• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Gry Parkowe na Orientację - Park Oruński

3 kwietnia od godz. 9:30 zapraszamy na Gry Parkowe na Orientację. Siódmy epizod XI-tego sezonu odbędzie się w Parku Oruńskim.

Miejsce startu: Plac za parkingiem Dywizji Wołyńskiej 1, za skrzyżowaniem ul. Platynowej z ulicami Dywizji Wołyńskiej i Krzemowej.Mapka

Program imprezy:
9:30-14:00 praca biura zawodów (nie trzeba przychodzić na 9:30, można być o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu).
10:00 - 13:00 start uczestników
14:00 - zamknięcie mety
14:00 - 15:00 planowane zbieranie punktów.


Rodzaje tras:
Rodzinna - 2-3 km
Łazik - 3-4 km
Tułacz -3-5 km
Biegacz - 3-6 km

Zasady Gier Parkowych na Orientację są bardzo proste. Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy ... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę.
Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening, czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Zgłoszenia
Drogą internetową za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://www.parkowebno.pl (preferowane) lub w bazie zawodów w miarę dostępnych map.

Zgłoszenie do piątku 1 kwietnia 2022, do godz. 19:00 gwarantuje obniżoną opłatę startową, a osoby zarejestrowane do czwartku 31 marca (do godz. 23:59), mogą zamówić okolicznościowy medal.
Mieszkańcy Gdańska (dzięki wsparciu imprezy ze środków Budżetu Obywatelskiego) są zwolnieni z opłat.

Dziękujemy za Wasze głosy i pamiętajcie o nas w kolejnym głosowaniu we wrześniu.
Patronat nad imprezą objęli:
-> Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz
-> Trojmiasto.pl
-> Familytime.pl
-> Radio Gdańsk S.A.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl