• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Galeria Przymorze Streetball Challenge

Galeria Przymorze Streetball Challenge to dobrze znane sympatykom ulicznych koszykarskich rozgrywek wydarzenie, którego kolejny sezon wystartuje 20 czerwca 2015 r. Organizatorem tegorocznych turniejów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz sponsorem tytularnym Galeria Przymorze.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten roku turniejów odbędzie się w sobotę 20 czerwca. Rozgrywki będą się toczyć na ośmiu boiskach przygotowanych na parkingu przed Galerią Przymorze. Przewidziana jest rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych oraz dodatkowej kategorii dziewcząt (open). Nowością będzie formuła 3+1, czyli trzech zawodników grających + 1 rezerwowy. Sam udział jest oczywiście bezpłatny. System rozgrywek zostanie dostosowany do ilości uczestniczących w imprezie zespołów. Wystarczy zgłosić swoją drużynę, a potem zmierzyć się z innymi ekipami.

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach:
• 2003 r. i młodsi - do 12 lat
• 1999-2002 r. - 13-16 lat
• 1998 r. i starsi open - 17 l i starsi
• Kobiety (open)

Zapisy do turnieju będą prowadzone bezpośrednio w dniu imprezy, w godzinach 9-10, a pierwsze mecze zaczną się tuż po ich zakończeniu.

Drużyny zajmujące trzy pierwsze miejsca w danej kategorii wiekowej każdego turnieju otrzymają pamiątkowe puchary. Główną pulę nagród uzupełniają vouchery na zakupy w sieci sklepów sportowych Decathlon, ufundowane przez sponsora głównego imprezy - Galerię Przymorze, w kwotach:
1 miejsce - 3 x 200 PLN
2 miejsce - 3 x 150 PLN
3 miejsce - 3 x 100 PLN
w każdej kategorii wiekowej.

Uzupełnieniem turnieju będzie konkursów rzutów za 3 punkty. Każdy zespół ma prawo zgłosić po jednym zawodniku. Zawodnicy oddają po trzy rzuty, konkurs wygrywa zawodnik, który trafi w każdej z trzech próbach. W przypadku, gdy więcej niż jeden zawodnik trafiać będzie ze stu procentową skutecznością, rozegrany zostanie finał, w którym to uczestnicy oddawać swoje rzuty będą przez minutę. W przypadku, gdy żaden z zawodników w pierwszej fazie nie trafi trzech rzutów, do finału awansują zawodnicy z dwoma celnymi koszami. Wtedy zawodnicy rzucać będą pięciokrotnie. Drużyna, która zwycięży w konkursie rzutów za trzy otrzyma pakiet czterech tabletów Samsung Galaxy Tab 4, czyli po jednym dla każdego zawodnika.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl