wiadomości

Gokarty na wieczór kawalerski i nie tylko

Najnowszy artukuł na ten temat

Aplikacje dla biegaczy. Jaką wybrać?

Jazda gokartami cieszy się dużym zainteresowaniem jako atrakcja na imprezy integracyjne, urodziny czy wieczory kawalerskie. Prędkość i rywalizacja to mieszanka, która zapewnia dobrze spędzony czas. Niestety, ze względu na koszta sprzętu, nie należy do najtańszych form aktywności.
Jazda gokartami cieszy się dużym zainteresowaniem jako atrakcja na imprezy integracyjne, urodziny czy wieczory kawalerskie. Prędkość i rywalizacja to mieszanka, która zapewnia dobrze spędzony czas. Niestety, ze względu na koszta sprzętu, nie należy do najtańszych form aktywności. fot. Trojmiasto.tv

Choć jazda na gokartach nie należy do tańszych rozrywek, od święta warto zadbać o dużą dawkę adrenaliny i sportowej rywalizacji. Nie każdy będzie od razu Robertem Kubicą, ale opanowanie podstaw wcale nie jest takie trudne. Za 8 minut jazdy na trójmiejskich torach zapłacimy od 25 do 55 zł. Najwięcej frajdy dają jednak grupowe wyścigi ze znajomymi, a przy nich czas mija niezwykle szybko. - Gokarty to już typowo miejska atrakcja nazwijmy to klasy średniej. Ostatnio cieszy się niezwykłą popularnością jako element... wieczorów kawalerskich - opowiada Maciej Ciosek z sopockiego KartCenter.



Czy ścigałeś się gokartami?

tak, robię to co jakiś czas, to świetna zabawa 30%
sporadycznie, ale zazwyczaj dobrze się bawię 33%
raz czy dwa, ale jakoś mnie to nie porwało 7%
nie, ta zabawa nie pociąga mnie na tyle, a kosztuje sporo 14%
jeszcze nie, ale koniecznie muszę spróbować 16%
zakończona Łącznie głosów: 100
GDZIE NA GOKARTY W TRÓJMIEŚCIE? SPRAWDŹ NASZ KATALOG

Zainteresowanie jazdą gokartami przeżywało w naszym kraju rozkwit niespełna dekadę temu, gdy z sukcesami w Formule 1 startował Robert Kubica. Obecnie trudno mówić o boomie na gokarty, ale sytuacja na rynku jest mocno ustabilizowana, a oferujący tego typu atrakcje nie narzekają na brak zainteresowanych.

- To rozrywka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Doznanie prędkości, która dochodzi nawet do 70 km na godzinę jest zupełnie inne kiedy siedzi się 10 czy 15 cm nad ziemią. Do tego dochodzi czynnik rywalizacyjny, który pozwala się wyżyć i fajnie spędzić czas. Gokarty to już typowo miejska atrakcja nazwijmy to klasy średniej - mówi nam Maciej Ciosek z sopockiego KartCenter.
Największym zainteresowaniem gokarty cieszą się w weekendy. Nie brakuje klientów indywidualnych, ale najczęściej goście przychodzą pościgać się grupami.

- Obserwujemy duże natężenie szczególnie w przypadku wieczorów kawalerskich. Gokarty mocno wpisały się jako jedna z atrakcji przewidzianych na tego typu imprezę. Zdarza się, że mamy kilka tego grup jednego dnia liczących od 8 do nawet 15-20 osób. To także sprawdzony sposób na weekendy integracyjne w firmach czy urodziny. Wielu gości odwiedza nas jednak spontanicznie - wyjaśnia Ciosek.

Sprawdź jak w wyścigach gokartowych poradzili sobie przedstawiciele Trojmiasto.pl.



W przypadku torów otwartych sezon trwa od kwietnia do września lub października. W ofercie jest jazda gokartami elektrycznymi lub spalinowymi. Jazda tymi pierwszymi charakteryzuje się błyskawicznym uzyskiwaniem maksymalnych obrotów. Gokarty szybko osiąga przyspieszenie. Spalinowe rozpędzają się wolniej niż elektryczne, ale koniec końców - osiągają większe prędkości.

Na większości torów każdy gość po zapoznaniu się z regulaminem rejestrowany jest w systemie, który mierzy wszystkie jego czasy podczas kolejnych wizyt, a często nalicza także punkty lojalnościowe. 5-minutowe szkolenie przed pierwszym startem polega głównie na zaznajomieniu się z konstrukcją i sterowaniem gokarta oraz oznaczeniami flag, które informując kierowców zapewniają bezpieczeństwo na torze.

- Wsiadając pierwszy raz do gokarta nie ma czego się bać. Zazwyczaj sugerujemy, by kilka minut poświęcić na jazdę treningową, zwłaszcza w grupach, by od razu nie włączał się syndrom ścigania. Sama jazda nie jest trudna, przypomina jazdę samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Nie ma wstecznego, wiec w wypadku kolizji i wjechania w bandę trzeba poczekać na obsługę toru. Należy oczywiście pamiętać o kasku i ze względów higienicznych - kominiarce. Można ją zakupić na miejscu - wyjaśnia Ciosek.
Gokarty nie należą do najtańszych rozrywek, a to ze względu na koszta jakie ponoszą właściciele biznesów oferujących tego typy atrakcje.

- Najwięcej środków pochłania samo wejście w ten biznes. Sprzęt jest drogi. Ostatnio kupowaliśmy gokarty po 6 tys. euro za sztuką. To jak mały samochód miejski. Na wydatki składa się także czynsz i eksploatacja toru i gokartów. W tym ostatnim przypadku dużo zależy od tego na ile restrykcyjnie przepisy egzekwuje obsługa toru. W przypadku poprawnej jazdy sprzęt się nie psuje. Jeśli jednak obsługa nie zareaguje na "jeźdźca" bez głowy, zdarza się, że straty z jednego przejazdu mogą przewyższyć te z kilku dni - wylicza Ciosek.

Zobacz jak na gokartach ścigali się koszykarze Trefla Sopot.



W sopockim KartCenter zobacz na mapie Sopotu otwarty tor ma 500 m długości i 6 m szerokości. Rozwinąć można na nim prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

Gokarty wyposażone są w mocne, 9-konne silniki o pojemności 270cc. Bandy wokół toru wykonane są z polietylenu i mają zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Czasy przejazdów mierzone są z dokładnością do 0,001 sekundy, a po ukończonym wyścigu kierowcy dostają spersonalizowane wydruki z czasami każdego okrążenia. Dla rodzin z małymi dziećmi KartCenter posiada w ofercie gokarty 2Sitter-Kart, które umożliwiają przejazdy osoby dorosłej z dzieckiem.

8 minut jazdy to w zależności od wybranego gokartu koszt od 25 do 55 zł. Zaoszczędzić można decydując się na podwójną sesję (od 55 do 90 zł) lub kupując karnet na 10, 20 lub 30 przejazdów. Grupy zorganizowane mogą jednak uzgodnić ceny za organizację indywidualnego turnieju w oparciu o ilość osób i czas. W pakiecie z turniejem można liczyć na ofertę pucharową (szampany i puchary, medale), znaną z Formuły 1 procedurę pit-stop oraz catering.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY CENNIK KARTCENTER

W Fun Arenie na terenie Stadionu Energa Gdańsk na Letnicy mieści się PitStop Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Obiekt dysponuje ponad torem zewnętrznym o długości ponad 600 metrów, gdzie ścigać się można na gokartach spalinowych. Tor okalają bandy z polietylenu, a oświetlenie zapewnia komfort jazdy także po zmroku. Pomiar czasu pozwala tworzyć niezliczone warianty wyścigów.

Koszt jazdy różni się w zależności od dnia. Od poniedziałku do czwartku za 8 minut jazdy zapłacimy od 27 do 30 zł, a za 15 minut od 50 do 55 zł. Drożej jest od piątku do niedzieli - od 32 do 35 zł za 8 minut i od 59 do 65 zł. Stałych klientów obowiązują jednak 10- i 20-procentowe zniżki.

SZCZEGÓŁOWY CENNIK TORU OTWARTEGO W PITSTOP GDAŃSK

PitStop Gdańsk posiada także zadaszony tor przeznaczony dla gokartów napędzanych silnikiem elektrycznym. Od poniedziałku do czwartku 8 minut jazdy kosztuje od 27 do 30 zł, a od piątku do niedzieli od 32 do 35 zł. Start w tandemie to 40 zł od poniedziałku do czwartku i 50 zł w pozostałe dni. Obowiązuje jednorazowa opłata członkowska w cenie 5 zł. W ofercie są także gokarty przystosowane dla najmłodszych, na których mogą startować dzieci od 4. roku życia.

Przy gdańskim Multikinie mieści się kryty tor Indoor Karting zobacz na mapie Gdańska. W zależności od zmienianej co pół roku konfiguracji, jego długość wynosi od 420 do 450 m.

Za 8 minut jazdy zapłacimy 25 zł od poniedziałku do czwartku i 30 zł od piątku do soboty. Ceny 20-minutowych przejazdów uzależnione są od ilości osób - od 110 i 130 zł za dwie osoby po 440 i 520 za osiem osób. Przejazdy dłuższe niż 20 minut możliwe są jedynie po uprzedniej rezerwacji. Natomiast wynajęcie toru na godzinę to koszt 1000 zł przy czym do dyspozycji jest 5 gokartów, każdy dodatkowy kosztuje 150 zł.

CENNIK INDOOR KARTING

Jeśli kilkusetmetrowe tory to dla nas za mało, trzeba wybrać się kawałek za Trójmiasto, a konkretnie do Pszczółek. Kompleks Autodrom Pomorze dysponuje najdłuższym na Pomorzu obiektem liczącym 1047 m. Od poniedziałku do czwartku 8 minut jazdy kosztuje 28 zł, 15 minut - 45 zł, a 30 minut - 75 zł. W pozostałe dni opłata wynosi odpowiednio 35, 50 i 85 zł. Wymagane są wcześniejsze rezerwacje. Posiadacze własnych gokartów mogą wynająć sam tor w cenie od 50 zł za godzinę.

SPRAWDŹ CENNIK AUTODROMU POMORZE

Zobacz jak wygląda tor gokartowy w Pszczółkach, najdłuższy na Pomorzu.

Opinie (20) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl