wiadomości

stat

Elektryczne hulajnogi wjeżdżają do Trójmiasta

Najnowszy artukuł na ten temat

Złodziej ukradł koła z auta "na minuty"

Wynajęcie e-hulajnogi będzie kosztowało 3 zł za start i 50 gr za każdą minutę jazdy. To korzystny cennik jak na standardy europejskie, gdzie podobny sposób komunikacji jest już powszechny.
Wynajęcie e-hulajnogi będzie kosztowało 3 zł za start i 50 gr za każdą minutę jazdy. To korzystny cennik jak na standardy europejskie, gdzie podobny sposób komunikacji jest już powszechny. mat. prasowe

Transport współdzielony rozwija się w zawrotnym tempie. Po samochodach, skuterach i rowerach do Gdańska na początku maja trafi ponad 250 elektrycznych hulajnóg na minuty. W ten sposób swoją ekspansję na polski rynek rozpoczyna firma Quick. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którym takiego właśnie środka transportu brakowało, ale i także dla zupełnych nowicjuszy.Hulajnogi elektryczne firmy Quick osiągają prędkość do 25 km/h, co podyktowane jest przepisami definiującymi pojazdy wolnobieżne, do których takie jednoślady są zaliczane. Z kolei dystans, jaki będziemy mogli na nich pokonać wynosi do 35 km, co pozwoli nam na spokojne dojechanie od Złotej Bramy przez Park Oliwski do samego Jelitkowa i z powrotem.

Hulajnogi będą rozpędzać się do 25 km/h.
Hulajnogi będą rozpędzać się do 25 km/h. mat.prasowe
Hulajnogi elektryczne (w przeciwieństwie do rozpowszechnionego roweru miejskiego) nie wymagają odstawiania sprzętu do bazy. Można zostawić je praktycznie wszędzie tam, gdzie jest na to miejsce i nie przeszkadzają one innym pojazdom oraz pieszym - w pobliżu miejsca pracy, na pobliskim parkingu rowerowym, koło ulubionego sklepu. Każdy użytkownik będzie mógł zdecydować, gdzie zostawi sprzęt, pod warunkiem, że jest to miejsce dozwolone przez przepisy ruchu drogowego.

Ile będzie kosztował wynajem hulajnogi w Gdańsku?

Wynajęcie e-hulajnogi to koszt 3 zł za start i 50 gr za każdą minutę jazdy. To korzystny cennik jak na standardy europejskie, gdzie podobny sposób komunikacji jest już powszechny. Biorąc pod uwagę korki i czas oczekiwania na transport komunikacji miejskiej korzystanie z tego rodzaju środku transportu wydaje się bezcenne. Przy krótkich przejazdach jazda hulajnogą elektryczną wypada korzystniej niż jazda taksówką i jest z pewnością dużo przyjemniejsza.

Jak wypożyczyć hulajnogę Quick?

Na wstępie warto zaznaczyć, że aby poruszać się elektryczną hulajnogą nie trzeba mieć prawa jazdy ani karty rowerowej. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację QuickApp, wybrać formę płatności i można jechać.

Po wejściu w aplikację widzimy położenie hulajnóg w całym mieście i stan ich naładowania, znajdujemy hulajnogę blisko nas i podobnie jak w innych przypadkach transportu współdzielonego, skanujemy telefonem kod QR, który znajduje się na kierownicy. Warto zaznaczyć w tym momencie, że aby rozliczyć przejazd musimy zrobić zdjęcie poprawnie zaparkowanej hulajnogi i przesłać je w aplikacji po zakończonej jeździe.

Wynajem hulajnóg będzie się odbywał za pomocą skanowania QR kodu.
Wynajem hulajnóg będzie się odbywał za pomocą skanowania QR kodu. mat.prasowe
System wypożyczania elektrycznych hulajnóg sprawi, że produkt ten będzie w Trójmieście dużo łatwiej dostępny, ale już dziś widać, że mieszkańcy Gdańska, Sopotu czy Gdyni poruszają się za pomocą tych nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska urządzeń. Współdzielone hulajnogi funkcjonują od zeszłego roku w całej Europie, a na początku maja stanie ich na ulicach Gdańska 250.

Relokacja hulajnóg do najbardziej obleganych miejsc

Żeby sprostać oczekiwaniom potencjalnych użytkowników, hulajnogi codziennie rano będą rozstawiane w strategicznych dla nich miejscach - punktach przesiadkowych z komunikacji miejskiej, budynkach uczelni takich jak Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska czy Uniwersytet Medyczny, obiektach masowego zatrudnienia jak Olivia Business Centre czy Alchemia oraz wzdłuż licznych tras rowerowych, parków, zabytków i starego miasta.

W dzień uruchomienia usługi - darmowy ośmiominutowy przejazd dla każdego użytkownika

W dzień uruchomienia usług firma Quick przygotowała powitalną niespodziankę dla gdańszczan w postaci darmowego pierwszego przejazdu hulajnogą, po pobraniu aplikacji, rejestracji oraz dodaniu formy płatności każdy użytkownik dostanie darmowy kod o wartości 7 zł ważny w dzień startu usług.

Aplikację mobilną QuickApp można pobrać ze sklepu AppStore na iOS i Google Play na Android.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane