• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grand Prix Przymorze Wielkie (1 opinia)

6 biegów, 18 kategorii, 54 nagradzane osoby na podium , 5 tys. zł pula nagród, stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych, festyn rodzinny z nagrodami, porady od Ortopedika oraz wiele innych atrakcji. Tak w dużym skrócie przedstawia się pierwszy etap na Przymorzu Wielkim przygotowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przy współpracy z Radą Dzielnicy Przymorze Wielkie.

Spotykamy się w tej dzielnicy Gdańska po raz pierwszy. Centrum imprezy oraz trasa biegu przebiegać będzie po pięknym Parku Reagana. Start mieści się tuż przy wejściu D w stronę plaży. "Szósta edycja naszego cyklu to kolejne nowości, usprawnienia i jeszcze więcej pozytywnej energii dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu. Nowością jest już samo miejsce pierwszego etapu, który zagości w dzielnicy Przymorze Wielkie" - mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Całość imprezy zaczynamy około godziny 11:30. Od 9:30 funkcjonować będzie Biuro Zawodów. Pierwsze biegi dla dzieci o godz. 12:00, a Bieg Główny rozpocznie się o 13:30. Wszystko zakończy konkurs z wieloma nagrodami koło godziny 15:00.

Wszyscy uczestnicy podczas każdego z etapów otrzymują pamiątkowy medal! 5 medali z 5 etapów będzie tworzyć kostkę z pięknymi widokówkami Gdańska.

Tak jak zawsze, wspólnie z Fundacją Krew Aktywni zbieramy potencjalnych dawców szpiku. Przy okazji będzie można zbadać swój poziom cukru oraz ciśnienie. Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska, która wspiera nas w organizacji, przygotuje niespodzianki dla dzieci i młodzieży zachęcając ich przy tym do wspólnego działania. Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Zachęcamy Was do udziału w loterii i szalonej licytacji przedmiotów.

Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych, podczas których zachęcamy dzieci do zapoznania się z konkurencjami lekkoatletycznymi. "Mieliśmy dużo próśb naszych uczestników, by stworzyć więcej kategorii wiekowych, toteż w tym roku wprowadzamy Bieg Brzdąca, dla dzieci do lat 4. Postanowiliśmy również zwiększyć limity we wszystkich biegach"- mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Oprócz wspomnianego Biegu Brzdąca dla dzieci lat 4, bez zmian pozostaje Bieg Malucha dla nieco starszych dzieci: 5-cio i 6-cio letnich. Inne biegi młodzieżowe również pozostają bez zmian. W Biegu Głównym, odpowiadając na prośby uczestników, zmieniliśmy podział na kategorie wiekowe, zwiększając tym samym ich ilość do czterech.

Zapisy internatowe trwają do środy 17.05.2017r. do godziny 23:59.
Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

"Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą, od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych" - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody, produkt SONKO oraz kupon do konkursu. Dodatkowo, w zależności od pakietu koszulka Biegowego GP Dzielnic Gdańska.
Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, produkt SONKO, kupon do konkursu, butelka wody.

We wszystkich biegach i kategoriach prowadzone będą klasyfikacje całego cyklu. Na koniec najlepsze osoby zostaną uhonorowane pucharami i nagrodami.

"Zmieniliśmy również punkt regulaminu dotyczący klasyfikacji generalnej. W tym roku, aby być sklasyfikowanym w cyklu, należy wziąć udział w 4 z 5 biegów, jednak do klasyfikacji liczyć się będą punkty z 4 najlepszych biegów." -mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018

Odbiór pakietów startowych przed GP Przymorze Wielkie:
19 maja - Galeria Zaspa - poziom 0 - godz. 10:00 - 15:00
20 maja - Centrum imprezy - godz. 9:30 - 11:30 ( dla Biegu Głównego 13:00 )

Pula nagród wynosi 5 000 zł ! Do wygrania m.in. 10 koszulek technicznych Biegowego GP, pakiety SONKO, bilety do kina Helios, pakiety nagród od Trefla, zaproszenia do Loopy's World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, pakiety zniżkowe od Polar, bony do Ortopedika, wejściówki do Blokfit oraz wiele innych nagród.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 - 40 zł
 • Przedsprzedaż
  10 - 30 zł
Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 10 zł (Pakiet Basic) oraz 30 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40zł (Pakiet z koszulką).

Opinie (1)

 • Extra impreza

  Super pomysł :-)
  Nie mogę się doczekać medali w tym roku za cały cykl! Nepweno będę na wszystkich.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl