wiadomości

stat

Gdzie na morsowanie w Trójmieście? Sezon już w pełni

Choć część miłośników zimnych kąpieli morsuje już od października, to prawdziwą frajda mają wraz z pierwszymi przymrozkami.
Choć część miłośników zimnych kąpieli morsuje już od października, to prawdziwą frajda mają wraz z pierwszymi przymrozkami. fot. .facebook.com/pg/irekzakFP

Amatorzy morsowania mają różne podejście do tego, kiedy rozpocząć sezon na zimne kąpiele. Kiedy jednak przychodzą pierwsze przymrozki, można przestać patrzeć w kalendarz. W Trójmieście sezon ruszył na dobre, a na plażach bez problemu znajdziemy grupy, do których można dołączyć w każdej chwili.BYĆ JAK MORS. JAK ZACZĄĆ, NA CO UWAŻAĆ?

Czy praktykujesz lodowate kąpiele?

tak, od lat 16%
tak, od niedawna 20%
mam zamiar spróbować 31%
nie, pierwsze próby mnie zraziły 3%
nie, nawet nie chcę sprawdzać, nie lubię zimna 30%
zakończona Łącznie głosów: 296
Zwolennicy morsowania jednym tchem wymieniają liczne korzyści, które płyną z kąpieli w lodowatej wodzie: hartowanie ciała przed mrozem, poprawę funkcjonowania układu odpornościowego, lepsze ukrwienie, poprawę krążenia krwi, poprawę metabolizmu i po prostu lepsze samopoczucie.

Część trójmiejskich amatorów tej aktywności rozpoczęła sezon już w październiku. Ci bardziej ortodoksyjni z reguły czekają nawet do końca listopada lub po prostu do pierwszych przymrozków. Te zawitały już nad morze a w najbliższych dniach prognozowane temperatury powietrza mają wynosić maksymalnie do kilku stopni Celsjusza na plusie.

PRZECZYTAJ WRAŻENIA PO PIERWSZEJ KĄPIELI Z MORSAMI

To oznacza, że sezon rozpoczął się na dobre, więc na trójmiejskich plażach bez problemu znajdziemy grupy, do których możemy się przyłączyć we wspólnych kąpielach.

Morsy Gdyńskie - stowarzyszenie im. Jana Bobczyka spotykają się w soboty o godz. 12 na plaży przy wejściu nr 11 na końcu bulwaru Nadmorskiego przy chatce Gdyńskich Morsów.

Gdański Klub Morsów zaprasza w każdą sobotę i niedzielę o godz. 11 na plażę w Gdańsku Jelitkowie na wysokości pętli tramwajowej przy wejściach na plażę nr 72-73.

MORSUJĄ TEŻ DZIECI. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Morsy Sopot do wody wchodzą co sobotę o godz. 11:30 na wysokości restauracji Pomarańczowa Plaża zobacz na mapie Sopotu przy wejściu nr 33. Wejście do wody punktualnie o godz. 11:30.

Sopocki Klub Morsów od 14 października zaprasza do wspólnych kąpieli co niedzielę przy wejściu na plażę nr 20. Zbiórka o godz. 11:30 w pomieszczeniu WOPR na 2. piętrze budynku Teatru Atelier. Wejście do wody punktualnie o godz. 12 poprzedzi wspólna rozgrzewka.

Do morsowania zachęcają także trenerzy personalni z Trójmiasta, w ramach bezpłatnych zajęć. Magdalena "Mania" Poborca na wspólne wejście do wody w ramach zajęć Cold Power Shot zaprasza co niedzielę o godz. 10:30 w Jelitkowie na wysokości wejścia na plażę nr 66.

SPRAWDŹ, CZY DZIECKO MOŻE BYĆ MORSEM

Ci, którzy wolą pospać chwilę dłużej, mogą wybrać się w to samo miejsce razem z Igorem Janikiem. Olimpijczyk z Pekinu (2008) i Londynu (2012) w rzucie oszczepem zaprasza na godz. 11:30. Ewentualne zmiany można śledzić na stronie na Facebooku.

Jakub Krzyżak co roku prowadzi wieczorne zajęcia "Cold Water". Obecnie odbywają się w środy i w niedziele w Gdyni, punktualnie o godz. 20. Uczestnicy zbierają się na parkingu restauracji Barracuda przy bulwarze Nadmorskim. Bieżących informacji należy szukać na profilu XTrainer.

W każdą sobotę o godz. 13 na rozgrzewkę i kąpiel w lodowatej wodzie zaprasza trener Irek Żak. Zajęcia Winter PRO Challenge odbywają się w Sopocie. Zbiórka obok baru Przystań przy al. Wojska Polskiego 11. zobacz na mapie Sopotu

Wybierając się na plażę w celu morsowania przede wszystkim pamiętajmy o odpowiedniej rozgrzewce. Część grup przeprowadza ją razem, czasem trzeba o nią zadbać samemu. Nigdy nie wolno jednak jej pominąć. Koniecznie zabierzmy ze sobą także: ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, ręczniki i ciepłe ubrania do przebrania po wyjściu z wody. Warto zaopatrzyć się też w specjalne buty do wody i zabrać coś ciepłego do picia w termosie.Zobacz noworoczną kąpiel na 40-lecie gdańskich morsów.Zobacz jak bawią się Morsy w Gdyni.Gdańskie Morsy w Jelitkowie.

Opinie (34) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl