• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Eko-marsz dla rodzin z dziećmi (3 opinie)

Piesze wędrówki z rodziną w roku 2019 należą do grona najchętniej odwiedzanych zajęć wchodzących w cykl Aktywuj się w Gdańsku. Dotychczas odbyło się kilkanaście spotkań, a wycieczki, w zależności od pogody i lokalizacji, gromadziły od kilkudziesięciu do nawet 150 osób. W niedzielę, 20 października odbędzie się kolejna, specjalna odsłona marszruty.

Relacja z imprezy

Gdańsk, a co za tym idzie, również Gdański Ośrodek Sportu, bardzo mocno angażuje się w edukację ekologiczną mieszkańców. Piesza wędrówka, która tym razem rozpocznie się w Dolinie Czystej Wody, zostanie połączona ze zbieraniem śmieci i innymi wydarzeniami, propagującymi idee ochrony środowiska.

- Uważam, że to znakomity pomysł, z pewnością podczas kolejnych spotkań takich akcentów będzie jeszcze więcej - mówi pomysłodawca i przewodnik podczas dotychczasowych spotkań, Krzysztof Kochanowicz.

ZGŁOSZENIA i WARUNKI UDZIAŁU:

-Wypełnij elektroniczny formularz rejestracyjny
-Każdy uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności
-Osoby, które nie zdążyły wpisać się przez internet, rejestracji będą mogły dokonać jeszcze w dniu imprezy, w bazie w godzinach od 9:00 do 9:45 (o ile będą jeszcze miejsca)

Rodzice dzieci:

W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z REGULAMINEM UCZESTNICTWA.

W celu usprawnienia zapisów dzieci, prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2019". Jednorazowe uzupełnienie dokumentu pozwala na uczestnictwo dziecka w wędrówkach przez cały rok kalendarzowy.

Atrakcje i poczęstunek po wycieczce:

Po zakończeniu wycieczki na uczestników czekać będą upominki, poczęstunek z kuchni polowej, eko-warsztaty oraz wiele atrakcji dla dzieci. Oczywiście sama wędrówka po terenach okalających Dolinę Czystej Wody będzie niezwykle ciekawa, podobnie zresztą jak wszystkie, poprzednie spotkania tego cyklu.

- Wydawałoby się, że na nad morzem jest płasko. Nic bardziej mylnego. Choć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wysokości sięgają raptem 180 m n.p.m., to w ciągu kilku godzin spokojnie pokonać można sumę przewyższeń zbliżoną do niejednych polskich gór. Tutejszy teren jest dość mocno pofałdowany co oznacza, że po wejściu na stumetrowy szczyt, za chwilę będziemy stromo z niego schodzić do głębokich wąwozów i jarów. Tego dnia wdrapiemy się na kilka może nie tysiączników, ale na pewno szczytów, które sięgają ponad 100 m n.p.m. a wśród nich: Wzniesienie Marii, na zboczu którego odnajdziemy jeden z najmniejszych głazów narzutowych zwanych "Kamienną Twarzą". Po drugiej stronie Doliny Czystej Wody wejdziemy na nowo powstały punkt widokowy zwany "Widokiem Andrzeja". Rozpościera się z niego piękna panorama na położoną w dole Starą Oliwę i Dolinę Radości - wymienia Krzysztof Kochanowicz.

Do kogo adresowana jest wędrówka?

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 8 lat, a młodsze szkraby można zabrać w nosidełku.

Harmonogram:

09:45 - zbiórka (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
13:00 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki
13:35 - konkurs wiedzy, poczęstunek, eko-warsztaty, atrakcje dla dzieci
15:00 - zakończenie imprezy


Dystans wędrówki: 6,8 km

Na czas wędrówki warto zabrać ze sobą suchy prowiant i coś do picia, gdyż trasa wiedzie z dala od cywilizacji. Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki warto założyć buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Ubiór powinien luźny, nie krępujący ruchów, najlepiej na sportowo. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi. Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

Zbiórka:

Gdańsk Oliwa,polana w Dolinie Czystej Wody (zobacz na mapie)
Zbiórka i sprawdzenie listy zarejestrowanych uczestników o godz.9:45

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Szypulski / GR3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Zobacz wideo relację z jednej z ostatnich wędrówek:

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie (3)

 • nie zdążyłam wpisać się ;(

  • 0 1

 • Wspaniała wędrówka, ekstra organizacja !! (1)

  Można było zapisać się na miejscu w dniu imprezy.
  Bardzo fajna wyprawa, super atrakcje dla dzieci.
  Bardzo dziękujemy :)

  • 4 0

  • Zgadzam się, było super! :) Piękna trasa a po wycieczce bogate atrakcje :)

   • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl