stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Finał Pucharu Polski Nordic Walking

W sobotę 4 października na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się finał Pucharu Polski Nordic Walking.

Harmonogram imprezy:

Piątek, 3 października 2014

19:00 - 21:00 Rejestracja zawodników i odbiór pakietów w bibliotece AWFiS
(zachęcamy do odbierania numerków i pakietów już w piątek aby uniknąć problemów w dniu zawodów)

Sobota, 4 października 2014

8:00 - 9:30 - Rejestracja zawodników i odbiór pakietów półmaraton
8:00 - 10:30 - Rejestracja zawodników i odbiór pakietów 5, 10 km
10:00 - Start na dystansie Półmaratonu
11:00 - 11:25 - Otwarcie imprezy, pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking
11:30 - Start na dystansie 5 i 10 km
13:30 - 14:00 - Mini Nordic Walking dla dzieci - start dla najmłodszych 2-7 lat na dystansie ok. 300 m (zapisy na linii startu)
14:30 - Zamknięcie trasy zawodów
15:30 - Dekoracje
17:00 - Dyskoteka integracyjna w klubie studenckim Triatlon (klub usytuowany przy Bibliotece), wstęp dla uczestników wolny.

Chcesz wystartować?
Wypełnij formularz elektroniczny

Organizatorzy:

WWW: Polska Federacja Nordic Walking
ul. Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk
(Hala Widowiskowo - Sportowa AWFiS)

Biuro zawodów: w Bibliotece AWFiS przy ul. Czyżewskiego
Biuro zawodów: w Bibliotece AWFiS przy ul. Czyżewskiego


Sobotni Finał zostanie poprzedzony następującymi wydarzeniami dotyczącymi upowszechniania Nordic Walking:

2 października, godz. 14:00, Sala Senacka AWFiS:

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy z GNFA (German Nordic Fitness Association) oraz ZNHS (Zveza za nordijsko hojo Slovenije) oraz samorządami uczestniczącymi w Pucharze Polski Nordic Walking.

3 października, godz. 10:00, Sala Senacka AWFiS:

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego powołującego do funkcjonowania Europejską Organizację NEW Walking. Po podpisaniu listu odbędzie się konferencja prasowa dotycząca Pucharu Polski Nordic Walking.
Podczas konferencji zostanie pierwszy raz przedstawiona informacja o zamiarze powołania Europejskiej Organizcji New Waking z siedzibą w Polsce, z adresem w Gdańsku w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Inicjatywa ta zostaje podjęta wraz z przedstawicielami GNFA (German Fitness Association) reprezentowanej podczas konferencji przez Prezydenta GNFA Waltera Gotha oraz ZNHS (Zweza za Nodrdijsko Hojo Slovenije) ze Słowenii reprezentowanej przez Przezesa Janeza Lepca. Polską stronę będzie reprezentował Olgierd Bojke Przezes Polskiej Federacji Nordic Walking.


3 października, godz. 11:30, Hala Lekkoatletyczna:

Pokazowy blok treningowy NEW Walking, który odbędzie się na bieżni lekkoatletycznej AWFiS (w programie nowość - Bungy Pump).
New Walking - marsz z przyborami uruchamiającymi obręcz barkową. Wywodzi się z Nordic Walking, które jest traktowane jako klasyczna forma out doorowego sportu powszechnego z przyborem jakim są kijki do NW. New Walking zakłada wykorzystanie innych przyborów, które pełniej i w zupełnie inny sposób uruchamiają podczas marszu obręcz barkową i duże grupy mięśniowe.
Dodatkowo podsumowanie Pucharu Polski, w tym Mistrzostw Polski w Nordic Walking, Maratonu Nordic Walking w Osielsku, Pucharów Regionalych Nordic Walking. Prezentacji dokonają Dyrektor Pucharu Polski - Robert Brzeziński i Arkadiusz Kozak - z-ca dyrektora Pucharu Polski.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl