stat
Impreza już się odbyła

ERGO Hestia EuroChallenge

W dniach 23-26 maja 2019 roku odbędą się międzynarodowe zawody cyklu ERGO Hestia EuroChallenge powered by Harken Blockheads w klasie O'pen Skiff. Przez trzy dni niemal pięćdziesięciu zawodników rywalizować będzie na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem regat jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot.

Cykl EuroChallenge składa się z trzech imprez. Pierwsza odbyła się w kwietniu w Palermo, następna w Sopocie, ostatnia zaś w październiku we Francji.

- W Sopocie wystartuje około pięćdziesięciu zawodników z czterech krajów: Węgier, Niemiec, Włoch i Polski - mówi Piotr Oleksiak, organizator regat i jednocześnie sekretarz międzynarodowej federacji O'pen Skiff. - Jest to dosyć duża flota jak na tak młodą klasę i cieszymy się, że będą mogli rywalizować na sopockim akwenie. O'pen Skiff staje się w Polsce coraz bardziej popularny i z roku na rok przybywa klubów, które trenują dzieci  w tej klasie. To klasa, w której duży nacisk kładziemy na zabawę i wychowanie. Ważne, by młodzi ludzie poznawali nowe kraje i kultury. Między innymi dlatego obowiązuje zasada, że podczas regat nie ma protestów. Wszystko rozgrywa się na wodzie. Żeglarze schodzą na ląd i mają czas na spotkania z innymi zawodnikami, zwiedzanie miejsc, w których rozgrywane są zawody.

Warto pamiętać, że polscy zawodnicy w klasie O'pen Skiff już od kilku lat należą do czołówki: Natalia Kuczys (MKŻ Arka Gdynia) w 2016 r. zdobyła wicemistrzostwo świata w kategorii U16, Janina Dmochowska (MKŻ Arka Gdynia) to srebrna medalistka mistrzostw świata 2018 w kategorii U13, a w tym roku w Palermo zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet U17.

O'pen Skiff (dawniej O'pen BIC) jest klasą dla młodych zawodników, którzy rozpoczynają przygodę z żeglarstwem i chcieliby nauczyć się żeglować rywalizując na urozmaiconych trasach, również z elementami freestyle'u.

Wyścigi cyklu ERGO Hestia EuroChallenge zaczną się w piątek 24 maja i potrwają do niedzieli 26 maja. Zmagania zawodników będzie można oglądać z sopockich plaż i molo. Na plaży przy SKŻ ERGO Hestia Sopot organizatorzy przygotowali rodzinne atrakcje, w tym m.in.: tory do skimboardu, strefę crossfit dostosowaną poziomem trudności dla dzieci w wieku 10-13 lat oraz blenderbike, na których chętni będą mogli wykręcić sobie zdrowy koktajl.

Partnerami imprezy są ERGO Hestia, miasto Sopot, Harken Blockheads, Tahe Outdoors, BIC Sport, InSunSports oraz Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą objęli magazyn W Ślizgu oraz portal Żeglarski.info.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl