• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Główne Miasto Gdańsk - spacer z Walkative

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem w języku polskim. Gdańsk, Gdanzc, Dantzk, Dantzig, Danzig to piękne, niezależne miasto, ukształtowane przez bogatych handlowców pochodzących z wielu zakątków Europy, nazywanych Danzigers (mieszkańcy Gdańska).

maj 25

sobota, godz. 10:30 - 13:00

bilety 47 zł
ulgowy 37 zł
Z czasem stało się największym portem na Morzu Bałtyckim, które zaopatrywało miasto w zboże, drewno oraz w złoto Bałtyku bursztyn. W tym mieście urodzili się: Daniel Fahrenheit, Arthur Schopenhauer i Günter Grass. Napoleon tworząc pierwsze Wolne Miasto Gdańsk, powiedział: Gdańsk jest kluczem do wszystkiego. Jakiś czas później Hitler stworzył tam jedno z największych miast nazistowskich w Europie z główną siedzibą NSDAP.

Jedno z pierwszych starć zbrojnych II wojny światowej miało miejsce właśnie tu, przy obronie gmachu Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk. To także w mieście Gdańsk, strajk stoczniowców pod wodzą Lecha Wałęsy zapoczątkował koniec komunizmu w tej części Europy.

Spotykamy się przy Złotej Bramie. Szukajcie przewodnika z żółtym parasolem.

Wycieczkę możecie zarezerwować tutaj:
https://freewalkingtour.com/pl/gdansk/glowne-miasto-w-gdansku/
+48 513 875 814

Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie!

Wycieczki działają w naszej formule "płacisz, ile chcesz" - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę.
Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2,5 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji. Natomiast prosimy o niejedzenie popcornu na wycieczce.
Do zobaczenia!

Informacja o biletach

Bezpłatna rezerwacja jest obowiązkowa.
Wycieczki działają w formule "płacisz ile chcesz" - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna, zbierana po wycieczce.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane