stat
Impreza już się odbyła

I Grand Prix Gdańska w pływaniu

Blisko trzystu młodych zawodników wystartuje w I Grand Prix Gdańska w pływaniu. W imprezie, która odbędzie się w piątek, udział wezmą najbardziej utalentowani zawodnicy w wieku 12 lat i młodsi z dziesięciu klubów województwa pomorskiego. To pierwsza edycja tych zawodów, które zostały zorganizowane z myślą o młodych zawodnikach, którym przecież ciągle brakuje okazji do rywalizacji z rówieśnikami.

sty 27

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk, Chełm
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
kwi 9-10

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk
bilety 200 zł
przedsprzedaż 109 - 159 zł
- Niestety, dla nich w tym roku już nie ma przewidzianych żadnych oficjalnych zawodów w kalendarzu Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, a koniec roku to najlepszy aby wyśrubować swoje rekordy życiowe, bo przecież od stycznia każdy z nich przejdzie do starszej kategorii wiekowej - mówi Jarosław Błażek z MKP Gdańsk, który jest organizatorem zawodów.

Rywalizacja odbędzie są na dwóch dystansach, 50 i 100 metrów, w różnych konkurencjach, zależnych od wieku zawodników - najmłodsi będą rywalizować tylko na dystansach 50 metrów w stylach klasycznym, grzbietowym i dowolnym, a starsi, czyli jedenasto i dwunastolatkowie, pływać będą na 50 metrów stylem motylkowym oraz na 100 metrów w pozostałych stylach, łącznie ze stylem zmiennym.

- Liczymy, że te zawody, które w piątek odbędą się po raz pierwszy, na stałe wpiszą się do kalendarza imprez pływackich w województwie pomorskim, a w kolejnych edycjach przybiorą formę zawodów ogólnopolskich - dodaje Błażek.

Zawody odbędą się na pływalni Chełm w Gdańsku (ul. Tytusa Chałubińskiego 13). Zawody, ze względu na mocno ograniczoną przestrzeń na pływalni, odbędą się bez udziału publiczności. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9.30. Organizację I Grand Prix Gdańska w pływaniu współfinansuje miasto Gdańsk.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl