• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Rowerowy SakFa

Festiwal rowerowy SakFa narodził się z potrzeby spotkania się w jednym miejscu ludzi dla których rower to nie tylko rama i dwa koła. Chcieliśmy umożliwić spotkanie rowerzystów podróżników, konstruktorów, majsterkowiczów rowerowych i amatorskich zawodników ultra maratonów czy wyścigów szosowych. Skąd taka potrzeba? Przede wszystkim z konieczności wymiany doświadczeń oraz poszukania swojej rowerowej ścieżki.

Pandemia zmieniła środowisko rowerzystów. Na rynku zaczęło brakować sprzętu. Wielu ludzi zaczęło podróżować rowerami sakwiarsko bądź bikepakingowo. Fora przepełnione są pytaniami, na które zaproszeni prelegenci doskonale znają odpowiedzi. Nabywali doświadczenia wraz z przebytymi kilometrami. Często to tysiące przebytych kilometrów na rowerowym siodełku. Namówimy ich do podzielenia się trikami, sposobami na podróżowanie, czy rowerowe DIY.
Sam zaczynając miałem wiele pytań, na niektóre nie było odpowiedzi. Musiałem odpowiedzieć sobie sam wraz z przebytymi kilometrami. Z czasem w miarę dojrzewania podróżniczego. Zorientowałem się, że wystarczy zapytać osoby z większym doświadczaniem, lub po prostu innym. W Starej Wozowni w tuBazie  znajdziecie odpowiedzi na większość swoich (i moich) pytań mówi Artur Wysocki, organizator wydarzenia.

Cały czas dbamy, aby impreza miała oddolny i niekomercyjny charakter. Pozwoli to na kształtowanie wydarzenia poprzez ludzi uczestniczącym w nim. To najlepsza forma takich niszowych inicjatyw.

Wśród gości festiwalu będą doświadczeni rowerzyści, m.in:
Piotr Strzeżysz  - autor kilku książek, laureat Kolosa, bohater filmu "Nie dojechać nigdy", podczas SakFy można zakupić jego najnowszą książkę Zaistnienia, która niedawno miała premierę
Maria Garus - rzuciła prace i wsiadła na rower. Zatrzymali ją dopiero w Argentynie, wszystkiego jednak będziecie mogli wysłuchać na prelekcji
Jakub Rybicki - podróżnik, fotograf i dziennikarz, ekspert od krajów byłego ZSRR i Bliskiego Wschodu. Laureat światowych nagród fotograficznych, m.in Travel Photographer of The Year
Ewa Świderska - podróżuje sama. Przemierzyła ponad 40 krajów na 3 kontynentach. W 2013 roku pojechała z rowerem do Azji, na początek do Japonii, została na tym kontynencie niemal 4 lata.
Prelegentami będą również ludzie, którzy dopiero niedawno zaczęli stawiać swoje kroki w rowerowym światku. Często nowicjusze potrafią przełamać jakieś bariery które po czasie okazują się zwykłymi stereotypami.
Rok temu festiwal miał charakter otwarty, przyjechali rowerzyści z całej Polski. Rekordzista pokonał 336 km rowerem by trafić na festiwal. W tym roku musimy wprowadzić pewne ograniczenia. Wstęp będzie poprzedzony rejestracją, ilość uczestników zostaje ograniczona. Czas trwania prelekcji został ograniczony do 40 minut, po której następuje 20 minutowa przerwa. Długo zastanawialiśmy się czy w tym roku organizować wydarzenie, nie chcemy jednak by zapomniano o festiwalu. Wstępnie przewidziano 8 prelekcji o tematyce rowerowej rozłożonych na 2 dni. W tym czasie będzie pokaz ostatnio bardzo przydatnego druku 3D, wystawa zdjęć z podróży. Serdecznie zapraszamy entuzjastów, fascynatów, oraz tych którzy się wahają!

Program wydarzenia:
SOBOTA, 8.08.2020
14:00 Trudne drogi do Kambodży | Krzysztof Nowacki
15:00 Ultra-maratony i triatlon | Mieczysław Solek
15:40 warsztaty DIY awaria, jak sobie radzić | Adrian Kuhn Nypel
16:00 Korona Gór Polskich na rowerze | Rafał Gręźlikowski
16:40 Poziomy tandem SWB - prezentacja projektu | Marcin Marynowski
17:00 Bez doświadczenia, solo z Alaski do Argentyny | Maria Garus

NIEDZIELA, 9.08.2020
14:00 Greenland Ice Trip | Jakub Rybicki  
14:40 Projekt Flat EVO | Wojciech Pitra Ptaszek
15:00 Nie tylko wielbłądy. Opowieści z Jedwabnego Szlaku rowerem | Ewa Świderska
16:00 Zaistnienia. Z Patagonii na Alaskę rowerem | Piotr Strzeżysz

Miejsce:
Wozownia | tuBaza  | Gdynia Kolibki

Organizatorzy:
Fab Lab Trójmiasto, tuBaza Gdynia

Szczegółowe informacje:
https://www.facebook.com/events/769857313822390/

Wydarzenie realizowane dzięki finansowaniu Miasta Gdynia.

Ilość osób w wydarzeniu będzie ograniczona, udział uczestników w wydarzeniu będzie rejestrowany.
Zapewniamy przyłbice ochronne na czas wydarzenia do zasłaniania twarzy.
Czas trwania prelekcji to 40 minut potem następuje 20 minutowa przerwa. 

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl