• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Gran Fondo Gdynia 2020

Gran Fondo Gdynia powraca! Trzecia edycja kolarskiego "wyścigu z morza i marzeń" odbędzie się 24 maja 2020 roku. Już 1 października br. ruszą zapisy online. Pierwsze 500 osób może liczyć na zakup pakietu startowego w najniższej cenie, a podczas rejestracji będzie można wpłacić środki na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego.

Gran Fondo Gdynia to najszybciej rozwijający się wyścig kolarski dla amatorów w Polsce. W jego pierwszej edycji - w 2018 roku - wystartowało 350 kolarzy. W 2019 roku, na liście startowej znalazło się już ponad 1200 miłośników dwóch kółek. Skąd tak szybko rosnąca popularność imprezy?

- Myślę, że w pierwszym roku przekonaliśmy polskich kolarzy, że Gran Fondo Gdynia to nowa jakość na naszym rynku - mówi Michał Drelich, dyrektor wyścigu. - Naszym ogromnym atutem jest bez wątpienia trasa - malownicza, pagórkowata, wymagająca, ale nie bardzo trudna, ze startem i metą w samym sercu Gdyni, czyli na Skwerze Kościuszki. A co chyba najważniejsze, w pełni bezpieczna dla kolarzy, ponieważ w 100% wyłączona z ruchu drogowego na czas trwania wyścigu. To prawdziwa rzadkość na wyścigach dla amatorów, nie tylko w Polsce. Wiele z nich rozgrywanych jest na krótkich pętlach lub przy częściowo otwartym ruchu drogowym. My umożliwiamy naszym zawodnikom rywalizację na długiej, 134- lub 80-kilometrowej pętli, a droga jest w całości dla nich.

Malownicza, atrakcyjna i bezpieczna trasa, to nie jedyny wyróżnik imprezy. Każdy uczestnik Gran Fondo Gdynia otrzymuje bowiem w podstawowym pakiecie startowym wysokiej jakości koszulkę kolarską. Istnieje też możliwość uzupełnienia stroju o spodenki.

Zapisy do startu w Gran Fondo Gdynia 2020 zostały uruchomione 1 października 2019 r. o godz. 13:00. Rejestracja dostępna w portalu SlotMarket.pl. Pierwsze 500 pakietów startowych dostępnych będzie w najniższej cenie 150 złotych. Podczas rejestracji, będzie można także wpłacić środki na rehabilitację jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii - Ryszarda Szurkowskiego, który w ubiegłym roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas amatorskiego wyścigu w Niemczech.- Warto zapisać się na samym początku i skorzystać z niższej ceny. Gorąco zachęcamy również do wsparcia naszej zbiórki na rzecz Ryszarda Szurkowskiego. Mamy nadzieję, że w ten sposób dołożymy z naszymi zawodnikami niewielką cegiełkę do rehabilitacji naszego mistrza - przekonuje Michał Drelich. - Kolarze na pewno ucieszą się też z faktu, że w tym roku udało nam się uniknąć kolizji terminów z innymi popularnymi wyścigami w kraju. Dzięki temu nikt nie będzie musiał rezygnować ze startu w jednej imprezie na rzecz drugiej.

---

Gran Fondo Gdynia to kolarski klasyk dla amatorów. Trzecia edycja tych międzynarodowych zawodów odbędzie się 24 maja 2020 roku. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse - 80 km i 134 km. Trasy zostały wytyczone po Kaszubach, a start i meta zawodów będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W 2019 roku, w zawodach wzięli udział zawodnicy z 18 różnych krajów. Najszybsi na głównym dystansie okazali się Daniel Majkowski i Monika Szotowicz. W ramach imprezy rozgrywane są też zawody dla dzieci Gran Fondo Kids Gdynia.

Informacja o biletach

  • Przedsprzedaż
    150 zł
Zapisy: https://www.slotmarket.pl/event/details/194/gran-fondo-gdynia-2020

Pierwsze 500 pakietów startowych dostępnych będzie w najniższej cenie 150 złotych.

Opinie 3 zablokowane

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl