drugich derbów Trójmiasta. Widzowie, którzy nie mieli okazji zapoznać się z ultimate frisbee, będą mogli zaznajomić się z tajnikami tego sportu oraz spróbować go. Dla kibiców, którzy pojawią się we wtorek na trybunach przewidziane są konkursy oraz inne atrakcje.

- To już kolejne tego typu rozgrywki w Trójmieście - mówi kapitan drużyny organizatorów, Ultimatum Gdańsk, Piotr Przybyła.

- Na co dzień Ultimatum Gdańsk oraz Seagulls nie trenują razem, jednak takie wydarzenia dają nam okazję nie tylko do wzmacniania formy, ale także wzajemnej wymiany doświadczeń. Zapraszamy wszystkich do kibicowania. To sport idealny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci - dodaje.

Mecz jest towarzyski. Warto dodać, że zespół Seagulls wziął udział w czerwcu w I plażowych Mistrzostwach Polski w ultimate. Na 18 drużyn uplasował się na 14. pozycji.

Natomiast drużyna organizatorów, Ultimatum Gdańsk, od ostatniego kwartału 2014 roku funkcjonuje jako klub sportowy. Jest rozpoznawana w trójmiejskim środowisku sportowym i zapraszana na wiele wydarzeń związanych z promocją aktywności i zachęcaniem do uprawiania sportu.

Tak wygląda trening ultimate.

Opinie (4)

 • Artykuł o tej dyscyplinie, na poziomie recenzji Beaty Test Smaku. (3)

  Czyli równie o niczym i bezsensownym aby hipsterka miała co przeżywać.

  • 3 5

  • (1)

   Bo jedynym sportem jest piłka nożna!

   • 1 2

   • Bo naprawdę jedynym "sportem" dla człowieka jest MYŚLENIE, a nie jedynie piłka nożna...

    • 0 0

  • Smutne...jak mało trzeba mieć "we łbie", żeby pisać takie bzdury..."artykuł na poziomie...itd" Trochę więcej luzu i otwartości proponuję. Życie pokazuje jak wiele jest możliwości spędzenia wolnego czasu...zabaw, spotkania ze znajomymi, a nie jedynie klikanie w klawiaturę i narzekanie, że to nie jest to...TEŻ NIE JEST TO...Nikt za Ciebie nie zdecyduje, jak i co masz robić...WIĘCEJ LUZU

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl