Gdańsk Biega na ponad 4,5 tysiąca uczestników

Zobacz jak impreza Gdańsk Biega pobiła kolejny rekord frekwencji.Ponad 4500 osób zameldowało się na plaży w Brzeźnie, by wziąć udział w piątej edycji "Gdańsk Biega", zawodów rozgrywanych w formule "run for fun". Wśród uczestników pojawili się goście nie tylko z całej Polski, ale i Wielkiej Brytanii, Danii, a nawet ze Stanów Zjednoczonych.Organizatorom z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku udało się tym samym podtrzymać wzrostową tendencję frekwencji podczas corocznego biegowego święta. Za sprawą okolicznościowych koszulek, plażę w Brzeźnie czerwienią zalali amatorzy rekreacji na świeżym powietrzu. Pojawili się młodsi i starsi, całe rodziny z małymi pociechami, jak też starszymi dziećmi.

Do biegu uczestników przygotowali: instruktorka zumby Anna Cegłowska oraz drugi trener zespołu Młodej Ligi siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk, Adam Miotk, którzy przed rozpoczęciem poprowadzili niezbędną rozgrzewkę. W samo południe biegacze przystanęli w skupieniu i minutą ciszy uczcili pamięć pierwszego premiera III Rzeczypospolitej, Tadeusza Mazowieckiego. Chwilę później sygnał do startu dał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który również wyruszył na trasę biegu wraz z rodziną i najmłodszą córka na plecach.

Kolorowy tłum ruszył na szlak wiodący początkowo plażą, a następnie aleją nadmorską. Ta trasa została wybrana nieprzypadkowo. Aleja Nadmorska, Park Nadmorski im. Ronalda Reagana to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu, z pięcioma placami zabaw i siłownią na świeżym powietrzu. Tu co tydzień odbywają się biegi parkrun Gdańsk, w ramach których można było przygotować się również do "Gdańsk Biega".

Każdy z uczestników mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans - 3 lub 6 km. Oczywiście nie obowiązywała tu żadna klasyfikacja, nie było pomiaru czasu. Wszyscy biegli dla zdrowia, zabawy, manifestując swoją aktywność. Wśród całej rzeszy uczestników pobiegli ambasadorowie imprezy - Iwona Guzowska, Tomasz Czubak, Maciej "Gleba" FlorekAdam Korol. Dołączył do nich kolejny utytułowany gdański sportowiec, Piotr Myszka.

- Biegło się bardzo fajnie. Dopisała pogoda, było idealnie. Cieszę się, że mogłem tu być z wami. To niesamowite doświadczenie, te całe rodziny, nawet z dziećmi w wózkach. Dzisiejszy bieg potraktowałem jako trening, bo już jutro wyjeżdżam na obóz do Hiszpanii - podzielił się wrażeniami ze swego pierwszego startu w imprezie mistrz świata w windsurfingu.

- Biegam, bo to kocham! Nie wyobrażam sobie lepszego dnia, niż dzisiejszy. Co roku jest coraz lepiej. Poza tym dziś biegliśmy również dla Lenki, 9-letniej chorej na nieuleczalną chorobę dziewczynki. Biegamy dla Lenki po to, by zbierać pieniądze, by miała szansę podjęcia leczenia, by sama poznała kiedyś smak biegania - dodała Guzowska.

Zgodnie z formułą "run for fun" nie było zwycięzców, ale każdy z uczestników miał szansę na wygranie bardzo atrakcyjnych nagród o łącznej puli ponad 20 000 złotych. Trafiły one do laureatów konkursu, w którym nagradzano najciekawsze odpowiedzi na pytanie "Startuję w Gdańsk Biega, bo...".

Podczas imprezy na uczestników czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Każdy chętny mógł wykonać pod okiem personelu Biegosfery darmową wideoanalizę kroku biegowego na bieżni, zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, zrobić analizę składu ciała i uzyskać porady w tym zakresie. Dla uwiecznienia udziału w naszej imprezie przygotowana została fotokabina, a zdjęcia w niej wykonane można było od razu wysłać na profile społecznościowe. Dzieci na czas biegu mogły skorzystać z bezpłatnego przedszkola i wziąć udział w różnorodnych zabawach.

Organizatorzy zapowiedzieli rozszerzenie formuły o kolejny dystans - 10 kilometrów - i zachowanie formuły "run for fun", która z sukcesem narodziła się w Gdańsku i w swej czystej postaci jest kontynuowana. Już od poniedziałku MOSiR zaprasza na cykliczne zajęcia: Zumbę GOLD, Jogę na zdrowie, biegi parkrun oraz treningi MTB, podczas których będzie można budować formę na kolejne imprezy.

Opinie (41)

 • Fajny bieg !!

  Bardzo fajna impreza , bez napinki i "biegu po wynik".
  W końcu ktoś pomyślał o ludziach którzy nie chcą bez przerwy rywalizować.
  Jeśli za rok będzie taka impreza organizowana to będzie nas więcej!!

  • 31 1

 • Bieg jak zwykle przyjemny

  Bieg jak zwykle bardzo przyjemny. Fajnie, że w przyszłym roku organizatorzy planują zrobić dyszkę.
  Generalnie wszystko w porządku. Szatnie, depozyty, woda. Duży plus.
  Z rzeczy, które można by poprawić w przyszłości - można by pomyśleć o rozdzieleniu ludzi biegnących pierwsze i drugie kółko, gdyż przy takiej liczbie uczestników dublowanie slalomem może się zakończyć kontuzją zarówno dla dublujących, jak i dublowanych.
  Dzięki za bieg i do zobaczenia tradycyjnie za rok :)

  • 14 1

 • Fajnie było ale meta wpewnym momencie sie zablokowała bo kazdy chciał zrobic zdjecia znajomym

  a nikt ludziom nie mówił by przechodzili dalej. ale impreza była rewelacyjna mogli by wiecej zdjec robic i potem udostepnic gdzies na stronie.

  • 8 1

 • Biegłam 3 lata temu

  ale wtedy dla biegnących 6 km zabrakło wody, nie wspominając o jabłkach. Ludzie wszystko zabrali, nawet ci nie biegnący...

  • 7 2

 • Najgorsi sa ludzie którzy wybierają drugie kolko a zamiast biec to blokują trase poprzez spacerki, chodzenie z pieskami,dzieciakami i innymi wozkami. skoro sami nie możecie się ruszac na 6 km to idzcie na na 3 km i dajcie przyjemność innym biegaczom. Bo normalny zawodnik musi wymijać i biegac poboczem bo mamusia z tatusiem ida z dzieciakami po całej szerokości....trochę myslenia ludzie...

  • 14 10

 • wszystko super było:) tylko szkoda, że do 6 km zabrakło ponad 500m... ktoś chyba miarkę zgubił organizując trasę:P

  • 7 2

 • Tak mi się wydawało, czas miałem niezły jak na 6km a nie czułem, żebym tak biegł.
  Jednak nie jechałem tam biec na czas ani się ścigać, a po prostu tam być. Super inicjatywa

  • 2 0

 • Ty trochę pomyśl.
  To właśnie impreza dla takich ludzi..z dziećmi. Z psem nikogo nie widziałem.
  Jesteś takim super pro biegaczem, to chyba nie impreza dla Ciebie, tu z nikim się nie ścigałeś, ani nie biegłeś na czas. Tu chodzi o promocje aktywności a nie za przeproszeniem zapier***

  • 6 7

 • Losowanie nagród trochę słabe. Niby najciekawsze wypowiedzi były brane pod uwagę, ale niektóre były na prawdę denne i banalne z tych odczytanych.
  Jestem ciekaw kto i jak się tym kierował, czy "typowanie" i "losowanie" wyglądało to tak "Te Marian, bierz te z brzegu i idziemy do domu"
  Jasne nie biegłem dla nagród. Jednak to mnie ciekawi.

  Zaraz ktoś wypali z darmową koszulką. Już uprzedzę. Z jakiego budżetu została opłacona impreza? Płacę podatki i oby częściej i w różnych formach wracały one częściowo do obywateli ;)

  • 13 1

 • Gdańsk Biega

  "Gdańsk Biega" - nazwa imprezy chyba pokazuje co powinno się tutaj robić, jeżeli familia z wózkiem chce się przejść to niech idą do lasu, deptak czy do parku.

  • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
warsztaty, zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 11:00 - 13:00
Gdańsk Wrzeszcz, Rozmaryn i bazylia warsztaty kulinarne
Seans relaksacyjny
Seans relaksacyjny
zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 17:30, 19:30
Gdynia, Hotel Quadrille Relais & Châte
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
impreza na orientację
lis 28
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk

Forum