wiadomości

Foki zagrają w hokeja. Przyjdź kibicować

Hokej podwodny powstał jako urozmaicenie basenowej rutyny i sport ogólnorozwojowy dla nurków.
Hokej podwodny powstał jako urozmaicenie basenowej rutyny i sport ogólnorozwojowy dla nurków. fot. Maciej Bujalski

Hokej to sport wybitnie zimowy, ale nie każdy wie, że można go uprawiać także w basenie. 12 stycznia będzie okazja, żeby na własne oczy przekonać się, jak wygląda turniej hokeja podwodnego. Wystarczy wybrać się na gdańską pływalnię Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Zobacz, jak gra się w hokeja pod wodą.

Zobacz, jak gra się w hokeja pod wodą.

Słyszałeś(aś) o hokeju podwodnym?

tak, jestem nawet jego kibicem na turniejach 15%
tak, widziałem(am) ten sport w telewizji 13%
tak, czytałem(am) o tym 21%
nie, pierwsze słyszę 51%
zakończona Łącznie głosów: 102
Historię hokeja podwodnego można opisać półżartem. Co robi banda znudzonych nurków na basenie? Próbuje trafić do podwodnej bramki puszką tuńczyka! Prawdopodobnie tak właśnie wyglądały narodziny całkiem poważnego sportu, który obecnie uprawiany jest w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie i Europie Zachodniej, a ostatnio również w Polsce zyskuje coraz większą popularność.

Choć geneza hokeja podwodnego może wydawać się zabawna, szybko okazało się, że tego typu ćwiczenia przynoszą nurkom wiele korzyści. Przede wszystkim pomagają walczyć z nudą podczas zimy, kiedy to fani podwodnej eksploracji zmuszeni są przenieść się na basen. Pomaga nabrać formy przed właściwym sezonem, a także wprowadza nieco zdrowej rywalizacji na pływalnie.

Choć w naszym kraju hokej podwodny dopiero raczkuje, Trójmiasto może poszczycić się kilkoma drużynami, które tę dyscyplinę uprawiają. Jest ich na tyle dużo, że Klub hokeja podwodnego Bałtyckie Foki z Gdańska postanowił zorganizować turniej na pływalni MOSiR Gdańsk. Nie będzie to turniej zwykły, bo rywalizacja odbywać się będzie w nocy, między godz. 23 a 5 rano. Przewidziano również atrakcje dla kibiców, którzy pojawią się na turnieju.

- Każdy, kto posiada zestaw ABC może wziąć udział jednym z dwóch konkursów - zachęca Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk. - Pierwszy polegał będzie na jak najszybszym pokonaniu podwodnej trasy z krążkiem do hokeja podwodnego, następny sprawdzał będzie celność strzału.

Żeby spróbować swoich sił, wystarczy zjawić się na pływalni przy ul. Chałubińskiego zobacz na mapie Gdańska 12 stycznia przed godz. 22:30 i zapisać się w biurze zawodów, które znajdować się będzie przy kasie pływalni. Oczywiście należy zabrać ze sobą maskę, fajkę oraz płetwy. Uczestnicy liczyć mogą na upominki, a najlepszy z nich otrzyma zaproszenie na trening z odnoszącymi sukcesy Bałtyckimi Fokami.

Więcej o podwodnym hokeju przeczytać można tutaj.

Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy basen.

Opinie (14) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl