• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

FUN RUN Zabawa z Mapą w Gdyni Witomino (1 opinia)

Jak nie zgubić się w lesie?
Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy?
W jaki sposób precyzyjnie nawigować w lesie, parku i w miejskiej dżungli?
Jak dobrze się bawić w poszukiwanie "skarbów" z rodziną i znajomymi?
Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić czas?

Przekonasz się między 25 lutego a 6 marca w Gdyni Witomino biorąc udział w FUN RUN Zabawa z Mapą! organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak.

FUN RUN w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno - sportowe w różnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie poruszania się z mapą.

Dla każdego coś miłego!
Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, trzy ciekawe trasy o różnym
stopniu trudności.

Rodzaje tras:
NOWICJUSZ - o długości ok. 2-3 km. Na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i
dróg, budowana tak aby była przejezdna dla wózków dziecięcych,
PRAKTYK - przydatne umiejętności nawigacyjne. Długość około 3-5 km.
EXPERT - wymagane umiejętności nawigacyjne. Najwięcej punktów kontrolnych, długość około 3-6 km.

Kiedy można startować?
Startować można o dowolnej porze, dowolnego dnia między 25.02 godz 13:00 a 06.03.2022

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Gier Parkowych, Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody
Almanak.

Patronat medialny sprawują: Trojmiasto.pl, familytime.pl oraz Radio Gdańsk.

Zasady są bardzo proste
Startować można indywidualnie lub grupowo. Oferujemy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy zespół po wysłaniu zgłoszenia otrzyma na maila kartę startową oraz mapę z wybraną trasą, na której naniesiono punkty, do których należy dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach umieszczone są specjalne lampiony, które oznaczono unikalnymi kodami - tzw. punkty kontrolne, w skrócie PK. Aby potwierdzić obecność drużyny, należy utrwalić kody PK na karcie startowej.

Trasę można pokonać w dowolnym tempie, kluczowe jest odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych. Nie narzucamy uczestnikom drogi między nimi, każdy przyjmuje własną strategię. Nasze trasy umożliwiają nawigację zarówno po ścieżkach, jak i na przełaj. Podczas imprezy pomocny bywa kompas, jednak nie zawsze jest on konieczny. Przykładowo, w parkach mapę można orientować według widocznego wokół otoczenia.

Mapa jest specjalną mapą sportową o specyficznych znakach topograficznych, których można bardzo szybko się nauczyć nawet w trakcie biegu lub marszu.

Najważniejsze jednak w FUN RUN organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy ... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną, z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub startują w Biegach na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Expert, którą można potraktować jako dobry trening, czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Expert jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję, że zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 - 21 zł
Liczba uczestników
1 - 15 zł
2 - 18 zł
3 - 19 zł
4 - 20 zł
5 - 21 zł

Opinie (1)

 • Masakra :(:(

  Napisane ze wystarczy przyjac i juz ! A trzeba wyslac przelew i dostac mapę / jak niby w weekend potwierdzicie olatnosc przelewem ze dostaliście ????!!! Powinien byc blik lub inna mozliwosc płacenia id razu !!! Pomysl dajny s wykonanie masakra !!!

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl