• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

Bractwo Przygody Almanak zapraszaja do udziału w Zabawie z Mapą z cyklu "Gry Parkowe na Orientację" sezon 13, epizod 10.

Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.


Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy ... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią. Przede wszystkim liczy się dobra Zabawa z Mapą na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę BIEGACZ, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa ta jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu. Bardziej zaawansowani mają możliwość wybrania na trasie BIEGACZ mapy warstwicowej, czyli takiej, na której nie ma dróg i ścieżek. Wówczas na pewno przyda się kompas.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent co jest dodatkową atrakcją zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.

Chcesz wystartować? Wypełnij formularz elektroniczny


Rodzaj i forma zawodów:
Zawody o charakterze edukacyjnym i popularyzującym biegi oraz marsze na orientację na terenach parkowych i małych obszarach leśnych.

Kategorie startowe:
Rodzinna - łatwa, długość około 2-3 km w linii prostej, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków (z nielicznymi wyjątkami - dopytaj organizatora);
Łazik - łatwa, preferująca umiejętności nawigacyjne; długość około 3-4 km w linii prostej, trochę męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu;
Tułacz - trudna, długa około 3-5 km w linii prostej, z dużą liczbą Punktów Kontrolnych, przydatne umiejętności nawigacyjne i kompas.
Biegacz (BnO) - najdłuższa, możliwe edycje do 6 km w linii prostej, z największą liczbą Punktów Kontrolnych, dla miłośników Biegu na Orientację lubiących się zmęczyć i pobiegać w lesie, konieczne umiejętności nawigacyjne i kompas. Możliwość zamówienia mapy warstwicowej (bez dróg).


Wszystkie trasy oparte są na systemie elektronicznego potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych jest OBOWIĄZKOWA!
Na wszystkich trasach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach o dowolnej liczebności. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety.

Program imprezy:
9:30-13:30 praca biura zawodów. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych (prosimy przestrzegać wybranych minut!!!).
14:00 godzina zamknięcia mety.
14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.


Dla każdej drużyny zgłoszonej internetowo zarezerwowana zostanie przynajmniej 1 mapa startowa. W formularzu zgłoszeniowym możliwe jest zarezerwowanie większej liczby map. Drużyny rejestrujące się po terminie zgłoszeń (piątek przed imprezą godz. 19:00) lub na samej imprezie otrzymają tylko jedną mapę. Zachęcamy do wcześniejszych zgłoszeń i rezerwacji odpowiedniej liczby map.

Miejsce i biuro zawodów:
Nowy zbiornik retencyjny Witomino, ul. 2 Morskiego Pułku Strzelców (teren dawnych ogródków działkowych "Leśniczówka"). zobacz na mapie

Organizatorzy:
- Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej

Kierownik zawodów: Wojciech Suchy,
Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl
tel. +48 502 76 55 36


Szczegółowe informacje i regulamin imprezy na stronie www.parkoweBnO.pl
Aktualności na Facebooku: www.facebook.com/BnOparkowe

Partnerzy edycji:
- Matador Design - wystrój wnętrz

Patronat:
- Portal trójmiasto.pl
- Radio Gdańsk


Terminy i lokalizacje:
Najbliższy: Niedziela 14.04.2024 Gdynia Witomino.

Kolejne epizody Gier Parkowych na Orientację:
20.04 Kozacza Góra (sobota!!!)
28.04 Owczarnia CH Osowa
05.05 informacje wkrótce
11.05 Strzyża Gra Miejska (sobota!!!)
19.05 informacje wkrótce
26.05 informacje wkrótce
02.06 informacje wkrótce
09.06 Zaspa Młyniec - Osiedle

Już dziś zapisz to sobie w kalendarzu!
Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Zobacz nasze wideo relacje z poprzednich edycji Gier Parkowych na Orientację

--> Kanał filmowy AlmanakPrzeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 - 27 zł
 • Bilet ulgowy
  2 - 18 zł
 • Przedsprzedaż
  2 - 20 zł
Opłata Startowa
Do 3-ego roku życia (rok ur. 2021-2024): 2,00 zł
Dzieci w wieku powyżej 3 do 12 lat (rok ur. 2012-2020): 7,00 zł
Młodzież w wieku powyżej 12 do 20 lat (rok ur. 2004-2011): 13,00 zł
Dorośli powyżej 20 roku życia (rok ur. 2003 i starsi): 20,00 zł

Chcecie bezpłatnych edycji w Gdyni?
Rozmawiajcie o „Grach Parowych na Orientacje” ze swoimi Radami Dzielnic!

Chcesz wystartować?
Wypełnij formularz elektroniczny

Zgłoszenia z obniżoną, promocyjną opłatą startową przyjmowane są do piątku 12 kwietnia, do godz. 19:00. Po tym terminie również prosimy o zgłoszenia elektroniczne w miarę dostępności formularza na www.parkoweBnO.pl.

Osoby zgłoszone po terminie podanym powyżej, lub na starcie (w miarę dostępnych map), w tym również osoby zwolnione z opłaty:
dodatkowo 3,00 zł (dzieci do 3 lat)
dodatkowo 3,00 zł (dzieci od 3 do 12 lat)
dodatkowo 5,00 zł (osoby 12 do 20 lat)
dodatkowo 7,00 zł (osoby powyżej 20 lat).

Uwaga: Opłatę startową opłacamy w biurze imprezy.

Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Zalecamy zgłoszenia poprzez internet. Osobom zgłoszonym po terminie oraz w bazie zawodów nie gwarantujemy kompletu świadczeń (zwłaszcza medalu itp.).

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl