• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

II Mecz o Psią Krew - Komicy vs Raperzy

Po raz kolejny w Gdyni czeka nas wyjątkowe wydarzenie sportowe - prawdziwa bomba łącząca fanów stand-upu, rapu oraz miłośników zwierząt. 15 września na Stadionie Narodowym Rugby Drugi Piłkarski Mecz Charytatywny "O psią krew", w którym zmierzą się czołowi polscy stand- uperzy i raperzy. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc schroniskom dla bezdomnych psów i kotów w całej Polsce.

Relacja z imprezy

To już druga i na pewno nie ostatnia tego typu impreza. W ubiegłym roku na boisku, po stronie komików, mogliśmy zobaczyć takie gwiazdy jak Rafał Pacześ, Lotek, Abelard Giza, Kacper Ruciński czy też sam organizator imprezy - Adam Van Bendler. Po stronie raperów stanęli między innymi Eldo, Dwa Sławy, Solar, Lanek, Białas czy ZBUKU. Mecz sędziowała Karolina Bojar - uznana za najpiękniejszą arbiter piłkarską na świecie. - Co ciekawe, publika nie faworyzowała żadnej z drużyn, równomiernie nagradzając brawami akcje obu ekip. Nie zabrakło przepięknych bramek, śmiesznych kiksów czy zabawnego komentarza ze strony spikera. W meczu zobaczyliśmy w sumie aż 12 goli, a rozstrzygnięcie padło dopiero po rzutach karnych, w których nieznacznie lepsi okazali się raperzy - wspomina pomysłodawca wydarzenia, Adam Van Bendler.Okazało się wtedy, że zawodnicy obu drużyn grają na poziomie wyższym, niż mogłoby się wydawać, widząc ich na koncertach czy scenach komediowych. Fenomenalne gole Krajewskiego, Yurkoskiego czy precyzyjne podania i strzały na bramkę Lotka, wprowadzały fanów w coraz większe zdumienie. Po końcowym gwizdku, ponad 1,5 tysiąca kibiców zebranych na trybunach nagrodziło wszystkich zawodników owacją na stojąco.

Kilka godzin później, po części sportowej, w Gdynia Arenie odbyła się Charytatywna Gala Stand-up Comedy, w której udział wzięła większość komików, grających we wcześniejszym meczu. - Nie umiałem ukryć łez wzruszenia. Wszystko udało się tak, jak pracowałem na to przez kilka miesięcy - dodaje Van Bendler. Na scenie pojawiło się 12 komików, a zgromadzona w liczbie ponad 3 tysięcy publika była zachwycona.

Komicy i raperzy po raz kolejny udowadniają, że to nie tylko wielcy indywidualiści, ale też dobrzy i serdeczni ludzie, grający do wspólnej bramki, jaką jest pomoc czworonogom w potrzebie. - W ubiegłym roku, dzięki obu imprezom, udało się zebrać aż ponad 160 000 zł! To kwota zawrotna, zważywszy na fakt, że była to pierwsza tego typu impreza nie tylko w Gdyni, ale też w całej Polsce. Spodziewałem się raczej sumy pięciokrotnie niższej, która była jedynie cichym marzeniem - mówi Van Bendler.

Dochód z imprez przeznaczony został na działania Fundacji PSIA KREW. - Jako założyciel tej fundacji, przez niemal cały rok zwiedziłem wiele schronisk w większości województw i uczciwie starałem się dobierać wsparte placówki dla bezdomnych psów i kotów. Do tej pory były to schroniska w Wejherowie, Gdyni, Ostródzie, Pasłęku, Jamrozowiźnie i Zielonej Górze. Wciąż wyłaniane jest siódme miasto, które otrzyma pomoc. W tym roku planuję zwiększenie liczby schronisk. Wierzymy, że to się uda, dlatego serdecznie zapraszamy - dodaje gdyński komik.

W tym roku sytuacja jest jeszcze ciekawsza, ponieważ w obu ekipach zobaczymy jeszcze większą ilość zawodników po obu stronach. W ekipie komików, po raz kolejny wystąpią Giza, Ruciński, Pacześ, Van Bendler, Leja, Krajewski czy Chałupka. W ekipie raperów prawdziwa bomba w osobach: Palucha, Bedoesa i Tetrisa. Swój udział zapowiedzieli również Tymek, Jan-Rapowanie, Planbe i SB MAFFIJA. Za skład raperów odpowiada w tym roku znany hip-hopowy vloger - Yurkosky. - Dzięki pomocy przyjaciół ze Stage Production, mogę spać spokojnie. Impreza będzie zorganizowana na najwyższym poziomie - mówi Adam Van Bendler. 

15 września o godzinie 12:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbędzie się Drugi Charytatywny Mecz o Psią Krew czyli Komicy vs Raperzy. Kilka godzin później, o 20:00, ponownie w Gdynia Arenie, druga już Charytatywna Gala Stand-up Comedy z udziałem śmietanki polskiej sceny stand-upowej. Pacześ, Giza, Ruciński, Van Bendler, Leja, Krajewski, Chałupka, Zalewski, Borkowski, Szulowski czy Banaś, to tylko połowa z komików, którzy wystąpią tego wieczoru. Bilety do kupienia na portalach kupbilecik.pl oraz na biletyna.pl 

Mecz jest imprezą dla całej rodziny. Charytatywna Gala Stand-up Comedy to wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl