wiadomości

Gdańskie Biegi na Piątkę. Trzy różne trasy: plaża, las i park

Plażowa Piątka na Stogach będzie pierwszym z trzech biegów.
Plażowa Piątka na Stogach będzie pierwszym z trzech biegów. fot. Gdański Ośrodek Sportu

Trzy biegi na 5 km, a pierwszy z nich już 28 czerwca, o godz. 10, na plaży Stogi, to pomysł Gdańskiego Ośrodka Sportu na powrót do aktywizacji po pandemii. Kolejne imprezy zaplanowano na sierpień. W każdej z nich ze względu bezpieczeństwa może wziąć udział maksymalnie 150 osób. Zapisywać można się online, a wpisowe wynosi 20 zł.Biegi na Piątkę - zapisyGdański Ośrodek Sportu w okresie letnim przygotuje trzy imprezy biegowe, które będzie można przeprowadzić bezpiecznie i z zachowaniem ministerialnych wytycznych. Organizatorzy są przekonani, że rywalizacja Gdańskich Biegów na Piątkę, zaspokoi oczekiwania aktywnych gdańszczan, nie tylko po pandemii.

Pierwsza impreza odbędzie się na plaży Stogi. Start zaplanowano w niedzielę, 28 czerwca, o godz. 10. Do kolejnej dojdzie 9 sierpnia, a rywalizacja przeniesie się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego Oliwa, by 23 sierpnia zakończyć zmagania w Parku im. Ronalda Reagana.

Mimo, że odbędą się trzy różne edycje zawodów, nie są traktowane jako cykl Grand Prix, czyli nie są tworzone klasyfikacje ogólne i nie ma zbieranych punktów. Każdy bieg jest autonomicznym, zamkniętym wydarzeniem. Trasy nie mają atestu PZLA, zostały wymierzone urządzeniami GPS, a dystans 5 km jest jedynie orientacyjny.

Biegi na Piątkę - harmonogram

  • 28 czerwca, godz. 10, Plaża Stogi
  • 9 sierpnia, godz. 10, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa
  • 23 sierpnia, godz. 10, Park im. Ronalda Reagana


Ze względu bezpieczeństwa, limit osób, mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150 uczestników, tyle też uczestników będzie mogło stanąć na starcie każdej Piątki. Wpisowe wynosi 20 zł, a zapisy do premierowego wydarzenia zamykają się w piątek, 26 czerwca, o godz. 15.

Każdy zawodnik zostanie na mecie uhonorowany okolicznościowym medalem, a miejsca na podium zostaną dodatkowo nagrodzone statuetkami.

Biegi na Piątkę - regulamin5 kilometrów jest dystansem, z którym może się zmierzyć praktycznie każdy, nawet bez specjalnych przygotowań. Z kolei miejsce każdego z biegów zostało dobrane w ten sposób, żeby uczestnicy nie tylko czerpali maksymalną przyjemność z wysiłku fizycznego, ale także po to, by zawody mogły zostać przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie.

Opinie (15)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl