• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Grudzień pod hasłem imprez na orientację

Imprezy na orientację, to nie tylko pretekst do wyjścia z domu, to wspaniała okazja treningu z nawigacji w terenie, czytania mapy, obsługi kompasu oraz kształtowania umysłu !
Imprezy na orientację, to nie tylko pretekst do wyjścia z domu, to wspaniała okazja treningu z nawigacji w terenie, czytania mapy, obsługi kompasu oraz kształtowania umysłu ! fot. Krzysztof Kochanowicz

Za oknem jest już zimno, szaro, buro i ponuro. Niebawem być może spadnie śnieg, jednak nie oznacza to wcale, że mamy rezygnować z ruchu na powietrzu. Jeśli nie macie motywacji ruszać się samodzielnie, zabierzcie rodzinę bądź znajomych i spróbujcie swoich sił podczas licznych grudniowych imprez na orientację. To świetna zabawa nie tylko zachęcająca do aktywności ciała, ale także i umysłu. Ćwiczenia z nawigacji świetnie kształtują pamięć!Zaczynamy od środka tygodnia. Już w środę, 3 grudnia odbędzie się Nocny Bieg na Orientację, którego organizatorami są studenci kierunku Turystyka i Rekreacja Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Impreza odbędzie się na terenie kampusu sportowego oraz przylegającego do niego lasu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Następnie w sobotnią noc rusza Nocny Marsz na Orientację pt. Darżlub. Gdzie? - to tradycyjnie wiedzą tylko organizatorzy. Do ostatniej chwili zostaje to słodką tajemnicą Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych. O miejscu wydarzenia uczestnicy dowiedzą się dopiero w dniu imprezy, nie będzie to jednak dalej niż 100 km od Trójmiasta.

Tydzień później, na terenie Adventure Park Kolibki w Gdyni odbędzie się zimowa edycja Rajdu z Kompasem, który zaprasza szczególnie całe rodziny z dziećmi. Czołową trasą dla początkujących jest Smerfowa.

Do zabawy dołącza się także Pomorski Klub Harpagan, który w dniach 19-20 grudnia zaprasza na imprezę pt. Harce Prezesa. Do wyboru będzie kilka tras pieszych zarówno dla początkujących, jak i bardziej wprawionych w boju poszukiwaczy Punktów Kontrolnych.

Po nocnych doznaniach, zabawę z mapą i kompasem proponuje także Akademicki Klub Kadry GDAKK, który rusza z zupełnie nowym Pucharem Imprez na Orientację. Prologiem do przyszłorocznych propozycji jest Śnieżynka. W tym samym dniu, czyli 20 grudnia na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego startuje także inny prolog pt. Skrzat, którego organizatorem jest Navigatoria Adventure Race Team.

To jednak nadal nie koniec grudniowych propozycji imprez na orientację. Prócz startów odbędą się także liczne treningi dla tych wszystkich, którzy chcą poznać tajniki czytania mapy i operowania kompasem. Warto więc zapoznać się z propozycjami gdyńskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Azymut 45 oraz UKS Siódemka z Rumi.

Uwaga, jak informuje Bractwo Przygody Almanak:

"Gdański Bieg Parkowy na Orientację, który miał odbyć się w sobotę 6 grudnia 2014 z przyczyn losowych zostaje odwołany. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i zapraszają na kolejne biegi już w lutym.

Opinie (3) 1 zablokowana

 • Polecam (2)

  Polecam rajdy z Kompasem , Mikołajkowy Kompas, super organizacja, świetna zabawa.

  • 3 6

  • (1)

   Fantastyczna impreza dla maluchów - duzi powinni raczej szukać innej

   • 6 0

   • Ale duzi muszą z tymi maluchami przyjść...

    ...bo przecież same sobie nie wystartują ;-/

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowe czwartki
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
maj 19
czwartek, g. 17:50 - 21:00
Gdańsk Osowa
25 zł
przedsprzedaż 15 zł
Wieczór saunowy z mistrzem świata
zajęcia rekreacyjne
maj 20
piątek, g. 21:00
Gdańsk, Good Luck Club
189 zł
ulgowy 129 zł
Słowiańska Noc Saunowa
zajęcia rekreacyjne
maj 20-21
piątek - sobota, g. 22:10 - 02:00
Sopot, Aquapark Sopot
119 zł

Forum