• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

High League. Kontrowersje wokół gali freaków. Były grzmoty oraz gwizdy

High League:

Gala High League z udziałem gwiazd Internetu w Ergo Arenie była obfita w ciosy, techniczne nokauty, ale też kontrowersje. Walczyli: influencerzy, youtuberzy, tiktokerzy, raperzy, a nawet niskorośli. Jednak najwięcej emocji wzbudził pojedynek trzech zawodników - każdy na każdego, a właściwie... dwóch na jednego, jak się później okazało. Gdy najbardziej poszkodowany został wykluczony, wśród publiczności rozległy się gwizdy i skandowanie wulgaryzmów.Kolejna gala walk freaków w Trójmieście. Przeczytaj zapowiedźFederacja High League swoją pierwszą galę freaków przeprowadziła w Ergo Arenie. Zaprosiła do niej: youtuberów, tiktokerów, raperów, ludzi związanych z Internetem. Tego typu wydarzenia nie skupiają się już stricte na walkach, ale całej otoczce z nimi związanymi. Dlatego też kontrowersji nie brakowało już podczas wcześniejszych konferencji czy oficjalnego ważenia. Padało na nich wiele wyzwisk, przekleństw i nieczystych zagrań, jak chociażby rzucanie przedmiotami.

I właśnie to przyciągnęło rzeszę młodych fanów do Ergo Areny o pojemności ponad 10 tys. miejsc. Praktycznie wszystkie były zajęte. Warto dodać, że ceny biletów zaczynały się od 70 zł, a kończyły na... 1200 zł.

W walce wieczoru mierzyły się: Natalia "Natsu" KarczmarczykLexy Chaplin, czyli gwiazdy Internetu, które nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego ze sportami walki. Mimo to dały show, które spotkało się z aplauzem publiczności.

Agresywniej zaczęła Chaplin, która lepiej wyglądała w stójce. Kibice poderwali się, gdy zaatakowała celnym front-kickiem w twarz rywalki. To tylko ją rozwścieczyło i przejęła inicjatywę, gdy zeszły do parteru. Nie inaczej było w drugiej rundzie, gdy zaczęła okładać przeciwniczkę gradem ciosów i tylko gong uchronił ją przez technicznym nokautem. W decydującej partii Lexy momentami wręcz uciekała od Natsu, więc werdykt mógł być tylko jeden. Jednogłośną decyzją sędziów wygrała Kaczmarczyk.

Emocje przyniósł także pojedynek Anieli "Lil Masti" BoguszEwa Brodnicką. Ta druga jest byłą mistrzyni świata w boksie. Jednak walka toczyła się w formule MMA, więc mimo wszystko ciężko było wyrokować przed starciem. Zwłaszcza że Bogusz w przeszłości trenowała zapasy.

Zaczęło się od stójki, gdzie - co można było przewidzieć - lepiej prezentowała się Brodnicka. Była jednak bezradna po sprowadzeniu starcia do parteru. Oglądaliśmy grad ciosów, ale niewiele z nich trafiło w twarz byłej pięściarki. Po drugiej, niezbyt interesującej partii, "Masti" dopięła swego w trzeciej. Raz za razem trafiała przeciwniczkę i ostatecznie wygrała przez TKO.

Najwięcej kontrowersji wywołała walka trzech każdy na każdego, która przerodziła się w pojedynek... dwóch na jednego. Okazało się, że Łukasz "Lukas TV" WdowiakSebastian "Bunio" Szabunio mieli wspólny plan - wyeliminować Kamila Kossakowskiego, który uznawany był za faworyta.

Widząc bezustanne ataki na nim, sędzia postanowił wykluczyć go z dalszej walki. Jednak ten nie mógł pogodzić się z tą decyzją, gdyż wyglądał na zdolnego do kontynuacji. Podobnego zdania była publiczność, która stanęła w obronie poszkodowanego. Po jego wykluczeniu rozległy się gwizdy, a także skandowanie "wyp*****ać". Co ciekawe, znaczną część kibiców stanowiła młodzież i dzieci.

- Dla mnie to było czyste frajerstwo - powiedział po wszystkim Kossakowski.
W pozostałej części starcia Wdowiak pokonał Bunia przez TKO w 3. rundzie. Obaj jednak zostali wygwizdani.

Ponadto po raz pierwszy w Polsce odbyła się walka... niskorosłych. Naprzeciw siebie stanęli Jakub "Carlito" Olewiński oraz Maciej "Big Jack" Jarema. Mocnych ciosów nie brakowało, ale drugi w końcu zaserwował serię, po której sędzia - widząc zamroczonego Olewińskiego - postanowił zakończyć to widowisko.

- Byłem pewny swojej wygranej, chciałem to wygrać i wygrałem - powiedział zwycięzca, który postanowił jeszcze "dorzucić do pieca". - Myślałem, że umie trochę więcej tego boksu - podsumował.
Pozostałe walki nie wywoływały już tylu emocji. Swój kolejny pojedynek w karierze przegrał Piotr "Bonus BGC" Witczak, który musiał uznać wyższość Jakuba "Japczana" Piotrowicza. Swoje doświadczenie wykorzystał Adrian "Medusa" Salamon w starciu z Maciejem Ratajem. Natomiast Josef Bratan wygrał z Gabrielem Tadeuszem "Cesarzem Narcyzem" Bystrzyckim, choć walka nie zakończyła się tak szybko, jak zakładano.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Wszyscy razem na murawę
w plenerze, zajęcia rekreacyjne, trening
maj 17
wtorek, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
Wstęp wolny
Rowerowe czwartki, popołudniem po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
maj 19
czwartek, g. 17:50 - 21:00
Gdańsk Osowa
24,99 zł
przedsprzedaż 14,99 zł
Wieczór saunowy z mistrzem świata
zajęcia rekreacyjne
maj 20
piątek, g. 21:00
Gdańsk, Good Luck Club
189 zł
ulgowy 129 zł

Forum