stat

III runda Speedway Euro Championship 2021

Zapraszamy na III rundę Mistrzostw Europy w jeździe na żużlu, która odbędzie się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Cykl mistrzostw Europy 2021 składać się będzie z czterech rund eliminacyjnych: 12 czerwca w Bydgoszczy, 26 czerwca niemieckim Guestrow, 3 lipca Gdańsku oraz 10 lipca w Rybniku.

Pewnymi udziału w Speedway Euro Championship 2021 są zawodnicy, którzy zajęli pierwsze pięć miejsc w zeszłorocznym cyklu: Robert Lambert, Leon Madsen, Grigorij Laguta, Mikkel Michelsen oraz Bartosz Smektała.

O pozostałe miejsca zawodnicy walczyć będą podczas rund kwalifikacyjnych, które zostaną rozegrane 1 oraz 8 maja w czeskim Pilznie, węgierskim Debreczynie, niemieckim Pocking oraz ukraińskim Równem. Finał eliminacji odbędzie się 22 maja w słoweńskim Krsko.

To właśnie w Gdańsku rywalizacja o tytuł indywidualnego Mistrza Europy zmieniła formułę. Po zawodach jednodniowych zaczęto organizować cykl turniejów.

- Bardzo się cieszymy, że cykl wraca na nasz stadion. To przecież na naszym obiekcie odbyła się inauguracja. Dziś cykl tych zawodów to jedna z najbardziej prestiżowych imprez naszej dyscypliny, a na starcie każdych zawodów staje ścisła czołówka europejskiego żużla. Jesteśmy przekonani, że gdańscy kibice z wielką przyjemnością obejrzą ściganie na najwyższym poziomie. Dziękujemy firmie One Sport za zaufanie i wybór GKŻ Wybrzeże na współorganizatora imprezy. Jestem przekonany, że będziemy świadkami wspaniałych zawodami - zapowiada Tadeusz Zdunek, prezes klubu Wybrzeże.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl