• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ISU Junior Grand Prix Gdańsk 2019 (2 opinie)

W dniach 18-21.09 września w Gdańsku odbędą się prestiżowe zawody w łyżwiarstwie figurowym z cyklu ISU Junior Grand Prix. Na tafli lodowej Hali Oliwia rywalizować będzie blisko 150 zawodników z ok. 30 krajów świata, a w gronie tym nie zabraknie Polaków - 3 solistów, 3 solistek oraz 2 par tanecznych. Zmagania łyżwiarzy można obserwować za darmo, codziennie zgodnie z przedstawionym poniżej programem. Dla kibiców odwiedzających halę przygotowano konkurs z nagrodami.

ISU Junior Grand Prix to międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w ramach światowego cyklu Grand Prix, drugie najważniejsze zawody po Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach w Gdańsku wystartuje blisko 150 zawodników z ok. 30 krajów świata, a najliczniej reprezentowane będą Rosja, USA i Kanada. Z naszych reprezentantów wystąpią:

- 3 solistki - Oliwia Rzepiel (Ochota Warszawa), najlepsza w tej chwili polska juniorka, a także Amelia Rams (GKS Stoczniowiec) i Ekaterina Kurakova ( Axel Toruń). Ta ostatnia może sprawić nam niespodziankę i powalczyć o miejsce na podium.
- 3 solistów - Kornel Witkowski ( ŁTŁF Łódź), Jakub Lofek ( Unia Oświęcim), Egor Khlapkou ( Euro 6 Warszawa)
- 2 pary taneczne - Olivia Oliver i Joshua Andari (MKŁ Łódź), Oliwia Borowska i Filip Bojanowski ( Axel Toruń)

Łyżwiarze w kategorii solistek, solistów, par tanecznych i par sportowych będą walczyć o punkty w światowym rankingu  ISU. Warto wiedzieć, że jest to juniorska światowa czołówka, i że wielu spośród nich już niebawem wystartuje w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata Juniorów i innych zawodach na taflach całego świata. Możemy się spodziewać, zwłaszcza u solistek i solistów, bardzo wysokiego poziomu, trudnych kombinacji i skoków poczwórnych.

Zawody organizowane są przez ISU (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego pod patronatem Prezydenta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Program zawodów:

19.09 (czwartek)

09:45-15:10 Solistki - program krótki
15:30-18:40 Pary sportowe - program krótki
19:00-22:45 Soliści - program krótki

20.09 (piątek)

09:15-12:00 Pary taneczne - taniec krótki
12:15-15:45 Pary sportowe - program dowolny
16:15-22:15 Solistki - program dowolny
22:15 Ceremonie medalowe - Solistki i Pary Sportowe

21.09 (sobota)

11:00-15:15 Soliści - program dowolny
15:45-18:45 Pary taneczne - taniec dowolny
18:45 Ceremonie medalowe - Pary taneczne i Soliści


Konkurs fotograficzny dla kibiców

Zapraszamy kibiców ISU Junior Grand Prix Gdańsk 2019 do udziału w Foto-Konkursie z nagrodami. Zasady są następujące:

- w okresie trwania zawodów, tj. od 19 do 21 września 2019 roku, w godzinach zawodów, należy przyjść do Hali Olivii i zrobić dowolne zdjęcie z zawodów (np. siebie/ rodzinę/ znajomych jako kibiców; zawodników na tafli, na rozgrzewce itp.).
Uwaga: podczas występów zawodników zabronione jest robienie zdjęć z lampą błyskową. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

- zdjęcia należy przesłać e-mailem na adres marketing@pfsa.com.pl podając przy tym swoje dane osobowe (imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, nr telefonu) oraz dodając w treści maila oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez PZŁF na potrzeby prawidłowego przeprowadzenia konkursu, zgodnie z regulaminem konkursu fotograficznego dla kibiców ISU Junior Grand Prix Gdańsk 2019

- zdjęcia nadesłane danego dnia zawodów do godz. 24:00 biorą udział w konkursie na "Zdjęcie Dnia"
- każdy uczestnik może zgłosić max 5 zdjęć do "Zdjęcia Dnia"; wymagania techniczne dla zgłaszanych zdjęć to format jpg, jpeg, wielkość max 1 MB, minimalne wymiary 800x600
- jury konkursowe wyłoni następnego dnia do godz. 11:00 zwycięskie "Zdjęcie Dnia" i poda nazwisko autora. Wyniki będą udostępnione na stronie www.pfsa.com.pl oraz na Facebook'u (www.facebook.com/PolskiZwiazekLyzwiarstwaFigurowego/).

Autorzy 3 zwycięskich "Zdjęć Dnia" (po jednym z każdego dnia zawodów) otrzymają w nagrodę profesjonalne torby sportowe marki "Edea". Regulamin konkursu na stronie będzie widniał na stronie PZŁF.

O cyklu Junior Grand Prix - więcej informacji
JGP 2019 w Gdańsku to część cyklu Junior Grand Prix organizowanego przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU). Jest to cykl 7 zawodów organizowanych w różnych państwach (co roku w innych), zakończonych finałem, który odbywa się w grudniu (razem z finałem cyklu seniorskiego GP). Zawodnicy kwalifikują się na podstawie wyników MŚJ z poprzedniego sezonu (przy czym nie imiennie - kwalifikacje otrzymują państwa). Nie można wystartować więcej niż w 2 zawodach. 6 najlepszych zawodników w każdej konkurencji kwalifikuje się do finału. W tym roku odbędzie się on w Turynie.

Opinie (2)

 • Niejasność. (1)

  Jekaterina Kurakowa (bo tak po polsku należy zapisywać imię i nazwisko tej zawodniczki) jest obecnie mistrzynią Polski zarówno w seniorach, jak i juniorach - w związku z tym Oliwia Rzepiel nie może być określona "najlepszą w tej chwili polską juniorką", ewentualnie najlepszą Polką, bo Katia nie ma polskiego obywatelstwa, ale nie sądzę by to było sednem sprawy. 
  Naprawdę warto przyjść na zawody - startować będzie m.in. Alysa Liu - najmłodsza w historii mistrzyni USA, a duża część zawodników ma predyspozycje do zostania mistrzami świata czy Europy.

  • 5 0

  • + Magdalena Zawadzka nie bedzie startowała, tylko Amelia Rams, ktora jest solistką gdańskiego klubu. Jako patronat medialny wydarzenia takie rzeczy powinniscie wiedzec, troche wstyd

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl