800 uzbrojonych biegaczy w Formoza Challenge Gdynia

4 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Zobacz, jak wyglądały zmagania w Formoza Challenge Gdynia 2021.

Formoza Challenge Gdynia przyciągnęła ponad 800 osób do Portu Wojennego. Uczestnicy biegu mogli poczuć się jak komandosi i dostali niezły wycisk, zmagając się z błotem, przeszkodami terenowymi i zagadkami. Najwytrwalsi pokonali blisko 7-kilometrową trasę z atrapą karabinu i obciążeniem w plecaku.

Ponad 800 osób wzięło udział w Formoza Challenge Gdynia. Impreza rozgrywana w będącym bazą jednostki Porcie Wojennym przyciągnęła nie tylko mniej i bardziej zaawansowanych miłośników militarnych klimatów i biegów przeszkodowych, ale i całe rodziny z dziećmi, które mogły startować w specjalnie przygotowanych dla nich kategoriach.

Uczestnicy gdyńskiej edycji, kończącej tegoroczne zmagania cyklu, w biegach Open, Ultra i drużynowym Team Challenge startowali na dystansie ok. 7 km. Na trasie do pokonania były m.in. przeszkody wodne i terenowe, strzelnice, zagadki, łamigłówki, zadania wymagające przenoszenia przedmiotów oraz inne z wykorzystaniem wiedzy i sprzętu Formozy.

Biegi główne przyciągnęły blisko 500 osób. W rywalizacji Open zwyciężył Łukasz Karpiński z Krakowa, który na pokonanie trasy potrzebował 43 minut i 18 sekund. Z czasem o zaledwie 21 sekund gorszym finiszował Sebastian Weryk z Warszawy (43:39). Tych dwóch uczestników miało zdecydowaną przewagę nad resztą, bo trzeci Adam Wójcik z Choczni ukończył rywalizację w czasie 47:52.

Sprawdź, jak zapowiadaliśmy imprezę Formoza Challenge Gdynia

Zaciętą rywalizację o zwycięstwo stoczyły też panie.  Magdalena Sztukiewicz z Warszawy z czasem 55:50 wyprzedziła o 19 sekund Natalię Kowalską ze Słupska (56:09) i o 52 sekundy Annę Mudź z Ustki. Wszystkie trzy w generalnej klasyfikacji zajęły miejsca od 13. do 15., zostawiając za sobą wielu mężczyzn.

Zaledwie 8 sekund różnicy między tymi, którzy znaleźli się na podium w biegu Ultra. W nim uczestnicy startowali doposażeni w atrapy karabinu AK-47 oraz obciążony workami z piaskiem, wojskowy plecak. Tutaj szans konkurencji nie dali zawodowcy: Krzysztof Wilmont z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej (54:43) oraz Rafał Pionk (54:51) i Łukasz Kreft (54:59), obaj z Komendy Portu Wojennego w Gdyni.

Wśród pań z dodatkowym obciążeniem najlepiej spisała się Magdalena Wawrzyniak (1.12:31) z 10. Brygady Logistycznej w Opolu, 12. w klasyfikacji generalnej. Druga była Małgorzata Łoś z Marezy (1.19:44), a trzecia Mariola Okrój-Sitterlee z miejscowości Zgorzałe z czasem 1.25:48.

Wszyscy uczestnicy, którzy osiągnęli metę, otrzymali medale. W przyszłym roku finał cyklu ponownie ma odbyć się w Gdyni. Formoza Challenge zagości także w Kaliszu, Obornikach i Ustce.