wiadomości

stat

Gdzie i z kim na morsowanie?

Idealne temperatury dla miłośników morsowania powinny dopiero nadejść, ale chętnych do zimnych kąpieli już teraz nie brakuje.
Idealne temperatury dla miłośników morsowania powinny dopiero nadejść, ale chętnych do zimnych kąpieli już teraz nie brakuje. fot. facebook.com/morsy.sopot

Sezon na morsowanie w Trójmieście ruszył w najlepsze. Na naszych plażach nie brakuje regularnych spotkań miłośników lodowatych kąpieli. Wymarzone warunki dopiero przed nimi, ale już teraz można do nich dołączyć.BYĆ JAK MORS. JAK ZACZĄĆ, NA CO UWAŻAĆ?

W Polsce działa około stu klubów i różnego rodzaju grup zrzeszających amatorów zimnych morskich kąpieli. Część z nich zaczyna sezon nawet we wrześniu, ale ci bardziej ortodoksyjni czekali po prostu na pierwsze przymrozki. Na trójmiejskich plażach można już spotkać miłośników morsowania, a co najważniejsze, także do nich dołączyć.

Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka świętuje w tym roku 15-lecie. Jego członkowie spotykać się będą co sobotę i niedzielę o godz. 12 na Polance Redłowskiej, na końcu bulwaru Nadmorskiego. Ponadto w planach są wspólne kąpiele przy pełni księżyca przypadającej na: 3 grudnia, 2 i 31 stycznia, 2 i 21 marca oraz 30 kwietnia.

TUTAJ ZNAJDZIESZ BIEŻĄCE INFORMACJE NA TEMAT MORSÓW GDYŃSKICH

Co sobotę o godz. 11:30 wskakują do wody Morsy Sopot. Zbiórka chwilę wcześniej na plaży na wysokości restauracji Pomarańczowa Plaża zobacz na mapie Sopotu przy wejściu nr 33. Rozgrzewka we własnym zakresie.

MORSY SOPOT NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM

Sopocki Klub Morsów zaprasza natomiast do wspólnych kąpieli co niedzielę pod Zatokę Sztuki zobacz na mapie Sopotu. Wejście do wody punktualnie o godz. 12 poprzedzi wspólna rozgrzewka.

TUTAJ AKTUALNOŚCI SOPOCKIEGO KLUBU MORSÓW

Gdański Klub Morsów wszystkich chętnych zaprasza do hartowania ciała i ducha we wszystkie soboty, niedziele i święta o godz. 11. Niezmiennie od 42 lat kąpiele odbywają się w Jelitkowie przy wejściach na plażę nr 72-73. Także w Jelitkowie, przy wejściu nr 63, co niedzielę w południe spotykają się członkowie Polskiej Fundacji Morsów "Lech-Mors".

I DZIECKO MOŻE BYĆ MORSEM OD NAJMŁODSZYCH LAT

Do Brzeźna w niedziele o godz. 12 zapraszają Morsy.pl. Zbiórka co tydzień odbywa się na parkingu na końcu ul. Hallera. zobacz na mapie Gdańska

Wspólne kąpiele organizują nie tylko kluby i stowarzyszenia. Do morsowania zachęcają także trenerzy personalni z Trójmiasta. Raz w tygodniu na kąpiele zaprasza Igor Janik. Olimpijczyk z Pekinu (2008) i Londynu (2012) w rzucie oszczepem spotkania organizuje w Jelitkowie na wysokości wejścia nr 66. Dokładne terminy podaje z tygodniowym wyprzedzeniem na swojej stronie na Facebooku. Najbliższe w niedzielę o godz. 11:30.

26 listopada o godz. 12 do Jelitkowa zaprasza ABC Finansowania, Organiści Kontener Formy. Zbiórka przy wejściu 65 na plaży w Jelitkowie obok Tawerny Klipper. Kąpiel poprzedzi aż 30-minutowa rozgrzewka, a każdy, kto weźmie udział w morsowaniu, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich.

3 grudnia ruszy cykliczne, wieczorne morsowanie "Cold Water" prowadzone przez Jakuba Krzyżaka. W każdą środę o godz. 20 uczestnicy będą spotykać się na końcu sopockiego molo przy marinie. Natomiast w niedziele o tej samej porze spotkania odbywać się będą na końcu bulwaru Nadmorskiego w Gdyni ze zbiórką przy restauracji Barracuda. Za każdym razem wieczorną kąpiel poprzedzi 15-minutowa rozgrzewka składająca się z krótkiego biegu i interwałowych ćwiczeń.

CYKL "RUSZ SIĘ" W TRÓJMIASTO.PL. JAKUB KRZYŻAK ZAPRASZA NA DARMOWE TRENINGI

Zobacz noworoczną kąpiel na 40-lecie gdańskich morsów.Zobacz jak bawią się Morsy w Gdyni.Gdańskie Morsy w Jelitkowie.

Opinie (44) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl