stat
Impreza już się odbyła

I Maraton Sierpniowy

  • sobota, 29 sierpnia 2009
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny
kwi 17-18

sobota - niedziela, godz. 9:00

Gdańsk
cze 7

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 159 zł
Kup bilet
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto, Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do udziału w I Maratonie Sierpniowym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Lecha Wałęsy, który odbędzie się 29 sierpnia 2009 r. o godzinie 10.00 na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku i będzie ukoronowaniem obchodów dwudziestej dziewiątej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Stoczni Gdańskiej. Pan Prezydent Wałęsa wystartuje maratończyków. 30 sierpnia natomiast odbędzie się zjazd ekstremalny downhill ulicą Słowackiego w Gdańsku.

Komitet Honorowy Maratonu tworzą: Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, Prezydenta Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu Prof. Tadeusz Huciński oraz Rektor Politechniki Gdańskiej Prof. Henryk Krawczyk.

Do udziału w Maratonie Sierpniowym zostali zaproszeni najlepsi sportowcy zawodowcy i amatorzy z klubów wrotkarskich z całej Europy. Do dziś na listę startową zapisało ponad 470 zawodników, w tym czołowi niemieccy, austriaccy, włoscy czy litewscy rolkarze, a do PZSW zgłaszają się zespoły rolkarzy z różnych krajów świata, w tym nawet z Mongolii i Tanzanii. Wśród zawodników znaleźć można największe nazwiska ze świata rolkarskiego. Na Maratonie pojadą takie gwiazdy jak Diego Rosero - jeden z najlepszych rolkarzy na świecie czy Jane Gegner zawodniczka zajmująca aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji World Inline Cup.

Biegom rolkarzy towarzyszyć będzie wiele imprez promujących jazdę na rolkach, ale także wydarzenia kulturalne. Plac Zebrań Ludowych zdominują sporty wrotkarskie i atrakcje z nimi związane - jak mecze hokeja na rolkach, zawody freestyle. Na terenie placu odbywać się będzie mini Expo dla producentów sprzętu sportowego. Daelar BMW zaprezentuje nowy model samochodu.

Miłośnicy dobrej zabawy znajdą tam również inne atrakcje jak lot balonem czy prezentacja stadionu Arena Bałtycka. Oprawą muzyczną i kulturalną zajmuje się Gdański Archipelag Kultury. Na scenie można będzie zobaczyć Ewę Lewandowską - finalistkę programu Mam Talent, a także dzieci z ośrodka dla dzieci niewidomych w Laskach.

Najmłodsi mieszkańcy Trójmiasta będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych zawodach "Pierwsze kroki na wrotkach", a także konkursach i zabawach o tematyce sportowej i rekreacyjnej.


Maraton Sierpniowy to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także promocja zdrowego trybu życia. Naszymi działaniami chcemy wesprzeć akcję Solidarni dla Was poświęconą w tym roku działalności Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, a w szczególności budowie Domu Wczesnej Interwencji dla niewidomych dzieci w Sobieszewie. Wierzymy, że spotkanie sportowców z całej Europy może przynieść nie tylko radość z rywalizacji sportowej, ale także jest to wyjątkowa okazja do wparcia szlachetnego celu jakim jest pomoc potrzebującym. Chcemy pokazać, że nie ma barier nie do pokonania jeśli tylko zdobędziemy się na odruch serca. Akcji patronuje Pani Prezydentowa Danuta Wałęsa.

Program

# Piątek - 28 sierpnia

* 15:00 - 20:00 Zapisy do Maratonu (odbiór Pakietów Startowych; zapisy osób, które nie zapisały się przez internet, dokonywanie opłaty startowej)

# Sobota - 29 sierpnia

* 6:00 - 8:30 Zapisy do Maratonu (odbiór Pakietów Startowych; zapisy osób, które nie zapisały się przez internet, dokonywanie opłaty startowej)
* 7:00 - 14.00 depozyt dla Zawodników startujących w Maratonie i Półmaratonie
* 10:00 START
* 09:00 otwarcie EXPO
* 10:10 Rozpoczęcie imprez towarzyszących na PZL
o wyścigi dla dzieci na wrotkach,
o zawody dla dzieci ociemniałych,
o pokazowe mecze hokeja na wrotkach,
o pokazy jazdy freestylowej na rolkach,
o pokazy wrotkarstwa na rampie,
o loty balonem na uwięzi,
o pokazy artystyczne na scenie,
o prezentacja Gdańska jako gospodarza EURO 2012 (spółka BIEG 2012),
o prezentacja projektów obiektów wrotkarskich ( Politechnika Gdańska),
o zbiórka środków na budowę Ośrodka wczesnej interwencji dla dzieci ociemniałych w Sobieszewie
* 10:40 przewidywany przyjazd na metę pierwszego zawodnika półmaraton
* 10:55 rozpoczęcie ceremonii dekoracji najlepszych półmaratończyków
* 11:10 przewidywany finisz pierwszych maratończyków
* 11:30 rozpoczęcie ceremonii dekoracji dla najlepszych maratończyków
* 12:45 Zamknięcie trasy
* 18:00 zakończenie EXPO
* 18:00 - 21:00 Afterparty
* Wręczenie nagród
* Loteria fantowa

# Niedziela - 30 sierpnia
* 9:00 Downhill ul. Słowackiego

Trasa maratonu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl