• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Halowe zawody ogólnopolskie dzieci i młodzieży ZO DiM

Na sopockim Hipodromie od października trwa bardzo intensywny sezon halowy. Zawody konne rozgrywane są dwa razy w miesiącu, w weekendy, i przyciągają prawdziwe rzesze zawodników - na każde takie wydarzenie przyjeżdża do Sopotu średnio 250 koni.

Równie licznie zapowiadają się grudniowe zawody w skokach przez przeszkody DiM, czyli dla dzieci i młodzieży. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, jeździecka młodzież powalczy w Sopocie o zwycięstwo w swoich grupach wiekowych; łącznie zaplanowano czterdzieści trzy konkursy, w tym niedzielne finały. Na całe zawody wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

16 grudnia, w sobotę, zapraszamy także na targi jeździeckich rzeczy używanych. Zachęcamy w ten sposób dzieci i młodzież do przejrzenia swoich szaf i wystawienia na sprzedaż lub wymianę rzeczy, które zajmują miejsce, nieużywane, a które mogą mieć jeszcze drugie życie u kogoś innego.

Oprócz targów, na zawodników i zwiedzających, czekać będą stoiska ze świątecznymi i jeździeckimi upominkami, świąteczna atmosfera i pyszne dania przygotowane przez dwie działające na Hipodromie restauracje, a także przez - zawsze obecne na zawodach - kultowe food trucki.

Kolejną atrakcją, także dla widzów, są konkursy na najciekawsze przebranie. Zawodnicy co roku pokazują, że ich fantazja nie ma granic i tak w latach ubiegłych oglądać mogliśmy amazonkę - choinkę, elfy i chochliki na koniach, choć stali bywalcy hipodromowych zawodów do dziś z łezką w oku wspominają przejazd pastereczki na koniu przebranym za owieczkę.

Ogólnopolskie zawody dzieci i młodzieży DiM Sopot 2024, 15-17 grudnia, godz. 8.00 - 19.00. Hala Pomarańczowa - wejście bramą główną od ul. Łokietka lub kładką nad Drogą Zieloną.

Wstęp jest bezpłatny.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl