• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w skokach

Zapraszamy do udziału w zawodach dzieci i młodzieży, szczegółowe informacje dla zawodników znajdują się na stronie www.zawodykonne.com. Dla publiczności wstęp jest bezpłatny.

Halowe Mistrzostwa Polski oraz Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży to zwieńczenie wieloletniej pracy Hipodromu na rzecz krzewienia jeździectwa i edukacji jeździeckiej wśród dzieci i młodzieży. Aktualnie na samym Hipodromie w Sopocie, w działających tutaj dziesięciu szkołach jazdy, naukę pobiera ponad tysiąc osób, w większości właśnie dzieci i młodzież. Wychodząc im naprzeciw Hipodrom od wielu lat kilka razy w ciągu roku organizuje zawody rangi ogólnopolskiej tylko dla nich. Zaś od roku 2021 ma zaszczyt być gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski oraz Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży.

Podczas takich zawodów młodzi jeźdźcy podzieleni są na grupy wiekowe, część dzieci startuje na kucach, część zaś już na dużych koniach - to również brane jest pod uwagę przy przygotowywaniu programu.

W dniach 28-30 stycznia na Hipodromie odbędą się właśnie takie zawody rangi ogólnopolskiej. Konkursy potrwają od wczesnego rana, do późnego wieczora. Łącznie rozegrane zostaną 44 konkursy w różnych kategoriach. Na sobotę i niedzielę zaplanowane są finały, również dla każdej grupy wiekowej:
Grupa A0
Grupa A 1
Grupa A2
Grupa C
Grupa Dbis
Grupa D i E
Młodzicy na Dużych Koniach oraz Juniorzy Młodsi
Dzieci
Juniorzy i Młodzież
W finałach rozgrywane są również konkursy pocieszenia dla zawodników startujących na kucach
oraz na dużych koniach.

Ciekawostką może być, że podczas takich zawodów konie również podzielone są na grupy, a kuce, które dzielą się według wzrostu, są przed startem komisyjnie mierzone. Przy czym kuc to nie tylko rasa konia, w tym wypadku kucem jest każdy koń o wzroście mierzonym w kłębie nie przekraczającym 149 cm. W sporcie jeździeckim kuce podzielone są na grupy zależne od wzrostu kuca i wieku zawodnika: Grupa A (kuc do 121cm, zawodnik do 11 lat), grupa B (kuc do 131cm, zawodnik 10-14lat), grupa C (kuc do 141cm, zawodnik 11-16lat), grupa D (kuc do 149cm, zawodnik 12-16lat), grupa E -dodatkowa (małe konie do 157cm, zawodnik do 21lat), grupa A2 - dodatkowa (kuc B,C,D, zawodnik poniżej 12lat).

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl