• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

IX Gdański Zumbathon. Spalanie kalorii w świątecznym nastroju. Charytatywny cel

Sebastian Zwiewka
7 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
IX Gdański Zumbathon już w sobotę. Przed rokiem wydarzenie odbyło się tylko online. IX Gdański Zumbathon już w sobotę. Przed rokiem wydarzenie odbyło się tylko online.

W sobotę, 11 grudnia o godzinie 17:30 rozpocznie się IX Gdański Zumbathon. Na chętnych czekają 3 godziny tańca i zabaw z instruktorami z całej Polski. - To świetna okazja, by w grudniu w świątecznym nastroju się spotkać i zrobić coś przyjemnego oraz pożytecznego w jednym - mówi nam Anna Cegłowska z Z-Dance. Mile widziane są osoby w każdym wieku, płeć także nie ma znaczenia. Wpisowym do udziału jest dobrowolny datek na cel charytatywny.Ponad pół tysiąca ruszonych przez zumbę. Jak tańczyli?IX Gdański ZumbathonImpreza odbędzie się w Hali Miejskiej przy ulicy Kołobrzeskiej 61 w Gdańsku. To już 9. edycja popularnego charytatywnego maratonu Zumba Fitness. Przed rokiem wydarzenie odbyło się tylko online, dlatego organizatorzy są zadowoleni, że tym razem spotkają się z uczestnikami na żywo. Mile widziane są osoby w każdym przedziale wiekowym - mogą przyjść zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy. Płeć także nie ma znaczenia, coraz częściej na zajęciach pojawiają się mężczyźni. Zumba jest aktywnością uniwersalną.

- Impreza jest bardzo lubiana przez gdańszczan. To świetna okazja, by w grudniu w świątecznym nastroju się spotkać i zrobić coś przyjemnego oraz pożytecznego w jednym. Spalamy kalorie, ćwiczymy, dbamy o swoje zdrowie, ale możemy też wspomóc charytatywny cel. Wstępem na imprezę jest dobrowolny datek, w tym roku wspieramy Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku. Każdy datek do puszki zostanie przekazany na wszystko, czego potrzebują podopieczni ośrodka - wyjaśnia Anna Cegłowska z Z-Dance.

VII Gdański Zumbathon w 2019 roku- Będą z nami też podopieczni ośrodka. Zumba jest formą aktywności dla wszystkich, osoby z autyzmem pojawiają się na zajęciach. Nie zabraknie świątecznych akcentów w postaci piosenek. Można przynosić elementy świąteczne, np. przebrania, czapeczki, ozdoby. Cała impreza ma być w klimacie bożonarodzeniowym. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że uda się zorganizować wydarzenie. Oczywiście wszystkie wymogi sanitarne będą zachowane, bezpiecznie można wziąć udział w naszej imprezie - dodaje Cegłowska.
Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku istnieje od 1992 roku i jest pierwszym w Polsce ośrodkiem behawioralnym. W ramach zajęć uczniowie realizują program wychowania przedszkolnego, obowiązek szkolny na wszystkich etapach edukacyjnych oraz przysposobienie do pracy. Z zajęć w ośrodku korzystają uczniowie od 3 do 24 roku życia.

V Gdański Zumbathon

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (5) 1 zablokowana

 • No fajnie, fajnie (1)

  Ruchy trochę bezładne i nie do rytmu, ale dobrze, ze chce im się ruszać. Cel szczytny, a i może figury podrzeźbią :)

  • 13 4

  • A jakie to znaczenie? Ruszaj sie razem z nami!

   Nie kieruj sie wględami estetycznymi, tylko zdrowiem!

   • 1 0

 • Zumba??? (1)

  Widzę od paru lat panie które uczęszczają na zumbe nie tracą kalorii obserwuję je i nic w sylwetce się nie zmienia a podobno dużo można spalić zbędnego tłuszczu
  podczas godzinnej zumby

  • 0 4

  • Do tego trzeba koryto zamienić na miseczkę

   A tak mają usprawiedliwienie. Przecież chodze na Zumbę i nie chudnę. Geny. Grube kości. Tarczyca. Żadna nie przyzna się, że siedzi przed lodówką i wciąga litrami lody popijając kolą.

   • 2 3

 • Zumba z Anią rządzi!

  Ania jest dobrym duchem zumby, wspaniale motywuje i prowadzi zajęcia. Dawniej chętnie uczestniczyłam w zajęciach i maratonach, cudowny zastrzyk dobrej energii. Teraz ze względu na covid takie zbiorowisko w zamkniętej przestrzeni to nie bardzo niestety, a szkoda

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane