• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

III Mistrzostwa Gdyni Rummikub

Czas trwania turnieju to ok. 4-5 godzin. Liczba uczestników zależna od zgłoszeń nie więcej niż 80 osób. Obowiązują zapisy! W poprzednich dwóch edycjach Mistrzostw Gdyni udział wzięło blisko 150 osób. Gra zyskuje coraz większą popularność w gdyńskich szkołach (właśnie rozpoczął się cykl turniejów w szkole podstawowej nr 40). Nagrodą jest Puchar Prezydenta Miasta Gdyni oraz awans na Mistrzostwa Polski.


O grze:
Rummikub
to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która polega na pozbyciu się wszystkich wylosowanych płytek z liczbami. Gra Rummikub wspiera rozwój logicznego myślenia, naukę liczenia oraz rozwija spostrzegawczość. Hasło RUMMIKUB BRINGS PEOPLE TOGETHER!!! (Rummikub łączy ludzi) idealnie oddaje charakter gry. Ponad 70 lat temu Ephraim Hertzano, obywatel Rumunii, w czasie gdy reżim komunistyczny zakazał gry w karty wymyślił grę, w której zamiast kart używa się małych kafelków z namalowanymi na nich liczbami. W jego zamyśle, gra miała łączyć pokolenia, pozwalać grać jednocześnie zarówno najmłodszym członkom rodziny jak i ich dziadkom i babciom. Gra z miejsca stała się przebojem i stopniowo rok po roku zdobywała popularność w kolejnych krajach, by w końcu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku dotrzeć do USA. Obecnie Rummikub jest sprzedawany w ponad 70 krajach i tłumaczony na 28 języków. W wielu domach, w tym polskich Rummikub jest stałym gościem rodzinnych rozgrywek, jak również bardzo często wyjeżdża z nami na urlopy w gronie przyjaciół.
Harmonogram turnieju:
11:30 - 12:00 - potwierdzenie obecności, zdjęcie, ewentualne zapisy uczestników,
12:00 - rozpoczęcie turnieju
16:00 - przewidywane zakończenie turnieju

O mistrzostwach
Mistrzostwa Świata w Rummikub
odbywają się od 1991 roku, co 3 lata. Do tej pory rozegrane zostały 10 razy. W turnieju Mistrzostw Świata biorą udział Mistrzowie Polski zwycięzcy z rozegranych do tej pory turniejów: 2015 - Mistrz Polski Hania Wrońska, 2018 - Mistrz Polski Kinga Rutkowska, 2019 Mistrz Polski Mariusz Gągalski, 2020 Mistrz Polski Kasia Rumiancew. W trakcie roku rozgrywany jest szereg turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski, w których bierze udział około tysiąca osób. Wśród uczestników turniejów eliminacyjnych oraz Mistrzostw Polski w dotychczasowych edycjach udział wzięli również mieszkańcy Gdyni.
cze 29

sobota, godz. 09:00

Gdynia,
Wstęp wolny

17 czerwca - 14 lipca 2024, godz. 15:00, 18:00, 22:00

Gdynia,
Wstęp wolny

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl