• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Gdańskiego

Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski wraz z firmą Multiprojekt zaprasza wszystkich kierowców pragnących sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia samochodu na II rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Gdańskiego o Puchar Multiprojektu.

maj 21

wtorek, godz. 18:30 - 20:30

Gdańsk Górki Wschodnie, Nadwiślańska, parking przy...
bilety 30-40 zł
maj 23-27

czwartek - poniedziałek

Gdynia,
bilety 1149 zł
Zawody odbędą się w oparciu o Regulamin Konkursowej Jazdy Samochodem PZM w dniu 20 sierpnia 2011 r. Konkursowa Jazda Samochodem (KJS) to doskonała okazja do poznania w bezpiecznych warunkach możliwości własnych oraz samochodu, który prowadzimy.

Każdy kierujący uczy się na własnych błędach nawyków przydatnych w codziennej jeździe począwszy od prawidłowej pozycji za kierownicą, ułożenia rąk i skręcania, poprzez omijanie nagle napotkanych przeszkód, a skończywszy na opanowaniu auta w poślizgu.

Pomimo, że sport samochodowy jest uważany za sport wysokiego ryzyka, to poprzez szerzenie kultury motoryzacyjnej i organizację imprez dla kierowców-amatorów możemy minimalizować ryzyko w codziennym ruchu drogowym. Z jednej strony kierowcy nabierają doświadczenia i pokory, a z drugiej mogą się "wyszaleć" w kontrolowanych warunkach. Tym samym przyczyniamy się do zmniejszenia ilości kolizji i wypadków na drogach publicznych.

Cztery próby sportowe przejeżdżane dwukrotnie przez każdą załogę będą zlokalizowane na terenach wyłączonych z normalnego ruchu drogowego. Trasy dojazdowe pomiędzy próbami podlegają normalnym przepisom prawa o ruchu drogowym.

Rajd otwarty jest dla wszystkich, posiadających prawo jazdy kat. B i dysponujących samochodem osobowym z aktualnym OC i NW.

Oficjalny Start rozpocznie pierwsza załoga o godz. 10:00 w Sopocie, na parkingu pod Operą Leśną. Następnie zawodnicy udadzą się na pierwszą próbę sportową zlokalizowana w okolicach Pruszcza Gdańskiego.

Regulamin i zapisy na stronie www.akorski.pl


Program imprezy:

Zamkniecie listy zgloszeń 20.08.
Odbiór administracyjny 20.08. godz. 8.30-9.30r.
Badanie kontrolne BK-1 20.08. godz. 9.30-11.00r.
Odprawa uczestników 20.08. godz. 9.30
Start (pierwsza załoga) 20.08. 10.00
Meta (pierwsza załoga) 20.08. ok. 17.30



Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane