stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IV Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee

Gdański Klub Sportowy Ultimatum Gdańsk czwarty raz zorganizuje Plażowe Mistrzostwa Plażowe w Ultimate Frisbee. Mistrzostwa odbędą się 16 i 17 czerwca na gdańskiej plaży na Stogach. O podium będzie walczyć 20 drużyn z całej Polski. Zwycięzcy będą mieli szansę reprezentować Polskę w Klubowych Mistrzostwach Europy w plażowym Ultimate.

JumpOFF IX

mar 16-17

sobota - niedziela

Wstęp wolny


Plażowe Mistrzostwa Polski to niepowtarzalna okazja, aby drużyny z całej Polski mogły powalczyć w plażowych warunkach o tytuł Mistrza w Ultimate Frisbee. Turniej przyciąga zarówno zawodników z wieloletnim doświadczeniem, jak i tych którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej. Turniej rozgrywany jest w formule mixed, co oznacza, że w drużynach grają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

16 i 17 czerwca 20 drużyn z całej Polski będzie walczyć na 4 boiskach w 45 minutowych meczach. Stawka jest bardzo wysoka. Zwycięzcy dostaną szansę na walkę z najlepszymi zagranicznymi zespołami w Klubowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się 16-28 października 2018 roku w Hiszpanii. Informacje o turnieju można śledzić na fapage Ultimatum Gdańsk, gdzie udostępnione będą najważniejsze mecze na żywo z dwóch dni rozgrywek oraz na wydarzeniu.

Ultimate Frisbee to jedna z najbardziej dynamicznych i widowiskowych dyscyplin drużynowych na świecie, znana również pod nazwą ultimate. To sport będący połączeniem wielu elementów zaczerpniętych z innych dyscyplin drużynowych, takich jak piłka nożna, szczypiorniak, koszykówka czy nawet rugby i futbol amerykański. Mecze rozgrywane są 175 gramowym, plastikowym dyskiem (zwanym potocznie frisbee). Najbardziej popularną odmianą Ultimate są rozgrywki na trawie.

W sezonie zimowym można spotkać się z odmianą halową, co pozwala na trenowanie tego sportu przez cały rok.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wydarzenia