Hulajnogi elektryczne. Ile kosztują, na co zwrócić uwagę?

Hulajnoga elektryczna na własny użytek to zakup, na który decyduje się coraz więcej osób. Waga, prędkość, udźwig, zasięg i czas ładowania tych urządzeń są zupełnie różne. Podobne jak ceny, które zaczynają się od kilkuset zł, a kończą powyżej 25 tys. zł.
Hulajnoga elektryczna na własny użytek to zakup, na który decyduje się coraz więcej osób. Waga, prędkość, udźwig, zasięg i czas ładowania tych urządzeń są zupełnie różne. Podobne jak ceny, które zaczynają się od kilkuset zł, a kończą powyżej 25 tys. zł. fot. Maxim Lupascu /123rf.com

Hulajnogi elektryczne z każdym dniem zyskują na popularności. Dzięki doświadczeniu z pojazdami dostępnymi na minuty, wiele osób decyduje się zakupić taki środek lokomocji na własność. Podpowiadamy jak wybrać odpowiedni model hulajnogi elektrycznej dla dziecka czy dorosłego, na co zwrócić uwagę i na jaki wydatek trzeba się przygotować.Sklepy sportowe - hulajnogi elektryczne, dziecięceCzy często korzystasz z hulajnogi elektrycznej?

tak, mam taką na własność lub planuję kupić 28%
tak, ale tylko z tych dostępnych na minuty 8%
od czasu do czasu 4%
sporadycznie 8%
nie, w ogóle 52%
zakończona Łącznie głosów: 731

Hulajnoga elektryczna dostosowana do wzrostu i wagiHulajnogi elektryczne mają różny rozmiar, masę i udźwig. Dla dzieci i młodzieży najbardziej odpowiedni będzie lekki i łatwy w przenoszeniu sprzęt o wadze do 10 kg. Starsi powinni zaopatrzyć się w bardziej masywny sprzęt o większym udźwigu.

Większość hulajnóg waży od 7,5 do 20 kg, ale są i takie, które ważą 35 kg. Pamiętajmy, że zbyt delikatny sprzęt stanowi niebezpieczeństwo dla użytkownika. Dla najbardziej postawnych, na rynku znajdziemy hulajnogi, które wytrzymają obciążenie nawet do 150 kg.

Wpływ na komfort jazdy ma także wysokość hulajnogi. Wysokość kierownicy nie jest ściśle określona, lecz powinna być nie wyżej niż wysokość łokci użytkownika. W większości przypadków ten element podlega jednak regulacji.

Hulajnoga elektryczna - maksymalna prędkośćDostępne na rynku urządzenia mają duży zakres, jeśli chodzi o prędkość. Dla początkujących oraz osób korzystających z hulajnogi rekreacyjnie, w pełni wystarczą urządzenia, które osiągają prędkość do 25 km na godzinę.

Hulajnogi elektryczne: nowe regulacje prawne i zasady korzystaniaBardziej zaawansowane, wyczynowe modele mają osiągi przekraczające 60 km na godzinę. Natomiast najszybsza dostępna na rynku elektryczna hulajnoga może rozpędzić się do 100 km na godz.

Hulajnoga elektryczna - zasięg i czas ładowaniaKolejną kluczową cechą jest to, jak dużą odległość można pokonać na jednym ładowaniu. Na krótsze przejażdżki wystarczą hulajnogi z zasięgiem od 10 do 20 km. Przy dłuższych wyprawach lub w celu uniknięcia częstego ładowania baterii, warto wybrać bardziej zaawansowany wariant od 30 do nawet 120 km.

Im bardziej pojemna bateria, tym większy zasięg. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że wymaga dłuższego ładowania. Dlatego czasem warto postawić na model, który ma nieco mniejszy zasięg, ale ładuje się szybciej.

Prawie wszystkie elektryczne hulajnogi wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe. Pojawiają się już akumulatory, które można naładować nawet w 15 minut. Przy większości modeli trzeba jednak liczyć się z tym, że proces ładowania może potrwać od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. Jeśli producent nie zaleci inaczej, starajmy się cały czas utrzymać poziom naładowania baterii powyżej 50 proc., a już na pewno unikajmy rozładowywania jej do zera.

Hulajnogi, sprzęt sportowy. Szukasz? Sprzedajesz?Ceny hulajnóg elektrycznychCeny modeli kierowanych do najmłodszych użytkowników o udźwigu do 50 kg, z maksymalną prędkością do 12 km na godzinę i zasięgiem do 10 km, zaczynają się od 400 zł.

Za model, który utrzyma obciążenie do 100 kg, z maksymalną prędkością do 25 km i zasięgu do 45 km trzeba zapłacić średnio od 700 zł do 4 tys. zł. Różnica cen uzależniona jest także od jakości wykonania, w tym klasy hamulców czy reflektorów.

Droższe, bardziej zaawansowane, znacznie szybsze i cięższe pojazdy dla najbardziej wymagających mogą kosztować nawet ponad 25 tys. zł. Przykładem takich hulajnóg są Dualtron X czy Dualtron X V2, które na jednym ładowaniu pozwalają pokonać do 150 km i osiągają prędkość nawet do 100 km na godzinę.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 30
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
PrzeRUNbane 2021
PrzeRUNbane 2021
bieg, zawody / wyścigi
paź 2
sobota, g. 11:00
Gdańsk
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości Szwedzka Grobla
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości...
impreza na orientację, trening
paź 2-10
g. 11:00
Gdańsk

Forum