wiadomości

Gimnastyka sportowa: testy dla dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej

Od 14 do 16 marca, w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, organizowany jest nabór do klas o profilu gimnastyka sportowa dla uczennic i uczniów, którzy w roku szkolny 2018/19 pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Od 14 do 16 marca, w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, organizowany jest nabór do klas o profilu gimnastyka sportowa dla uczennic i uczniów, którzy w roku szkolny 2018/19 pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Jeśli twoje dziecko w roku szkolnym 2018/19 pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, to oferta, którą warto się zainteresować. Od 14 do 16 marca Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku przy ul. Subisława 22 przeprowadzi nabór dla dziewcząt i chłopców do klasy o profilu gimnastyka sportowa. Bezpłatne testy sprawdzą naturalne zdolności i predyspozycje do trenowania tej dyscypliny. Wystarczy ze sobą zabrać koszulkę i spodenki.POZNAJ GIMNASTYKĘ SPORTOWĄ W CYKLU SPORT TALENT. MÓWI O NIEJ NAJBARDZIEJ OBECNIE OBIECUJĄCY POLSKI ZAWODNIK - PAWEŁ KAŚKÓW

By wziąć udział w testach, nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać. Wystarczy przyjść w jednym z trzech przewidzianych terminów do sali gimnastycznej ZSSiO w Gdańsku przy ulicy Subisława 22. To tutaj powstał Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Dzieci muszą się zgłaszać pod opieką rodziców lub opiekunów. Wystarczy, by zabrały ze sobą koszulkę i spodenki. Natomiast ćwiczyć będzie można w skarpetkach lub boso. Nabór prowadzony jest zarówno dla chłopców jak i dziewcząt, które w roku szkolnym 2018/19 zaczną naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Harmonogram testów:
14 marca
od godziny 9 do 12

15 marca
od 9:30 do 10:30

16 marca
od 9:30 do 14:00

Testy sprawdzą naturalne zdolności i predyspozycje dzieci do trenowania gimnastyki sportowej. Wszystkie próby są dostosowane do wieku ćwiczących. Podczas naboru odbędzie się 10 prób sprawnościowych w skład, których wejdą ćwiczenia: gibkościowe, siłowe i koordynacyjne z podziałem na elementy dla dziewcząt i chłopców.

Pomyślne przejście testów pozwoli podjąć naukę w klasie o profilu gimnastycznym Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku.

MARYSIA ROWIŃSKA UDOWADNIA JAK WSZECHSTRONNY ROZWÓJ GIMNASTYKA ZAPEWNIA DZIEWCZĘTOM. POZNAJ JEJ HISTORIĘ

Szkoła dysponuje dwoma salami treningowymi dostosowanymi do treningu dzieci klas 1-3 jak również ma możliwość korzystania z profesjonalnych obiektów gimnastycznych Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

W tej placówce nie tylko jest położony nacisk na sport. Uwagę zwraca się również na kształcenie innych przedmiotów. Uczniowie naszej szkoły są medalistami mistrzostw sportowych, ale także osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Dowodem na to są liczni stypendyści prezydenta Miasta Gdańsk.

Nad rozwojem młodych gimnastyków czuwa doświadczona kadra trenerska na czele z Adamem Koperskim, prezesem klubu MKS Gdańsk.

Obecnie najlepszym zawodnikiem, wychowankiem klubu i szkoły jest Paweł Kaśków. Należy on do kadry narodowej i jest mistrzem Polski w kategorii młodzieżowca.

Przypomnijmy, że gimnastyka sportowa należy do programu igrzysk olimpijskich od początku ich rozgrywania. Obecnie na jednych igrzyskach panowie mogą zdobyć nawet 8, a panie 6 medali, gdyż poza wielobojami indywidualnymi i drużynowymi odbywają się zawody na poszczególnych przyrządach.

Gimnastyka kształtuje: siłę, gibkość, szybkość, wytrzymałość. Nawet jeśli ktoś nie zostanie profesjonalnym gimnastykiem, doświadczenie wyniesione z tego typu treningu może z powodzeniem spożytkować w innych dyscyplinach lub po prostu stać się bardzo sprawnym fizycznie i dobrze zbudowanym człowiekiem.

W Gdańsku wielką rolę w popularyzacji tej dyscypliny odebrały tytuły mistrzowskie i liczne medale, które na igrzyskach olimpijskich oraz w mistrzostwach świata i Europy zdobywał Leszek Blanik w konkurencji skoku. Wkrótce na terenie AWFiS oddanie zostanie do użytku hala jego imienia, która w czerwcu ma być areną zmagań w mistrzostwach Polski. W tym obiekcie gimnastycy mają mieć takie warunki do treningu, jakich nigdy wcześniej nie mieli w naszym kraju.

Opinie (65) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl